Neregėtas įžūlumas: nepaisant draudimo, prie griaunamo namo šiandien vėl suburzgė ekskavatorius – Kas vyksta Kaune

Neregėtas įžūlumas: nepaisant draudimo, prie griaunamo namo šiandien vėl suburzgė ekskavatorius

Stopkadras

Atrodo, kai kurie saugomoje Žaliakalnio zonoje stovinčių namų šeimininkai mano galintys suktis kaip išmano. Nors Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) penktadienį pranešė įpareigojusi nutraukti griovimo darbus Perkūno alėjoje, šiandien technika vėl dirbo, o prie pastato kilo tikras ažiotažas.

„Griauti vertingą Kauno identitetui namą ir griauti asbestinį stogą?! Dabar galima su kaukėmis ir lauke Perkūno alėjoje vaikščioti…“ – baisėjosi dulkių debesis Žaliakalnyje apie vidurdienį užfiksavusi „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja.

Į sceną šeštadienį čia žengė ir Kauno architektas-opozicionierius Audrys Karalius, iš įvykio vietos surengęs porą tiesioginių transliacijų. Kaip komentavo jis, nelegaliai griaunama Perkūno alėjoje 11 numeriu pažymėta art deco vila.

„Perkūno 11 siunčia linkėjimus Kauno policijai, kuri važiavo beveik valandą, bet nesustojusi pasiplovė iš įvykio vietos, nes… turėjo svarių priežaščių…“ – pareigūnams kritikos nepagailėjo A. Karalius.

Anot architekto, darbus atlieka užsislaptinusi firma, ekskavatoriuje – darbų vadovas Darius, kuris savo pavardę slepia. Darbų užsakovas Artūras Dankovskis iš įvykio vietos esą pasišalino pareiškęs, kad geriau sumokės 10 tūkst. eurų baudą nei praras tokį šansą.

„Kas yra „toks šansas“, mes, turbūt, sužinosime ši advokatų“, – teisminį procesą perspektyvoje paišė A. Karalius. Beje, kaip matyti filmuotoje medžiagoje, architektas prie statybvietės apstumdė namo savininką, šis krisdamas nuvertė statybinę tvorą.

Žiniasklaidos dėmesį galimai nelegalus griovimas atkreipė dar trečiadienį, o VTPSI penktadienį, spalio 16 d., Žaliakalnyje vykdomiems darbams skelbė surašiusi savavališkos statybos aktą. Tai padaryta po to, kai gautos Kultūros paveldo departamento ir Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus išvados.

Pasak inspekcijos, minėtame akte konstatuota, kad kultūros paveldo objekto teritorijoje Perkūno al. 11, Kaune, vykdomi gyvenamojo namo griovimo darbai yra savavališki. Tą pačią dieną VTPSI specialistai privalomuoju nurodymu įpareigojo savininką nevykdyti jokių statinio statybos (griovimo) darbų.

Panašu, kad šis įpareigojimas pastato šeimininkui buvo nė motais, kadangi šeštadienį techniką vėl užkurta. Tiesa, rangovas teisinosi jokio raštiško nurodymo nutraukti darbus negavęs. Galiausiai, ekskavatorius buvo sustabdytas tik po vidurdienį įvykusio sujudimo, darbininkai pažadėjo laikytis įpareigojimo.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.