Dėl nemalonaus kvapo Kaune sujudo ir aplinkosaugininkai - Kas vyksta Kaune

Dėl nemalonaus kvapo Kaune sujudo ir aplinkosaugininkai papildyta

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Antrą parą baisia smarve besiskundžiantys kauniečiai vis dar negali atverti langų. Vakar apie nemalonų kvapą Šilainiuose pranešę miestiečiai, šiandien skundžiasi, kad tokia pat smarvė jaučiama ir kituose mikrorajonuose. Aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą ir bando išsiaiškinti smarvės ištakas.

„Šilainiuose ir vėl smirda fekalijomis. Ryte nebesijautė, o dabar, 11 val., vėl neįmanoma laikyt langų atidarytų. Gal pavojinga sveikatai? Namie 1.5 m vaikas, baisu į lauką eiti. Kas vyksta???“ – nuo pat ryto teiraujasi kauniečiai.

Skaitytojai spėliojo, kad nosį riečiantis kvapas gali sklisti iš Ašigalio gatvėje veikiančios Didelių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelės, Kauno regiono atliekų tvarkymo centro (RATC).

„Šitoje vietoje vykdomas kažkoks tai šiukšlių rūšiavimas, smarvė galimai sklinda iš čia, kažką daro neteisingai“, – komentavo kaunietis. Visgi į Ašigalio g. nuvykę „Kas vyksta Kaune“ žurnalistai Kauno regiono atliekų tvarkymo centre nieko neįprasto nepastebėjo.

Kauniečiai atkreipė dėmesį, kad nemalonus kvapas gali sklisti ir iš Neries upės.

„Jau kelintą dieną iš eilės, jaučiame nemalonų kvapą Kaune. Lyg šiukšlių, lyg fekalijų. 22 dieną baisiai smirdėjo ties Krėslynais, prie Neries išlipę poilsiavietėje, pajutome baisią fekalijų smarvę. Šiandien kvapas jaučiasi ties Ašigalio gatve, Šiaurės prospektu, dėl kitų rajonų atsakyti negaliu. Kas čia per kvapas ir ar reikėtų dėl to nerimauti? Galvojame, gal čia iš šiukšlių deginimo gamyklos kas sklinda?“ – spėlioja kaunietė.

Ieško smarvės ištakų

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo Aplinkos apsaugos departamento atstovė Jurgita Jasiūnienė, pranešimų dėl nemalonaus kvapo sulaukė ir aplinkosaugininkai.

„Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai pranešimų gavo. Šiuo metu aiškinamasi, iš kur kvapai sklinda“, – komentavo ji.

Tuo metu, kaip teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento atstovė Kristina Mikalauskienė, gyventojų nusiskundimų dėl nemalonaus kvapo Kaune NVSC nėra gavę.

„Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamentas nėra gavęs gyventojų nusiskundimų dėl blogo kvapo. Informacijos, iš kur galėtų sklisti kvapas, neturime“, – komentavo ji.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, oro užterštumas Kaune nefiksuojamas.

Primename, kad fekalijų kvapas Kaune buvo jaučiamas jau pirmadienio vakarą. Visgi nei „Kauno vandenų“, nei „Kauno švaros“ avarinės tarnybos registruotų atvejų ar informacijos, kodėl Kaune sklinda smarvė, neturėjo.

Papildyta 15.31 val.

Vyksta remontas

Kaip skelbia Kauno RATC nuo rugpjūčio 3 dienos Kauno mechaninio biologinio komunalinių atliekų apdorojimo įrenginiuose (toliau – Kauno MBA) vyksta remonto darbai.

„Kauno MBA bus atliekami biofiltrų įkrovos keitimo darbai ir kapitalinis skruberių remontas. Pabrėžiame, kad vykdomų darbų metu viena iš dviejų Kauno MBA oro valymo sistemos linijų veikia pilnu pajėgumu ir į aplinką patenka tik pilnai išvalytas oras.

Siekiant sumažinti galimą nemalonių kvapų sklaidą naudojamos mobilios kvapų užkardos. Planuojamas darbų atlikimo terminas apie 3 sav. Atsiradus nenumatytiems darbams, biofiltro įkrovos keitimo ir skruberių remonto trukmė gali pailgėti. Iš anksto atsiprašome už galimą momentinę nemalonių kvapų sklaidą“, – rašoma pranešime.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA