Neturintiems Galimybių paso siūloma leisti naudotis viešuoju transportu, gauti sveikatos paslaugas – Kas vyksta Kaune

Neturintiems Galimybių paso siūloma leisti naudotis viešuoju transportu, gauti sveikatos paslaugas

BNS 2021/08/10 12:57
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo leisti naudotis miesto bei priemiestiniu viešuoju transportu asmenims, kurie neturi Galimybių paso. Praėjusią savaitę planuota, kad be galimybių paso to daryti nebus leidžiama.

Antradienį ministerijos užregistruotame nutarimo projekte taip pat siūloma leisti teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas nepasiskiepijusiems arba neigiamo testo rezultato neturintiems žmonėms. Tvarką, kaip jie galėtų naudotis šiomis paslaugomis, nustatytų sveikatos apsaugos ministras.

Be to, prie išimčių nurodomos ir atvirose erdvėse teikiamos paslaugos, prekyba ir ūkinė veikla, kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti žmonių susibūrimai viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 asmenų.

Į parduotuves, kuriose galėtų lankytis neturintieji Galimybių paso įtrauktos ir augalų, sėklų, trąšų parduotuvės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko, kurių prekybos plotas neviršija 1,5 tūkst. kv. metrų.

Taip pat nurodoma, jog galėtų vykti ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis, pagrindinis, vidurinis ugdymas, pirminis profesinis mokymas, neformalusis vaikų švietimas ir švietimo pagalba.

Šie pakeitimai įsigaliotų nuo rugsėjo 13 dienos, juos Vyriausybė planuoja tvirtinti trečiadienį.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA