Kaune atidaryta pirmoji architektūros paroda vaikams – Kas vyksta Kaune

Kaune atidaryta pirmoji architektūros paroda vaikams

L. Pranaitytės nuotr.

Gruodžio 2 dieną A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje pirmą kartą Lietuvoje buvo atidaryta architektūros paroda – laboratorija vaikams. Šioje parodoje vaikai kviečiami susipažinti su architekto profesija – sužinoti, kas toks yra Architektas ir ką jis veikia! Geriausiai jį pažinti galima pačiam tapus Architektu.

Kaip pranešime žiniasklaidai teigia parodos kūrėjai, paroda – tai kvietimas į architektūrinę kelionę, susipažįstant su vienais žymiausių Kauno miesto tarpukario laikmečio pastatais.

Kai 1919 metais Kaunas tapo laikinąja sostine, jis pasikeitė neatpažįstamai – iš nedidelės provincijos išaugo į modernų miestą, o mums paliko vertingą modernizmo architektūrą.

Kauno modernizmo (dar vadinama Kauno tarpukario) architektūra yra architektūros stilius, vyravęs 1930–1940 m. Šiuo laikotarpiu Kaune pastatyta apie 6 tūkst. naujų pastatų. 2015 m. Briuselyje 44 Kauno pastatams suteiktas Europos paveldo ženklas.

Tais pačiais metais Kaunas pelnė UNESCO dizaino miesto statusą. 2017 m. Kauno modernizmo architektūra įrašyta į UNESCO preliminarųjį sąrašą. Tai yra unikalus architektūrinės, urbanistinės ir istorinės raidos pavyzdys, išsiskiriantis tarp viso pasaulio modernizmo pastatų.

Parodą sudaro trys dalys: Modernizmo miestelis, vyr. Architekto kambarys ir Maketų kambarys. Pirmame kambaryje vaikai kviečiami pamatyti, kaip tarpukario laikotarpiu gyveno vaikai, susipažinti su modernizmo architektūra ir tarpukario laikmečiu, jame pristatomi ryškiausi modernizmo stiliaus pastatai ir įvykiai, keitę Kauno vaizdą.

„Į parodoje eksponuojamus sumažintus pastatus vaikai gali įeiti, juos tyrinėti, žaisti, susipažinti su jų istorija. Architekto kambaryje vaikai kviečiami sukurti savo projektus prie tikro braižybos stalo. Čia taip pat pateiktos ir architektūrinės užduotys bei paaiškinimai, kaip projektuoti pastatą. Maketų kambaryje vaikai gali statyti miestus, namus ir kurti jų maketus, tyrinėti medžiagas. Taip kaip tikri architektai!“ – teigia parodos idėjos autorė ir rengėja Eglė Januškienė.

Parodoje derinama žaisminga patirtis ir praktinė edukacija. Instaliacijos, žaislai, dirbtuvių stalai kvies vaiką įsitraukti į veiklą ir pažinti architekto profesiją. Vaikai, patys kurdami, statydami, įsitraukdami į kūrybinį procesą, galės pasijausti kaip architektai. Aplinka kvies vaiką žaisti – projektuoti ir statyti namus, tiesti kelius, tyrinėti pastatus, geometrines formas, pažinti istoriją ir tarpukarį vaidinant ledų teatre. Kurti naujus pasaulius ir erdves žmogui – kaip kadaise architektai sukūrė Kauno miestą.

Atidarymo metu taip pat buvo pristatyta ir parodos autorės architektės E. Januškienės kuriama knyga vaikams „Moder… Kas? Kauno modernizmas! Išlankstyk Kauno modernizmą“ (knygos leidimą remia Lietuvos Architektų sąjunga ir Lietuvos kultūros taryba). Vėliau parodoje taip pat nuolat bus rengiamos edukacijos ir architektūrinės dirbtuvės vaikams.

Architektūros paroda vaikams A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje veiks iki liepos 1 dienos.

Pagrindiniai parodos rėmėjai: Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos kultūros taryba, UAB „Studija Archispektras“, UAB „Eternit Baltic“, UAB „Vaineta ir partneriai“ ir UAB „Duliuksa“. Parodos rengėjai taip pat dėkoja Karolinai Paliulienei, pasidalijusiai šeimos archyvu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
VERSLAS
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA