Mokinių rudens atostogos ilgės dviem dienomis – Kas vyksta Kaune

Mokinių rudens atostogos ilgės dviem dienomis papildyta

BNS 2021/10/20 15:34
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Prie mokinių rudens atostogų prisidės dvi dienos, per Vyriausybės posėdį trečiadienį pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Siūlome moksleivių atostogas pratęsti dviem dienomis, kad po Vėlinių į mokyklas būtų grįžta praėjus inkubaciniam laikotarpiui“, – per Vyriausybės posėdį pranešė J. Šiugždienienė.

Rudens atostogos turėtų prasidėti lapkričio 3-iąją ir moksleiviai vietoje artimiausio pirmadienio į mokyklas grįš trečiadienį, lapkričio 10 dieną.

Moksleivių atostogos bus pratęstos ministrės įsakymu.

Pasak ministrės, dviem dienomis atostogos pratęstos, kad nuo Vėlinių praeitų septynių dienų koronaviruso inkubacinis periodas.

„Kodėl dviem dienomis – todėl, kad artėja Visų šventųjų diena, Vėlinės, paprastai tomis dienomis būna daug judėjimo, šeimos suvažiuoja, kaip tik po švenčių septynios dienos, kuomet yra inkubacinis COVID-19 laikotarpis. Mes nusprendėme, kad tuo metu vaikams geriau pabūti namuose, pratęsti atostogas, ir ateiti į mokyklą po trumpo atokvėpio, galimai išvengus viruso užkrato“, – sakė ministrė.

Besitestuojantiems vaikams prieš atostogas planuojama išdalinti antigeno testus, kad jie prieš grįždami į mokyklą galėtų pasitikrinti, ar neužsikrėtė koronavirusu.

„Planuojame prieš išeinant į atostogas išdalinti greitųjų antigenų testus, kad namuose būtų galima tęsti testavimąsi ir grįžtant taip pat rekomenduosime testuotis“, – kalbėjo J. Šiugždinienė.

Pasak ministrės, planų atostogas pratęsti visa savaite atsisakyta, kadangi vaikų grįžimas į mokyklas, kontaktinį ugdymą yra prioritetas.

„Kontaktinis ugdymas yra svarbiausia, vaikų emocinė sveikata yra svarbiausia. Kelia nerimą situacija ligoninėse, bet esame nusprendę, kad sudarysime visa galimybes, kad vaikai galėtų mokytis klasėse. Septynių dienų atokvėpis po švenčių, iš viso dviem dienomis pratęsiamos atostogos tikrai nebūtų didelis praradimas ugdymui, tai tikrai būtų optimaliausias sprendimas šiuo metu“, – pažymėjo J. Šiugždinienė.

Moksleivių rudens atostogos bendra tvarka prasidėtų lapkričio 3-iąją ir trukti iki lapkričio 5-osios, o lapkričio 8-ąją būtų reikėję grįžti į mokyklas.

Statistikos departamento duomenimis, ugdymo įstaigose yra beveik 600 aktyvių koronaviruso protrūkių, tai daugiau nei pusė visų protrūkių šalyje.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius sako, jog didelis mokyklose nustatomų COVID-19 atvejų skaičius yra susijęs su didele testavimo apimtimi – reguliariai dėl COVID-19 patikrinama beveik pusė visų moksleivių.

Anot J. Lukošiaus, šiuo metu 99 proc. mokinių mokosi kontaktiniu būdu, vienas procentas yra izoliacijoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA