Agresyviai nusiteikę piliečiai bandė sustabdyti LGBTQ+ eiseną – Kas vyksta Kaune

Agresyviai nusiteikę piliečiai bandė sustabdyti LGBTQ+ eiseną sulaikyta 18 žmonių

BNS, Kas vyksta Kaune 2021/09/04 15:27
Riaušės „Kaunas Pride“ eitynėse / V. Sidabro nuotr.

Šeštadienį „Kaunas Pride“ eitynėse Kaune dalyvavo apie 2 tūkst. žmonių, dėl viešosios tvarkos pažeidimo, agresyvaus elgesio necenzūrinių žodžių sulaikyta 18 žmonių.

Renginio dalyviai nuo Nepriklausomybės aikštės apsuko Laisvės alėją ir grįžo atgal, kur skambėjo muzika ir vyko šokiai.

„Šitas kelias tikrai buvo labai sunkus, bet norisi džiaugtis kad Laisvės alėja yra laisva“, – kalbėjo renginio organizatorė Viktorija Kolbešnikova.

„Jeigu yra kalbančių apie tai, kad mes priešiname visuomenę – tokios vienybės, tokio solidarumo aš dar niekad nejaučiau“, – pridūrė ji.

Renginys baigtas jo dalyviams choru skaitant anksčiau šią savaitę išplatintą jų manifestą, kuriame minimos teisės į santuoką ir įsivaikinimą nepriklausomai nuo partnerių lyties, įstatymų pakeitimas – dabartinė situacija, pasak manifesto autorių, leidžia cenzūruoti informaciją apie LGBTQ+ asmenis ir neužtikrina pakankamos jų apsaugos.

Eitynėmis buvo siekiama atkreipti dėmesį į LGBTQ+ bendruomenės žmonių problemas.

Renginį saugojo gausios policijos pajėgos: šimtai pareigūnų tikrino į miesto centrą ateinančius žmones ir prižiūri tvarką. Centrinė miesto gatvė atitverta tvoromis.

Fiksuoti incidentai

Kaip pranešė policija, prieš eitynes būta agresyviau nusiteikusių asmenų, norėjusių patekti, tačiau jie nebuvo įleisti į renginio vietą. Vienas asmuo sulaikytas dėl provokacijų ir kurstymo.

Dar vienas incidentas užfiksuotas prie fontano Laisvės alėjoje – čia įvykus susistumdymui, pareigūnai išvedė asmenį atokiau nuo eisenos, jis nebuvo sulaikytas.

Vėliau policija pranešė, kad netoli Romuvos kino teatro sulaikytas dar vienas vyras, viešoje vietoje vartojęs necenzūrinius žodžius, trikdęs viešąją tvarką.

Apie 13.20 val. kolona buvo sustojusi ties fontanu, nes čia grupelė asmenų susikibę rankomis nepraleido renginio dalyvių, policija juos bandė patraukti.

Po maždaug 10 minučių pareigūnai praskirstė susirinkusiuosius ir eisena pajudėjo toliau. Apie 13.50 val. dalyviai, kaip ir buvo planavę, trumpam stabtelėjo prie Kauno miesto savivaldybė pastato, skanduodami „tu ne mūsų meras!“, „gėda“ bei patraukė toliau.

Apie 14 val. eisena apsisuko ties 99-uoju numeriu pažymėtų pastatu Laisvės alėjoje ir pajudėjo atgal prie Soboro.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA