Lygiose vietose klydę žalgiriečiai namų tvirtovėje nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienio vakarą sužaidė pirmąsias naujojo Eurolygos sezono namų rungtynes. Martino Schillerio auklėtiniai surėmė ietis su dviejų lietuvių atstovaujama Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipa. Epizodais gerai puolę šeimininkai daug ir klydo bei galiausiai turėjo pripažinti svečių pranašumą rezultatu 64:70 (16:20, 18:19, 17:15, 13:15).

Šeimininkai rungtynes pradėjo su Emmanueliu Mudiay, Pauliumi Jankūnu, Janiu Strelnieku, Edgaru Ulanovu ir Joffrey Lauvergne’u priešaky. Svečių starto penketas: Jordanas Loydas, Mateuszas Ponitka, Conneris Frankampas, Jordanas Mickey ir Artūras Gudaitis.

„Žalgirio“ prancūzas vos atkovojus ginčo kamuolį varžovų krepšį drebino dėjimu, bet dviem taškais atsakė A. Gudaitis – 2:2. Mačo pradžioje užsivedęs šeimininkų „centras“ tvarkėsi vienas – 6:2 sužaidus 2 minutes. Penkiais taškais be kontrargumentų atrėžęs „Zenit“ šovė į priekį, tačiau P. Jankūnas žalgiriečiams atstatė pranašumą – 8:7. Klysti pradėję žalgiriečiai kitas 2 minutes taškų pelnyti nesugebėjo, tuo metu persvarą padidinę svečiai vertė M. Schillerį prašyti minutės pertraukėlės – 8:11.

Ir po pasitarimo „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi išlaikyti kamuolį – kėliniui persiritus į antrą pusę, švieslentėje degė tie patys skaičiai, kuriuos „Zenit“ naudai netrukus keitė J. Loydo šūvis iš vidutinio nuotolio – 8:13. Atsilikimą aštriu prasiveržimu mažino Lukas Lekavičius, bet analogišką atsakymą turėjo M. Ponitka – 10:15. Fanus kėlė L. Lekavičiaus ir Josho Nebo kombinacija žemė-oras, tačiau areną netrukus tildė svečių tolimas dūris – 12:18. Pražangą provokavo varžovą suklaidinęs Nielsas Giffey, bet arbitrų švilpukas aidėjo ir kitoje aikštės pusėje – klaidomis gausus pirmas ketvirtis baigėsi „Žalgiriui“ atsiliekant 16:21.

Antrame kėlinyje „Zenit“ trijų taškų vertės šūviu didino šeimininkų deficitą, bet svečių džiaugsmą temdė tris su pražanga švystelėjęs E. Ulanovas – 20:24. Į „dėžutę“ uždarytas Mindaugas Kuzminskas strigo po krepšiu, tuo metu iš tritaškio prisitaikė Mantas Kalnietis – 23:28. Beslystantį iš rankų kėlinį reabilituoti bandė J. Lauvergne’as – 25:31.

Taškų badą abiejose pusėse nutraukė tolimas „Zenit“ metimas, dviženklį pranašumą svečiams pirmą kartą suteikė J. Mickey realizuota bauda – 25:35. Atsilikimą švelnino J. Strelnieko tritaškis (30:38), o vilties sirgaliams vėl įpūtė Sankt Peterburgo ekipos pražanga puolime. J. Lauvergne’ui sugrūdus kamuolį iš viršaus, pertraukėlės prireikė jau Xavi Pascualiui – 32:38. „Žalgirio“ latvis pridėjo dar du taškus ir į rūbinę šeimininkai išėjo neblogomis nuotaikomis – 34:40.

Kauno Žalgiris – Sankt Peterbugo Zenit
„Žalgirio“ gretose rezultatyviausias buvo sudėtingų metimų prišaudęs J. Strelniekas / R. Tenio nuotr.

Antrą rungtynių dalį „Zenit“ pradėjo taikliu dvitaškiu, tačiau triukšmo bangą arenoje kėlė E. Ulanovo metimas iš distancijos, o tikrą pragarą užkūrė J. Strelnieko tritaškis – 40:42. Praėjus kiek daugiau nei 2 minutėms, žalgiriečiai lygino rezultatą – 42:42. Sankt Peterburgo krepšininkams pavyko atstatyti trapią persvarą, tačiau „Žalgirį“ pirmyn patempė po krepšiu įkirtęs ir 2+1 situaciją išpildęs J. Strelniekas – 45:46. Po ilgos pertraukos žalgiriečius pirmyn vedė E. Mudiay, bet „Zenit“ šeimininkus „nuskausmino“ tritaškiu – 47:49.

Įtemptomis paskutinėmis trečio kėlinio minutėmis „Žalgiris“ pasistūmėjo per du taškus, tuo metu varžovai sugebėjo sukrapštyti keturis – 49:53. Deja, prie baudų metimo linijos stojęs J. Lauvergne’as nepataikė nė vienos, o M. Kuzminskas realizavo abi – 49:55. Priešpaskutinį kėlinį įspūdingu slalomu ir metimu aukšta trajektorija užbaigė L. Lekavičius, tuo metu Billy Barono iš toli paleistas kamuolys išsisuko iš krepšio – 51:55.

Lemiamą kėlinį „Zenit“ atidarė dvitaškiu, o tritaškį dūręs B. Baronas praėjus vos daugiau nei minutei vėl siuntė žalgiriečius į nokdauną – 51:60. Sunkaus metimo iš po krepšio nepataikė L. Lekavičius, bet reikalus tvarkė sviedinį puolime susirinkęs J. Nebo – 53:60. Kamuoliui puikiai sujudėjus ties perimetru, svečiai „Žalgirį“ pavaišino dar vienu tritaškiu, tuo metu šeimininkai puolime klydo – 53:63.

Po įspūdingo J. Nebo bloko deficitą mažino E. Mudiay – 55:63. Aštrumą gynyboje toliau demonstravo savo krepšį kaip liūtas sergėjęs J. Nebo, tačiau priartėti žalgiriečiams nesisekė. Likus žaisti beveik 3 minutes, iniciatyvos ėmęsis J. Nebo žybtelėjo ir puolime – 57:65. Svarbius du taškus pelnė varžovus ant pačiūžų pastatęs L. Lekavičius – 60:65. Pražangą po priešininkų krepšiu provokavo J. Nebo, realizavęs tik vieną baudą, tačiau „Žalgirį“ žudė J. Loydas – 61:67. Kauniečiams realizavus vieną baudą, viltį dar palaikė tritaškį smeigęs J. Strelniekas (64:67), tačiau stebuklo sukurti Kaune nepavyko – „Žalgiris“ nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ rezultatu 64:70.

„Žalgiris“: J. Strelniekas 14, J. Lauvergne 10, L. Lekavičius 10 (6 rez. perd.), E. Ulanovas 7, J. Nebo 7 (6 atk. kam., 3 blk.), M. Kalnietis 5, N. Giffey 5, E. Mudiay 4, P. Jankūnas 2 (7 atk. kam.), A. Milaknis 0, T. Cavanaugh 0.

„Zenit“: J. Loydas 19, B. Baronas 11.

Kaip skelbiama oficialiame „Žalgirio“ portale, šį mačą komandos pasitinka kiek kitokiomis nuotaikomis, kadangi žalgiriečiai pirmajame ture išvykoje nusileido „Asvel“, o Sankt Peterburgo ekipa svečiuose po labai atkaklios kovos vienu tašku palaužė Kazanės „Uniks“ komandą.

„Zenit“ klubas, vadovaujamas katalono Xavi Pascualio, per vasarą prarado ryškiausią savo žvaigždę Keviną Pangosą, kuris išvyko į Klivlando „Cavaliers“ ekipą. Nepaisant to, surinkta vėl gera kariauna, kuri taikysis į vietą aštuntuke.

Primename, kad „Zenit“ komandai atstovauja Artūras Gudaitis ir Mindaugas Kuzminskas.