Kauno viešajame transporte nuo sekmadienio pradėjo veikti nauja bilietų sistema – Kas vyksta Kaune

Kauno viešajame transporte nuo sekmadienio pradėjo veikti nauja bilietų sistema

Rugpjūčio 1-oji „Kauno autobusams“ išaušo gerokai kitokia nei įprastos dienos. Per vieną naktį autobusuose ir troleibusuose pakeitus kelis šimtus komposterių, nuo ryto pradėjo veikti nauja bilietų žymėjimo sistema. Įrenginiai apie viešojo transporto bilieto žymėjimą nuo šiol praneš trimis spalvomis, o kortelės likutį ir kitus parametrus bus galima valdyti naujoje savitarnos svetainėje.

Sekmadienį, 5 val. ryte visuose Kauno autobusuose ir troleibusuose aktyvuoti modernūs komposteriai ir nauja bilietų sistema. Per vieną naktį viešojo transporto priemonėse sumontuota daugiau nei 800 įrenginių su dideliu informaciją pateikiančiu ekranu.

„Kauno autobusų“ rinkodaros direktorius Karolis Dekeris „Kas vyksta Kaune“ šiandien patikino, kad jau galima įsėsti ir įsitikinti sistemos veikimu, taip pat pamatyti ir išmėginti naują „Žiogo“ savitarnos svetainę.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį pakeisti komposteriai visose „Kauno autobusų“ transporto priemonėse – iš viso sumontuota virš 800 įrenginių. Anot K. Dekerio, žmonės dirbo visą naktį, yra pavargę, bet laimingi, mat viskas pavyko puikiai, sistema veikia be sutrikimų.

Naujų komposterių pristatymas

Kaune itin išpopuliarėjusios atsiskaitymo už keliones programėlės „Žiogas“ žaliasis logotipas keliasi į interneto savitarną ir atsiras ant visų nuo šiol įsigyjamų viešojo transporto kortelių. Verta paminėti, kad sistemoje veiks ir senosios kortelės, tad jau turint įsigyti naujų nereikia.

Kortelę komposterio apačioje priglausti reikia kaskart įlipus. Pažymėjus bilietą, komposteris apie tai praneš ne tik garsiniu signalu, bet ir spalvomis:

– žalia – bilietas sėkmingai aktyvuotas;
– žalia su geltonu likučiu – sąskaitos likutis artėja prie pabaigos;
– raudona – bilietas neaktyvuotas.

Kad ir kiek miestiečiai keliaus, per kalendorinį mėnesį viešajam transportui neišleis daugiau negu kainuoja mėnesinis bilietas. Pasiekus 28 eurų sumą – pažymėjus 40 vienkartinių bilietų be nuolaidos, bus automatiškai įsigyjamas tos pačios vertės terminuotasis bilietas ir visos tolimesnės kelionės einamąjį mėnesį nieko nekainuos, net jei važiuotumei ir 100 kartų.

Nauji komposteriai

Naują žaliąją kortelę už įprastus 1,50 euro keleiviai gali įsigyti visuose platinimo punktuose, įskaitant Kauno „Maximos“ ir „Rimi“ kasas, „Kauno spaudos“, „Lietuvos spaudos“ ir „Narvesen“ kioskus bei kauniečių aptarnavimo centrą „Mano Kaunas“. Korteles galima papildyti ir interneto savitarnoje adresu savitarna.kaunoziogas.lt.

Rugpjūčio 1 dieną startuos ir nauja savitarnos svetainė – ziogas.kaunas.lt, joje bus galima, suvedus kortelės numerį ir pin kodą, prisijungti prie savo paskyros. Paskyroje matysite, kiek esate sukaupę terminuotam bilietui, kokias keliones ir kada atlikote, kiek pinigų likę, čia galima bus pasikeisti ir lengvatą, papildyti kortelę, užblokuoti ją praradus.

Daugiau apie naują Kauno viešojo transporto bilietų sistemą skaitykite čia, dažniausiai užduodamus klausimus rasite čia.

„Kauno autobusai“ tokią sistemą įsidiegė pirmi Lietuvoje ir IT sprendimus įsigijo ne iš trečiųjų bendrovių, o kūrė patys remdamiesi savo specialistų komanda. Tai leido reikšmingai sumažinti išlaidas – skaičiuojama, kad naujovės atsiėjo apie 870 tūkst. eurų, kai užsienio pavyzdžiai rodo tokias sistemas galint kainuoti kelis milijonus eurų. Popierinių bilietų kasos kainavo dar apie 620 tūkst. eurų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.