Griežtas G. Nausėdos tonas: sveikatos apsaugos ministras turi tik du kelius | Kas vyksta Kaune

Griežtas G. Nausėdos tonas: sveikatos apsaugos ministras turi tik du kelius

BNS 2021/10/08 14:32
DELFI / R. Tenio nuotr.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda teigia matantis du kelius dėl sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio ateities: arba šis turi pateikti sprendimo būdus, kaip suvaldyti koronaviruso pandemiją, arba pasitraukti.

„Šitoje padėtyje klausimas yra paprastas, yra du keliai ministrui: arba jis pasako, kad žino, kaip pasiekti persilaužimą, (…) arba, jeigu jis nemato, kaip tą padaryti, tai sąžiningai prisipažįsta ir nepaima įkaitais Vyriausybės“, – penktadienį žurnalistams Mažeikiuose sakė G. Nausėda.

„Manau, kad tai, pirmiausia, yra premjerės sprendimas. Jei premjerė šiandien nepriima šio sprendimo, ponas A. Dulkys, jei pripažįsta, kad jam sunkoka susitvarkyti, gali padėti premjerei, kelias labai paprastas“, – pridūrė jis.

Be kita ko, pasak prezidento, opozicijos svarstymai, jog Seimas Vyriausybei galėtų skelbti interpeliaciją, turi būti labai gerai apgalvoti.

„Reikia turėti galvoje, o kas po šitos interpeliacijos. Šiandien aš kol kas nematau arba bent jau niekas nedemonstruoja tokios politinės valios suformuoti kažkokią alternatyvią Vyriausybę. Tai turime turėti omenyje, nes priešingu atveju kalbėjimas apie interpeliacijas yra situacijos destabilizavimas“, – kalbėjo jis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga rugsėjo viduryje pranešė apie teikiamą ultimatumą ministrei pirmininkei Ingridai Šimonytei. „Valstiečiai“ pareiškė, kad jei per tris savaites nebus įvykdytos partijos iškeltos sąlygos, premjerei bus inicijuojama interpeliacija.

„Valstiečiai“ reikalauja, kad I. Šimonytė per tris savaites atsiribotų „nuo mokestinę naštą gyventojams didinančios mokestinės reformos“, iš esmės pakeistų COVID-19 pandemijos valdymo bei vakcinacijos strategiją, viešai atsiskaitytų už migrantų krizės valdymo kaštus bei pateiktų aiškius terminus, kada nelegalūs migrantai bus grąžinti į kilmės valstybes.

Savo ruožtu tuomet premjerė pareiškė, kad opoziciniai „valstiečiai“ turi teisę reikšti jai interpeliaciją, tačiau tvirtino, jog valdantiesiems nepriklausantys politikai galėtų dirbti konstruktyviau.

Papildyta 14.34 val.

Reikėtų eiti ne prievartos, o skatinimų keliu

Priverstiniai metodai valdant COVID-19 plitimą duoda ribotą rezultatą, teisinga kryptis – eiti skatinimų keliu, sako prezidentas G. Nausėda.

„Galvoju, kad šiandien kalbėkime daugiau ne apie priverstinius, prievartinius metodus, nes kaip matome iš skiepijimosi tempų, jie jau duoda labai ribotą rezultatą. Jei statistika neapgauna, mes praktiškai turime naujai susirgusių daugiau, nei pirmąja doze pasiskiepijusių. Reiškia, kad kažkas mūsų sistemoje yra blogai ir reikia ieškoti naujų kelių“, – spaudos konferencijoje Mažeikių rajone penktadienį sakė G. Nausėda, paklaustas, kaip vertina Vyriausybės svarstymus dėl privalomų skiepų, testų apmokėjimo iš darbdavių ar darbuotojų kišenės.

Jis sako nesiimantis vertinti Vyriausybės sprendimo siūlyti įvesti 100 eurų išmokas besiskiepijantiems senjorams, „kiek jis yra geras“, tačiau sako, kad svarbiausia, jog „mentališkai pajudėjome į teisingą pusę ir nustojome vien tik spaudimo būdu siekti rezultato, o mėginame kalbėti apie tai, kas, galbūt, paskatintų žmones tai daryti“.

„Tikrai, pirmiausia, norėčiau pasakyti, kad atsiranda pasiūlymų, kurie jau nebe tiek verčia ar spaudžia darbuotojus vakcinuotis, kiek juos skatina tai daryti. Prieš keletą mėnesių mes jau kalbėjome apie tai, kad gal iš tikrųjų galima kai kurioms tikslinėms žmonių grupėms numatyti galimybes finansiškai prisidėti ar finansiškai paskatinti vakcinuotis, tuo metu buvo kalbama, kad galbūt jau yra per vėlu, nes nemažai žmonių vakcinavosi“, – teigė prezidentas.

Vyriausybė šią savaitę pasiūlė Seimui pataisas, kad tam tikrų sričių darbuotojai, nepasiskiepiję nuo koronaviruso, už testus turėtų mokėti savo lėšomis. Planuoto svarstyti siūlymo tam tikroms profesijoms įvesti privalomą skiepijimąsi neliko – pasak premjerės Ingridos Šimonytės, siūlymo kol kas atsisakyta, nes tam greičiausiai reikėtų keisti Darbo kodeksą.

Vyriausybė taip pat pritarė siūlymui iki gruodžio naujai pasiskiepysiantiems vyresniems nei 75 metų senjorams skirti 100 eurų išmoką. Ji taip pat būtų skiriama sustiprinančiąja doze iki kitų metų balandžio pasiskiepijusiems šios amžiaus grupės žmonėms.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA