Slovėnijos rinktinė 11 tūkstančių fanų akivaizdoje daužė Lietuvos krepšininkų olimpinę svajonę - Kas vyksta Kaune

Slovėnijos rinktinė 11 tūkstančių fanų akivaizdoje daužė Lietuvos krepšininkų olimpinę svajonę

Sekmadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje Lietuvos krepšinio rinktinė stojo į lemiamą gyvybės arba mirties mačą dėl Tokijo olimpinių žaidynių kelialapio. Kaune surengto atrankos turnyro finale lietuviai surėmė ietis su superžvaigždės Luka Dončičiaus vedama Slovėnijos rinktine. Su svečių pasiūlytu tempu lietuviams suspėti nepavyko – šeimininkai pralaimėjo rezultatu 85:96 (24:28, 28:24, 17:28, 16:16) ir Slovėnijos rinktinę turėjo pasveikinti patekus į Tokijo olimpiadą.

Slovėnijos rinktinė susitikimą pradėjo su Jaka Blažičiumi, Vlatko Čančaru, Luka Dončičiumi, Zoranu Dragičiumi ir Mike’u Tobey. Lietuvos gretose pirmieji ant parketo žengė Tomas Dimša, Domantas Sabonis, Marius Grigonis, Mantas Kalnietis ir Jonas Valančiūnas. Lietuvos krepšinio federacijos duomenimis, „Žalgirio“ arenoje susitikimą stebėjo 11 561 sirgalius.

Kurtinančiai ūžiančioje „Žalgirio“ arenoje pirmuosius taškus Slovėnijai pelnė Z. Dragičius, tačiau rezultatą tuoj pat lygino J. Valančiūnas – 2:2. Dvitaškį rinko Z. Dragičius, o tolimais šūviais apsikeitus T. Dimšai su J. Blažičiumi, Lietuvos krepšininkai atsilikinėjo 5:7. Po varžovų krepšiu grūmėsi J. Valančiūnas, timptelėjęs savo komandą pirmyn, tačiau iš toli sėkmingai atakavę svečiai įpusėjus kėliniui susigrąžino persvarą – 11:14.

Karštas buvo 7 taškus per 5 minutes sumetęs J. Blažičius. Mike’as Tobey realizavo baudas, bet dvitaškiu vėl atrėžė J. Valančiūnas, prie jo prisijungė ir M. Grigonis – 15:16. Čia prasidėjo Lietuvos krytis į duobę – pirmajame kėlinyje likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes po techniško L. Dončičiaus dvitaškio svečių pranašumas pasiekė dviženklę ribą (18:28) ir Darius Maskoliūnas prašė minutės pertraukėlės. Persvarą tuoj pat mažino po krepšiu praskridęs Arnas Butkevičius – 20:28. Labai reikalingą tritaškį smeigė M. Grigonis ir šeimininkai užbaigė ketvirtį aukšta nata – 24:28.

Antrą ketvirtį „kiauru“ dvitaškiu atidarė M. Grigonis, o Lietuvą į priekį kito išpuolio metu vedė iš distancijos laisvas atakavęs A. Butkevičius – 29:28. Permainingoje kovoje Slovėnams pranašumą atstatė 4 taškus paeiliui pelnęs Klemenas Prepeličius, bet fanus į ekstazę siuntė tritaškį dūręs E. Bendžius – 33:32. Magiją demonstravo 2 taškus su pražanga metęs L. Dončičius – 33:35. Svarstykles atstatė L. Lekavičius, bet pusiausvyrą Lietuvos fanų liūdesiui trikdė K. Prepeličius – 35:38.

Baudos aikštelėje jėgų negailėjo D. Sabonis, tačiau dvitaškį kontrargumentą turėjo J. Valančiūną kaip stovintį apėjęs L. Dončičius, netrukus ridenęs taškus su T. Dimšos pražanga – 42:45. Prie baudų metimo linijos užtikrintas buvo M. Kalnietis, braukęs deficitą iki minimalaus – 44:45. Lietuvos gynybą tarsi skalpeliu vėl pjaustė į baudos aikštelę įsiveržęs L. Dončičius – 44:47. Dvi baudas iš trijų pataikė M. Grigonis, o ovacijų bangą kėlė tritaškį užtaisęs E. Bendžius – 49:47. Slovėnija fantastiškais Lukos reidais mėgino atitrūkti, bet rezultatą paskutinę antrojo kėlinio akimirką lygino M. Kalnietis – 52:52.

Naudingiausiu finalo mačo žaidėju pripažintas L. Dončičius, sekmadienio susitikime suvertęs 31 tašką, pelnęs trigubą dublį ir atsiėmęs apdovanojimą iš Arvydo Sabonio rankų / FIBA nuotr.

Trečiajame ketvirtyje slovėnams šeimininkus baudus dviem tritaškiais, D. Maskoliūnas nepraėjus nė minutei prašė pertraukėlės – 52:58. Į nokdauną lietuvius siuntė dar vienas tolimas V. Čančaro šūvis, bet paskutinę atakos akimirką taškus pelnė ir M. Kalnietis – 54:61. Iš distancijos užtikrintai metė A. Butkevičius, tačiau nesustabdomas buvo L. Dončičius – 57:66. Sunkią šeimininkams atkarpą fanų aplodismentų sulaukė ketvirtoji asmeninė M. Tobey pražanga, kurią A. Butkevičius vertė 2 taškais – 62:71.

Vilties įpūtė D. Sabonio dvitaškis, šiaip ne taip išlaikius kamuolį aikštėje dar 2 pridėjo E. Bendžius – 66:71. Atsilikimą mažino užtikrintai iš tritaškio metęs Rokas Giedraitis, tačiau fanus tildė tuo pačiu a tsakęs V. Čančaras – 69:74. Apmaudžiai ataką nutraukė E. Bendžiui sušvilpta pražanga puolime, o svarbų svečiams tritaškį švystelėjo J. Blažičius – 69:77. Prastą lietuviams kėlinį uždarė J. Blažičiaus baudos – 69:80.

Slovėnijos persvarą didino iki pat atakos pabaigos išlaukęs V. Čančaras, per kitą išpuolį paleidęs labai skaudų lietuviams tritaškį – 69:85. Trimis taškais šeimininkus timptelėjo ir A. Butkevičius, o po M. Kalniečio reido minutinės prašė jau Aleksanderis Sekuličius – 74:85. Kombinaciją žemė-oras su M. Tobey atliko K. Prepeličius, tačiau kone stebuklingą metimą pataikė M. Kalnietis – 76:87. M. Tobey terorizavo lietuvių krepšį iš toli, bet savo dvitaškį rado J. Valančiūnas – 78:90.

Deficitą tirpdė baudas realizavęs L. Lekavičius, tačiau siautėjo ir L. Dončičius – 80:94. Gyvybiškai svarbų tritaškį pataikė M. Kalnietis (83:94), vis dėlto, laiko bebuvo likę kiek daugiau nei 2 minutės. Trijų taškų niekaip nesumedžioję lietuviai išprovokavo slovėnų pražangą, E. Bendžiui įkrito tik viena bauda – 85:94. Per likusį laiką Lietuvos rinktinei stebuklo sukurti nepavyko – Slovėnija triumfavo ir pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo teisę žaisti Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Būrelio Slovėnijos fanų skanduotės lietuviams apleidus aikštelę dar ilgai aidėjo arenoje, o L. Dončičius ir jo komandos draugai prie tribūnų sveikino fanus, su jais fotografavosi ir dalijo parašus.

Lietuva: A. Butkevičius, J. Valančiūnas ir M. Kalnietis po 14, E. Bendžius 11, M. Grigonis 10, D. Sabonis 9.

Slovėnija: L. Dončičius 31, V. Čančaras 18, J. Blažičius 16, M. Tobey 13, K. Prepeličius ir Z. Dragičius po 7.

D. Maskoliūnas po mačo surengtoje spaudos konferencijoje paskelbė pasitraukiantis iš rinktinės vyriausiojo trenerio posto. Jo karjera truko kiek daugiau nei pusantrų metų.

Slovėnija ir Lietuva olimpinės atrankos turnyruose yra susitikusios 1992 m. Tąkart lietuviai laimėjo rezultatu 90:73 – tai buvo antras skaudžiausias slovėnų pralaimėjimas. J. Valančiūnas su L. Dončičiumi yra vieninteliai du žaidėjai, Kaune rengiamame turnyre surinkę po du dvigubus dublius.

Iš 2019-ųjų FIBA pasaulio krepšinio čempionato septynios nacionalinės rinktinės pateko tiesiai į 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes, Japonija kelialapį gavo kaip turnyro šeimininkė. Keturios likusios vietos 12-os komandų olimpinių žaidynių turnyre rezervuotos keturių FIBA olimpinės atrankos turnyrų laimėtojams.

Šios varžybos birželio 29 d. – liepos 4 d. vyko Kaune, Belgrade (Serbija), Splite (Kroatija) ir Viktorijoje (Kanada). A grupėje žaidė Lietuva, Venesuela bei Pietų Korėja, B grupėje – Slovėnija, Lenkija ir Angola. Pusfinaliuose Slovėnija patiesė Venesuelos ekipą, o Lietuva užtikrintai laimėjo prieš Lenkiją.

Lietuva olimpinės atrankos turnyre iki finalo nepaslydo nė karto – grupės etape be didelių bėdų įveiktos Venesuelos ir Pietų Korėjos ekipos, o pusfinalyje nugalėta Lenkijos rinktinė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA