Zapyškyje – tradicinės kūrybinės dirbtuvės, įspūdingo dydžio aitvarai ir gyvo garso muzika – Kas vyksta Kaune

Zapyškyje – tradicinės kūrybinės dirbtuvės, įspūdingo dydžio aitvarai ir gyvo garso muzika

Aitvarų šventė Zapyškyje
R. Tenio nuotr.

Šiandien, rugpjūčio 21-ąją, šalia atnaujintos Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, jau 16 kartą vyko Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“.

Festivalio metu tradiciškai buvo organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, aitvarą galėjo pasigaminti kiekvienas šventės dalyvis. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo ypatingas 2021 m. festivalio svečias – menininkas Vytenis Jakas, kuris kūrė savitą meninį aitvarą. Įspūdingo dydžio vėliavinius aitvarus į dangų kėlė ir aitvarų meistras Tadas Surkys.

Šventėje vyko ir muilo burbulų pūtimo čempionatas, atvirlaiškių paštas, vėjo gaudyklių ir vėjo malūnėlių gamybos edukacijos, piešimo šviesa dirbtuvės, didžiųjų lauko žaidimų pramogos, skrydžio imitatoriaus valdymo edukacija.

Žinoma, daugiausiai dėmesio sulaukė aitvarų ir lėktuvėlių varžybos, kurioms teisėjavo profesionalūs teisėjai. Laimingiausio aitvaro loterija ir apdovanojimai vyks apie 17 val.

Aitvarų šventė Zapyškyje
Aitvarų festivalis / R. Tenio nuotr.

Varžybų laimėtojams pagrindinius prizus įsteigė parduotuvė „Laisvalaikio Dovanos“ – skrydį oro balionu ir asociacija „Pilotai.lt“ – pažintinį skrydį lėktuvu. Taip pat nugalėtojams bus įteikti ypatingi rankų darbo gaminiai, kuriuos sukūrė stiklo menininkė Valda Verikaitė.

Festivalyje skambėjo gyvo garso muzika. Šiemet į Zapyškį atvyko „Mažosios akacijos“ atlikėjai bei „Baltasis kiras“. Šiek tiek po 17 val. ant scenos lips ir dainininkė Jurga su grupe.

Šiųmetis festivalis yra „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendruomenių programos „Visi kaip vienas“ dalis, todėl daug dėmesio buvo skirta bendroms veikloms.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.