Teismas pradės nagrinėti bylą dėl privalomų kaukių dėvėjimo mokiniams – Kas vyksta Kaune

Teismas pradės nagrinėti bylą dėl privalomų kaukių dėvėjimo mokiniams atnaujinta: bylos nagrinėjimas atidedamas iki sausio pabaigos

BNS 2021/12/29 08:36
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas trečiadienį iki sausio pabaigos atidėjo bylos dėl privalomų kaukių devėjimo mokiniams nagrinėjimą.

Tokį sprendimą teisėjų kolegija priėmė, kad būtų galima išspręsti kilusius procesinius klausimus, teigė jos pirmininkė Vaida Urmonaitė-Maculevičienė.

Jos teigimu, iki sausio 12 dienos pareiškėjai turės patikslinti savo pareiškimą, kuria apimtimi ginčija sprendimą dėl privalomų kaukių – ar visiems mokiniams, ar tik pradinukams.

Taip pat iki šios dienos atsakovė Sveikatos apsaugos ministerija turės pateikti į lietuvių kalbą išverstus dokumentus, kuriais remiantis buvo priimtas sprendimas dėl privalomų kaukių mokiniams.

Šiuo metu šie šaltiniai teismui pateikti anglų kalba.

Byloje atsakovu įtrauktas ir sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Arūnas Dulkys.

Į teismą su pareiškimu ištirti A. Dulkio sprendimą dėl kaukių mokiniams kreipėsi opozicijoje esančių Seimo narių grupė.

Jie abejoja, kad įpareigojimas mokiniams dėvėti kaukes atitinka Konstitucijos nuostatą, kad žmogaus orumas yra neliečiamas, bei geriausius vaiko interesus.

Pareiškėjų vertinimu, toks įpareigojimas prilygsta „privataus gyvenimo, apimančio fizinę ir psichologinę asmens neliečiamybę, gerbimo ribojimui ir priimtas neturint įstatymuose numatytų įgaliojimų“.

Į teismą dėl minėto sveikatos apsaugos ministro sprendimo kreipėsi opozicinių partijų ir frakcijų atstovai, tarp jų – „darbiečiai“ Aidas Gedvilas, Mindaugas Puidokas, „valstiečiai“ Ligita Girskienė, Valius Ąžuolas, Dainius Kepenis, demokratai Linas Kukuraitis, Zenonas Streikus ir kiti.

Privalomos kaukės mokyklose uždarose patalpose vyresniems mokiniams buvo įvestos lapkritį, o gruodį toks reikalavimas nustatytas ir pradinukams.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA