„Kaunas Pride“ eitynių metu sužaloti du asmenys – pradėti penki ikiteisminiai tyrimai – Kas vyksta Kaune

„Kaunas Pride“ eitynių metu sužaloti du asmenys – pradėti penki ikiteisminiai tyrimai

BNS / Ignas Jačauskas, Austėja Masiokaitė-Liubinienė 2021/09/04 17:09

Policija skelbia apie du asmenis, patyrusius sužalojimų po šeštadienį Kaune vykusių LGBT eitynių, taip pat pradėti penki ikiteisminiai tyrimai.

„Turime informacijos apie du nukentėjusius asmenis“, – šeštadienį spaudos konferencijoje Kaune sakė Kauno vyriausiojo policijos komisariato viršininkas, operacijos vadovas Mindaugas Baršys.

Jis sakė negalintis detalizuoti situacijos, kurios metu jie nukentėjo, tačiau akcentavo, jog policijos darbas tęsiasi ir po renginio, situacijos vertinamos, o asmenys, galėję padaryti nusižengimus, sulaikomi.

Policijos duomenimis, keturi ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl viešosios tvarkos pažeidimų ir vienas dėl kurstymo prieš žmonių grupę.

Pasak M. Baršio, sulaikytųjų buvo ir po įvykio, kuriame nukentėjo žmonės, jų skaičiaus jis nedetalizavo.

Anot policijos, iš viso renginio metu Laisvės alėjoje buvo apie 2 tūkst. asmenų.

Generalinis policijos komisaras Renatas Požėla pabrėžė, kad net ir pasibaigus renginiui policija dirbs sustiprintomis pajėgomis „tiek, kiek reikės“.

„Renginys tarsi baigtas, bet policijos darbas – tikrai ne, mes matome tam tikras grėsmes, kai eitynių dalyviai bandys išeidinėti, palikti renginio vietą“, – kalbėjo generalinis komisaras.

R. Požėla: Laisvės alėja nėra tinkama tokiems renginiams

Policijos vadovas dėkojo saugumą užtikrinusiems pareigūnams, taip pat „socialiniams partneriams, iš kurių gavome tam tikras informacijas“.

Pasak R. Požėlos, šis renginys parodė tai, ką policija sakė ir prieš jam vykstant: Laisvės alėjoje yra sunku užtikrinti žmonių saugumą.

„Vis tik Laisvės alėja Kauno miesto tokio pobūdžio ir tokio specifiškumo renginiams nėra pati geriausia vieta. Ir šiandien tikrai matėme tam tikrų konfliktinių situacijų. (…) Dėl pačių dalyvių saugumo ir dėl policijos pareigūnų saugumo ir kitų asmenų saugumo, kai pakankamai ribotas plotis Laisvės alėjos, daug žmonių vienoje vietoje, tai tikrai visi matėte, kad kilo iššūkių apsaugoti žmones visus be išimties“, – kalbėjo jis.

Vis dėlto generalinis komisaras sako, kad, nepaisant incidentų po renginio, policijai pavyko užtikrinti eitynių saugumą.

„Manau, kad policijos darbas pavyko, sužalotų asmenų, kalbant apie renginio dalyvius, šiai minutei tokios informacijos neturime, lygiai taip pat neturiu informacijos, kad būtų sužaloti policijos pareigūnai. Tai kreipdamasis į renginio dalyvius ir visus susirinkusius, noriu padėkoti už supratingumą – kreipiuosi į tuos asmenis, su kuriais nereikėjo stumdytis ir panaudoti jėgos“, – tvirtino R. Požėla.

M. Baršys teigė kol kas negalintis pasakyti, kiek tiksliai renginyje dirbo pareigūnų. Tuo metu policijos vadovas žadėjo kitą savaitę pateikti informaciją tiek apie pareigūnų skaičių, tiek ir apie tai, kiek saugumui prireikė išlaidų.

Eitynės vyko nuo Nepriklausomybės aikštės prie Soboro Laisvės alėja iki jos pabaigos, tuomet jų dalyviai apsisuko ir judėjo tuo pačiu maršrutu atgal.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA