Lampėdžio dugno valymo darbai artėja pabaigos link: džiaugsis ne tik irkluotojai, bet ir poilsiautojai – Kas vyksta Kaune

Lampėdžio dugno valymo darbai artėja pabaigos link: džiaugsis ne tik irkluotojai, bet ir poilsiautojai

Lampėdžio ežeras / Kaunas.lt nuotr.

Pernai Lampėdžio pakrantėje duris atvėrusią sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazę jau greitai papildys tarptautinius reikalavimus atitinkanti 2 km ilgio trasa. Šiame komplekse vandens sporto atletai galės ne tik treniruotis, bet ir varžytis aukšto rango varžybose. Po atnaujinimo darbų kur kas patogiau bei saugiau jausis ir poilsiautojai – pabaigos link artėja ežero dugno valymo bei lyginimo darbai.

Lampėdžio ežere žemsiurbė darbus pradėjo praėjusių metų spalį. Iki tol vandens telkinyje buvo sėkmingai pašalintos perteklinės žvyro ir smėlio sankaupos, dumblas bei akmenys, rašoma Kauno savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

„Trasos gilinimo darbai Lampėdžiuose sparčiai artėja pabaigos link. Irkluotojai turės visą reikalingą infrastruktūros paketą jų spartesniam ir kokybiškesniam progresui. Kompleksas išsidėstęs geografiškai patogioje vietoje – vandens telkinys nepasižymi nei dideliu bangavimu, nei staigiais vėjo krypties pokyčiais. Tikime, kad tokių ryškių permainų sulaukusi irklavimo bazė taps tikra talentų kalve“, – sakė mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Lampėdžio ežeras / Kaunas.lt nuotr.

Paskutiniame darbų etape gilinamas 2 km ilgio ruožas, kuriuo galės naudotis baidarių, kanojų ir akademinio irklavimo valtimis atletai. Kaip ir buvo planuota, po atnaujinimo trasos gylis sieks bent 3 metrus, o plotis – 150 m.

Belieka sulaukti pačios trasos atributų – starto ir finišo įrangos, plūdurų, pontoninių sistemų bei trasą žyminčių lynų. Darbus planuojama užbaigti iki lapkričio.

Saugiau, švariau, patogiau

Jau kitas maudymosi sezonas Lampėdžiuose bus kur kas saugesnis ir patogesnis. Įrengiant trasą tuo pačiu deramo dėmesio sulaukė ir duobėtas vandens telkinio dugnas – nuožulnumas sušvelnintas paskleidžiant nuo trasos nusiurbtą gruntą arčiau krantų.

„Menka paslaptis, kad iki šiol Lampėdžio ežero krantai turėjo staigius nuolydžius, dėl ko pasitaikydavo ir skaudžių nelaimių. Gilindami ir valydami atkarpą rangovai kartu su ugniagesiais ištraukė nuo seno užsilikusių įvairių atliekų – metalinių trosų, vielų, armatūros strypų, vamzdžių, talpų ir net betono gabalų, todėl dabar ši vieta bus ir saugesnė, ir švaresnė“, – pridūrė Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Pasak jo, visi „radiniai“ ištraukti laukan, tačiau jų žvalgybos tęsiamos ir toliau. Suskaičiuota, kad bendras ežero dugne surasto metalo laužo svoris siekia beveik 11,3 tonų.

Lampėdžio ežeras / Kaunas.lt nuotr.

Atnaujinta bazė

Naujoji „Bangpūčio“ irklavimo bazė duris atvėrė praėjusių metų vasarąBangpū. Ją nuspręsta rekonstruoti dar 2017 metais. Sulaukus solidžios 2 mln. eurų valstybės paramos, jau po metų buvo nugriauta dalis statinių, o juos pakeitė dviaukštis modernus pastatas ir greta išsidėstę erdvūs elingai.

Naujai įrengtose erdvėse maždaug pusė tūkstančio sporto mokyklos auklėtinių gali naudotis patogiais persirengimo kambariais, dušais, pirtimi, konferencijų ir treniruočių salėmis su visa reikalinga įranga sportinei formai palaikyti bet kuriuo metų laiku.

„Bangpūčio“ sporto mokykloje kauniečiai ugdo irklavimo ir buriavimo meistriškumą. Čia ne tik skatinama jaunimo saviraiška, bet ir ieškoma talentingų sportininkų, kurių ne vienas jau pelnė aukščiausios prabos trofėjus pasaulio bei Europos čempionatuose, olimpinėse žaidynėse ir kitose tarptautinėse varžybose.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA