„Kaunas Pride“ eitynės lydėtos ir maldomis | Kas vyksta Kaune

„Kaunas Pride“ eitynės lydėtos ir maldomis

Kas vyksta Kaune, BNS, 2021/09/04 15:56
„Kaunas Pride“ eitynių malda / E. Kniežausko nuotr.

Pirmą kartą Kauno istorijoje miesto širdyje įvyko seksualinių mažumų atstovų eitynės „Kaunas Pride“. Eitynės sulaukė nemažai visuomenės pasipriešinimo, joms prieštaravo ir Kauno savivaldybė. Eitynėms nepritariantys maldininkai prieš eitynes surengė ir maldos akciją.

Šeštadienį baiminantis galimų provokacijų ir net riaušių „Kaunas Pride“ dalyvius saugojo gausios policijos pareigūnų pajėgos. LGBTQ+ bendruomenės eitynėse Kaune dalyvavo apie 2 tūkst. žmonių, dėl viešosios tvarkos pažeidimo, agresyvaus elgesio necenzūrinių žodžių sulaikyta 13 žmonių.

Eitynių dalyviams besirenkant, Nepriklausomybės aikštėje skambėjo tiek palaikančių juos miestiečių pasisakymai, tiek pasipiktinusių gyventojų balsai.

„Tai yra gamtos dovana ir mes nieko nepakeisime. (…) Jie – žmonės, didesni žmonės, nei tie, kurie prieš“, – kalbėjo vyresnio amžiaus vyras, atėjęs palaikyti dalyvių.

Tuo tarpu ant Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios, žinomos kaip Soboras, laiptų susibūrė grupelė žmonių, kalbėjusių maldas.

„Atėjau skelbti gerą naujieną. Jėzus atėjo gelbėti nusidėjėlių. Aš nesigėdiju Evangelijos. Dievo jėga išgelbės tuos, kurie tiki“, – pakeltu balsu kalbėjo moteris, eitynes pasitinkanti kalbėdama apie Evangelijos išvadavimą. Jos marškinėliai papuošti užrašu „Jėzus Kristus – siela, tiesa ir gyvenimas“.

„Niekas jų… aš taksistu buvau, veždavau juos ir panašiai. Lai susirenka, bet žmonės labiausiai piktinasi dėl eitynių, o ne dėl to, kad jie yra“, – kalbėjo buvęs politikas Vytautas Šustauskas, taip pat atėjęs į renginį.

Į renginį iš Vilniaus atvykęs Venjaminas, pasipuošęs aukštakulniais ir rožiniu sijonu, pasakojo, kad į Lietuvą prieš kelerius metus persikraustė iš Maskvos.

„Čia, Lietuvoje, laisviau, esu laisvas“, – žurnalistams lietuviškai sakė jis.

Jis teigė, jog žmonės jį pamatę reaguoja „beveik normaliai“.

Eitynės vyksta nuo Nepriklausomybės aikštės prie Soboro Laisvės alėja iki jos pabaigos, tuomet jų dalyviai apsisuks ir judės tuo pačiu maršrutu atgal. Eitynės pasibaigs vėl susirenkant Nepriklausomybės aikštėje.

Prieš renginį organizatoriai yra pateikę 14 punktų reikalavimų sąrašą, kuriame minimos teisės į santuoką ir įsivaikinimą nepriklausomai nuo partnerių lyties, įstatymų, kurie, pasak jų, leidžia cenzūruoti informaciją apie LGBTQ+ asmenis ir neužtikrina pakankamos jų apsaugos, pakeitimas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA