Neregėtas įžūlumas: nepaisant draudimo, prie griaunamo namo šiandien vėl suburzgė ekskavatorius - Kas vyksta Kaune

Neregėtas įžūlumas: nepaisant draudimo, prie griaunamo namo šiandien vėl suburzgė ekskavatorius

Asociatyvus / Stopkadras

Atrodo, kai kurie saugomoje Žaliakalnio zonoje stovinčių namų šeimininkai mano galintys suktis kaip išmano. Nors Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) penktadienį pranešė įpareigojusi nutraukti griovimo darbus Perkūno alėjoje, šiandien technika vėl dirbo, o prie pastato kilo tikras ažiotažas.

„Griauti vertingą Kauno identitetui namą ir griauti asbestinį stogą?! Dabar galima su kaukėmis ir lauke Perkūno alėjoje vaikščioti…“ – baisėjosi dulkių debesis Žaliakalnyje apie vidurdienį užfiksavusi „Kas vyksta Kauneskaitytoja.

Į sceną šeštadienį čia žengė ir Kauno architektas-opozicionierius Audrys Karalius, iš įvykio vietos surengęs porą tiesioginių transliacijų. Kaip komentavo jis, nelegaliai griaunama Perkūno alėjoje 11 numeriu pažymėta art deco vila.

„Perkūno 11 siunčia linkėjimus Kauno policijai, kuri važiavo beveik valandą, bet nesustojusi pasiplovė iš įvykio vietos, nes… turėjo svarių priežaščių…“ – pareigūnams kritikos nepagailėjo A. Karalius.

Anot architekto, darbus atlieka užsislaptinusi firma, ekskavatoriuje – darbų vadovas Darius, kuris savo pavardę slepia. Darbų užsakovas Artūras Dankovskis iš įvykio vietos esą pasišalino pareiškęs, kad geriau sumokės 10 tūkst. eurų baudą nei praras tokį šansą.

„Kas yra „toks šansas“, mes, turbūt, sužinosime ši advokatų“, – teisminį procesą perspektyvoje paišė A. Karalius. Beje, kaip matyti filmuotoje medžiagoje, architektas prie statybvietės apstumdė namo savininką, šis krisdamas nuvertė statybinę tvorą.

Žiniasklaidos dėmesį galimai nelegalus griovimas atkreipė dar trečiadienį, o VTPSI penktadienį, spalio 16 d., Žaliakalnyje vykdomiems darbams skelbė surašiusi savavališkos statybos aktą. Tai padaryta po to, kai gautos Kultūros paveldo departamento ir Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus išvados.

Pasak inspekcijos, minėtame akte konstatuota, kad kultūros paveldo objekto teritorijoje Perkūno al. 11, Kaune, vykdomi gyvenamojo namo griovimo darbai yra savavališki. Tą pačią dieną VTPSI specialistai privalomuoju nurodymu įpareigojo savininką nevykdyti jokių statinio statybos (griovimo) darbų.

Panašu, kad šis įpareigojimas pastato šeimininkui buvo nė motais, kadangi šeštadienį techniką vėl užkurta. Tiesa, rangovas teisinosi jokio raštiško nurodymo nutraukti darbus negavęs. Galiausiai, ekskavatorius buvo sustabdytas tik po vidurdienį įvykusio sujudimo, darbininkai pažadėjo laikytis įpareigojimo.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA