Teismo verdiktas: tarpukario vila Žaliakalnyje turės būti atstatyta – Kas vyksta Kaune

Teismo verdiktas: tarpukario vila Žaliakalnyje turės būti atstatyta

Iš dalies nugriauta vila Perkūno alėjoje / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Kaip trečiadienį skelbia portalas Pilotas.lt, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nutarė atmesti rezonansinius darbus Perkūno alėjoje inicijavusio Artūro Dankovskio apeliacinį skundą. Teismas paliko galioti Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų 2021 m. vasario 23-iosios sprendimą.

Tai reiškia, kad pilietis A. Dankovskis privalės asmeninėmis lėšomis atstatyti savo paties užsakymu apgriautą art deco vilą Perkūno al. 11, teigiama architektūros ir kultūros portale Pilotas.lt.

Kas vyksta Kaune“ primena, kad gyventojų pasipriešinimas, persikėlęs į teismus, įsižiebė pernai spalį, kai pradėta griauti Žaliakalnyje esanti Petro Rusecko vila.

Brutaliai ekskavatoriumi šalia kitų gyvenamųjų namų griauto pastato darbus tuomet sustabdė ne statybos inspekcija, paveldosaugininkai ar prokurorai, o aplinkosaugos specialistai, nustatę, kad itin žmogaus sveikatai pavojingas asbestinis vilos stogas ardomas nesilaikant privalomų reikalavimų.

Griaunama vila Perkūno alėjoje

Vėliau sekė paveldosaugininkų bei teisėtvarkos verdiktai – įpareigojimas atstatyti nugriautą pastatą tokį, koks jis buvo. Nustatyta ir žala valstybei – beveik 80 tūkst. eurų, kuriuos pastato savininkas A. Dankovskis turėtų atlyginti iš savo kišenės. Vyras minėtus sprendimus apskundė.

Beje, griovikus audringai stabdęs architektas Audrys Karalius buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už viešosios tvarkos pažeidimą, jo atžvilgiu pagal Baudžiamojo kodekso 284 str. tebevyksta teisminis procesas.

Pilietinė akcija prie griaunamos vilos

Incidentas įvyko kuomet po kelias dienas trukusių protestų ir bandymų sustabdyti art deco stiliaus gyvenamojo pastato griovimą, šių protestų iniciatorius ir pagrindinis dalyvis A. Karalius nesusivaldė ir prieš pagrindinį darbų vykdytoją įmonės „Dauriusta“ vadovą D. G. panaudojo fizinę jėgą – nusmaukė jo veido kaukę bei minėtą asmenį pastūmė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA