Slovėnijos rinktinė 11 tūkstančių fanų akivaizdoje daužė Lietuvos krepšininkų olimpinę svajonę – Kas vyksta Kaune

Slovėnijos rinktinė 11 tūkstančių fanų akivaizdoje daužė Lietuvos krepšininkų olimpinę svajonę

FIBA nuotr.

Sekmadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje Lietuvos krepšinio rinktinė stojo į lemiamą gyvybės arba mirties mačą dėl Tokijo olimpinių žaidynių kelialapio. Kauno surengto atrankos turnyro finale lietuviai surėmė ietis su superžvaigždės Luka Dončičiaus vedama Slovėnijos rinktine. Su svečių pasiūlytu tempu lietuviams suspėti nepavyko – šeimininkai pralaimėjo rezultatu 85:96 (24:28, 28:24, 17:28, 16:16) ir Slovėnijos rinktinę turėjo pasveikinti patekus į Tokijo olimpiadą.

Slovėnijos rinktinė susitikimą pradėjo su Jaka Blažičiumi, Vlatko Čančaru, Luka Dončičiumi, Zoranu Dragičiumi ir Mike’u Tobey. Lietuvos gretose pirmieji ant parketo žengė Tomas Dimša, Domantas Sabonis, Marius Grigonis, Mantas Kalnietis ir Jonas Valančiūnas. Lietuvos krepšinio federacijos duomenimis, „Žalgirio“ arenoje susitikimą stebėjo 11 561 sirgalius.

Kurtinančiai ūžiančioje „Žalgirio“ arenoje pirmuosius taškus Slovėnijai pelnė Z. Dragičius, tačiau rezultatą tuoj pat lygino J. Valančiūnas – 2:2. Dvitaškį rinko Z. Dragičius, o tolimais šūviais apsikeitus T. Dimšai su J. Blažičiumi, Lietuvos krepšininkai atsilikinėjo 5:7. Po varžovų krepšiu grūmėsi J. Valančiūnas, timptelėjęs savo komandą pirmyn, tačiau iš toli sėkmingai atakavę svečiai įpusėjus kėliniui susigrąžino persvarą – 11:14.

Karštas buvo 7 taškus per 5 minutes sumetęs J. Blažičius. Mike’as Tobey realizavo baudas, bet dvitaškiu vėl atrėžė J. Valančiūnas, prie jo prisijungė ir M. Grigonis – 15:16. Čia prasidėjo Lietuvos krytis į duobę – pirmajame kėlinyje likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes po techniško L. Dončičiaus dvitaškio svečių pranašumas pasiekė dviženklę ribą (18:28) ir Darius Maskoliūnas prašė minutės pertraukėlės. Persvarą tuoj pat mažino po krepšiu praskridęs Arnas Butkevičius – 20:28. Labai reikalingą tritaškį smeigė M. Grigonis ir šeimininkai užbaigė ketvirtį aukšta nata – 24:28.

Antrą ketvirtį „kiauru“ dvitaškiu atidarė M. Grigonis, o Lietuvą į priekį kito išpuolio metu vedė iš distancijos laisvas atakavęs A. Butkevičius – 29:28. Permainingoje kovoje Slovėnams pranašumą atstatė 4 taškus paeiliui pelnęs Klemenas Prepeličius, bet fanus į ekstazę siuntė tritaškį dūręs E. Bendžius – 33:32. Magiją demonstravo 2 taškus su pražanga metęs L. Dončičius – 33:35. Svarstykles atstatė L. Lekavičius, bet pusiausvyrą Lietuvos fanų liūdesiui trikdė K. Prepeličius – 35:38.

Baudos aikštelėje jėgų negailėjo D. Sabonis, tačiau dvitaškį kontrargumentą turėjo J. Valančiūną kaip stovintį apėjęs L. Dončičius, netrukus ridenęs taškus su T. Dimšos pražanga – 42:45. Prie baudų metimo linijos užtikrintas buvo M. Kalnietis, braukęs deficitą iki minimalaus – 44:45. Lietuvos gynybą tarsi skalpeliu vėl pjaustė į baudos aikštelę įsiveržęs L. Dončičius – 44:47. Dvi baudas iš trijų pataikė M. Grigonis, o ovacijų bangą kėlė tritaškį užtaisęs E. Bendžius – 49:47. Slovėnija fantastiškais Lukos reidais mėgino atitrūkti, bet rezultatą paskutinę antrojo kėlinio akimirką lygino M. Kalnietis – 52:52.

Naudingiausiu finalo mačo žaidėju pripažintas L. Dončičius, sekmadienio susitikime suvertęs 31 tašką, pelnęs trigubą dublį ir atsiėmęs apdovanojimą iš Arvydo Sabonio rankų / FIBA nuotr.

Trečiajame ketvirtyje slovėnams šeimininkus baudus dviem tritaškiais, D. Maskoliūnas nepraėjus nė minutei prašė pertraukėlės – 52:58. Į nokdauną lietuvius siuntė dar vienas tolimas V. Čančaro šūvis, bet paskutinę atakos akimirką taškus pelnė ir M. Kalnietis – 54:61. Iš distancijos užtikrintai metė A. Butkevičius, tačiau nesustabdomas buvo L. Dončičius – 57:66. Sunkią šeimininkams atkarpą fanų aplodismentų sulaukė ketvirtoji asmeninė M. Tobey pražanga, kurią A. Butkevičius vertė 2 taškais – 62:71.

Vilties įpūtė D. Sabonio dvitaškis, šiaip ne taip išlaikius kamuolį aikštėje dar 2 pridėjo E. Bendžius – 66:71. Atsilikimą mažino užtikrintai iš tritaškio metęs Rokas Giedraitis, tačiau fanus tildė tuo pačiu a tsakęs V. Čančaras – 69:74. Apmaudžiai ataką nutraukė E. Bendžiui sušvilpta pražanga puolime, o svarbų svečiams tritaškį švystelėjo J. Blažičius – 69:77. Prastą lietuviams kėlinį uždarė J. Blažičiaus baudos – 69:80.

Slovėnijos persvarą didino iki pat atakos pabaigos išlaukęs V. Čančaras, per kitą išpuolį paleidęs labai skaudų lietuviams tritaškį – 69:85. Trimis taškais šeimininkus timptelėjo ir A. Butkevičius, o po M. Kalniečio reido minutinės prašė jau Aleksanderis Sekuličius – 74:85. Kombinaciją žemė-oras su M. Tobey atliko K. Prepeličius, tačiau kone stebuklingą metimą pataikė M. Kalnietis – 76:87. M. Tobey terorizavo lietuvių krepšį iš toli, bet savo dvitaškį rado J. Valančiūnas – 78:90.

Deficitą tirpdė baudas realizavęs L. Lekavičius, tačiau siautėjo ir L. Dončičius – 80:94. Gyvybiškai svarbų tritaškį pataikė M. Kalnietis (83:94), vis dėlto, laiko bebuvo likę kiek daugiau nei 2 minutės. Trijų taškų niekaip nesumedžioję lietuviai išprovokavo slovėnų pražangą, E. Bendžiui įkrito tik viena bauda – 85:94. Per likusį laiką Lietuvos rinktinei stebuklo sukurti nepavyko – Slovėnija triumfavo ir pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo teisę žaisti Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Būrelio Slovėnijos fanų skanduotės lietuviams apleidus aikštelę dar ilgai aidėjo arenoje, o L. Dončičius ir jo komandos draugai prie tribūnų sveikino fanus, su jais fotografavosi ir dalijo parašus.

Lietuva: A. Butkevičius, J. Valančiūnas ir M. Kalnietis po 14, E. Bendžius 11, M. Grigonis 10, D. Sabonis 9.

Slovėnija: L. Dončičius 31, V. Čančaras 18, J. Blažičius 16, M. Tobey 13, K. Prepeličius ir Z. Dragičius po 7.

D. Maskoliūnas po mačo surengtoje spaudos konferencijoje paskelbė pasitraukiantis iš rinktinės vyriausiojo trenerio posto. Jo karjera truko kiek daugiau nei pusantrų metų.

Slovėnija ir Lietuva olimpinės atrankos turnyruose yra susitikusios 1992 m. Tąkart lietuviai laimėjo rezultatu 90:73 – tai buvo antras skaudžiausias slovėnų pralaimėjimas. J. Valančiūnas su L. Dončičiumi yra vieninteliai du žaidėjai, Kaune rengiamame turnyre surinkę po du dvigubus dublius.

Iš 2019-ųjų FIBA pasaulio krepšinio čempionato septynios nacionalinės rinktinės pateko tiesiai į 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes, Japonija kelialapį gavo kaip turnyro šeimininkė. Keturios likusios vietos 12-os komandų olimpinių žaidynių turnyre rezervuotos keturių FIBA olimpinės atrankos turnyrų laimėtojams.

Šios varžybos birželio 29 d. – liepos 4 d. vyko Kaune, Belgrade (Serbija), Splite (Kroatija) ir Viktorijoje (Kanada). A grupėje žaidė Lietuva, Venesuela bei Pietų Korėja, B grupėje – Slovėnija, Lenkija ir Angola. Pusfinaliuose Slovėnija patiesė Venesuelos ekipą, o Lietuva užtikrintai laimėjo prieš Lenkiją.

Lietuva olimpinės atrankos turnyre iki finalo nepaslydo nė karto – grupės etape be didelių bėdų įveiktos Venesuelos ir Pietų Korėjos ekipos, o pusfinalyje nugalėta Lenkijos rinktinė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.