Trečią vakcinos dozę gavusi I. Šimonytė: ribojimai pirmiausia būtų griežtinami nepasiskiepijusiems – Kas vyksta Kaune

Trečią vakcinos dozę gavusi I. Šimonytė: ribojimai pirmiausia būtų griežtinami nepasiskiepijusiems

delfi.lt / Dainora Pankūnė 2021/11/17 16:07
DELFI nuotr.

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį skiepijosi trečiąja, sustiprinamąja vakcinos nuo COVID-19 doze. Jos teigimu, ji negali užtikrinti, kad griežtų ribojimų, užimtų reanimacijos lovų skaičiui viršijus 240 tikrai nebus, tačiau, kaip pabrėžė ministrė pirmininkė, to bus bandoma visais būdais išvengti. Visgi ribojimai pirmiausia paliestų nepasiskiepijusius.

„Man jau ir taip apie tris savaites iki pusės metų buvo belikę. Yra nemažai kontaktų, bendravimo su žmonėmis, yra vizitų, kelionių“, – savo sprendimą pasiankstinti trečią vakcinos dozę argumentavo I. Šimonytė.

Ji teigė, kad kai kuriems žmonėms pasitaikiusius trikdžius registracijos metu galėjo lemti didelis susidomėjimas galimybe pasiankstinti trečią vakcinos grupę.

„Man pavyko užsiregistruoti iš pirmo karto, aš tai dariau apie 8 valandą ryte, viskas pavyko lengvai ir sklandžiai“, – sakė premjerė.

I. Šimonytė sakė, kad galimybių paso būtinybė pramogauti norintiems vaikams nuo 12 metų yra iš esmės politinis sprendimas.

„Turiu pasakyti, dėl ko man kažkuria prasme yra gaila, – kad raginimai rūpintis savo ir artimųjų sveikata kartais veikia prasčiau nei tam tikri griežti reikalavimai“, – komentavo premjerė.

„Labai gaila, kad yra visuomenėje nemaža dalis žmonių, kurie laukia tokio pobūdžio apribojimų, kad priimtų sprendimą pasiskiepyti, nors jei visi priimtų tą sprendimą laiku, tokių apribojimų išvis nereikėtų“, – dėstė Vyriausybės vadovė.

Jos teigimu, kritinis rodiklis, nuo kurio sprendžiama apie griežtas priemonės, yra reanimacijos lovų užimtumas.

„Pastarąsias savaites nematome kažkokio ryžtingo augimo, kokį matėme bangos pradžioje, bet negalime jo atmesti“, – teigė I. Šimonytė.

„Niekas nėra suinteresuotas karantinu. Manau, kad ir žmonės nėra tuo suinteresuoti. Jei ir bus griežtinami apribojimai, vis vien jie pirmiausia būtų griežtinami tų žmonių atžvilgiu, kurie nesirūpina nei savo, nei visuomenės sveikata.

O kad visiškai galėčiau atmesti tą tikimybę, jog reanimacijų lovų užimtumas viršys 240, kurie yra kritiniai visai sveikatos sistemai, aš tikrai galvos nukirsti negaliu, bet mes darysime iš savo pusės viską, kad taip neatsitiktų“, – sakė premjerė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA