Įvertino situaciją mokyklose: nuotolinio mokymosi pavyks išvengti – Kas vyksta Kaune

Įvertino situaciją mokyklose: nuotolinio mokymosi pavyks išvengti

BNS / Ignas Jačauskas 2021/12/22 17:26
Asociatyvi / DELFI nuotr.

COVID-19 situacija mokyklose šiuo metu yra stabili, todėl galimybė įvesti nuotolinį mokymąsi nesvarstoma, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Ji tai pat užsiminė, kad šiuo metu nėra svarstoma apie prievolės skiepytis įvedimą švietimo darbuotojams.

„Galimybės grįžti prie nuotolinio mokymosi šiuo metu tikrai nėra svarstomos, stebime situaciją mokyklose – epidemiologinė situacija jau kurį laiką yra stabili, šiandien protrūkių skaičius yra mažesnis – apie 440, prieš kurį laiką buvo 500. Taigi, situacija yra stabili“, – BNS po Vyriausybės posėdžio trečiadienį sakė J. Šiugždinienė.

Anot jos, besitestuojančių moksleivių skaičius išaugo iki 52 procentų, dar apie 50 proc. turi imunitetą.

„Mokyklose situacija yra valdoma, esu dėkinga mokyklų vadovams, savivaldybėms, taip pat mokytojams – labai džiaugiamės, kad švietimo darbuotojai yra pasiskiepiję, 94 proc. jų yra imunizuoti“, – sakė ji.

Vyriausybėje vyksta diskusijos dėl privalomų skiepų dirbantiesiems sveikatos, švietimo, socialiniame, viešojo administravimo sektoriuose, taip pat kariuomenėje siekiant stabdyti koronaviruso plitimą.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad kylant klausimų, prie diskusijų bus grįžtama kitos savaitės pradžioje.

Vis dėlto J. Šiugždinienė patikino, kad švietimo darbuotojai nėra tarp minimų grupių.

„Šiuo metu privalomojo skiepijimo nuostata švietimo darbuotojams nėra svarstoma. Galbūt vyko tokios diskusijos. Bet vertiname situaciją, turime tikrai didelį imunizacijos lygį, mokytojai labai gerai vakcinuojasi. Tai tikime, kad ir likęs procentas, kuris yra labai nedidelis, vakcinuosis“, – sakė ministrė.

Sveikatos apsaugos ministerijos registruotos pataisos numato, kad šalyje dėl užkrečiamosios ligos paskelbus ekstremaliąją padėtį arba karantiną kai kurių sektorių darbuotojams būtų leidžiama dirbti, tik jei jie bus pasiskiepiję ar įgiję imunitetą persirgus.

Išimtis būtų taikoma tik negalintiesiems pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių.

Siūloma, kad toks reguliavimas įsigaliotų nuo vasario 14 dienos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA