D. Maskoliūnas traukiasi iš rinktinės trenerio posto: žiauriai nusivylėme ir nuvylėme daug žmonių – Kas vyksta Kaune

D. Maskoliūnas traukiasi iš rinktinės trenerio posto: žiauriai nusivylėme ir nuvylėme daug žmonių

delfi.lt / Mindaugas Augustis 2021/07/04 22:52
DELFI nuotr.

Per „Žalgirio“ areną vyniodamas „stop“ juostą prabėgo Luka Dončičius – lietuvių kelias į olimpinį Tokiją užsibaigė beveik 12 tūkst. sirgalių akivaizdoje Kaune. Užsibaigė ir neilga Dariaus Maskoliūno karjera rinktinės vyriausiojo trenerio pareigose.

Lietuvos nacionalinė komanda sekmadienį suklupo olimpinės atrankos turnyro finale, 85:96 neatlaikiusi Slovėnijos puolimo uragano. Pirmą kartą po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos krepšininkų nebus olimpinėse žaidynėse, liepą prasidėsiančiose Tokijuje.

„Žiauriai nusivylėme ir nuvylėme daug žmonių Lietuvoje, fanus, kurie labai šiltai ir garsiai mus čia palaikė. Mes, treneriai, priėmėme daug neteisingų taktinių sprendimų, dėl to pralaimėjome. Užbėgdamas už akių klausimams, galiu pasakyti, kad aš tikrai savo darbą rinktinėje baigiau, gaila, kad tokiu akcentu. Bet taip jau yra“, – iškart po rungtynių trumpoje spaudos konferencijoje atsisveikino D. Maskoliūnas.

Jo auklėtiniams nepavyko į slovėnišką ugnį atsakyti lygiavertėmis atakų papliūpomis.

Jei užsakymą susukti antrąją kultinio filmo „Kosminis krepšinis“ dalį būtų gavusi Lietuvos kino studija, jai būtų tereikėję savo kameras sekmadienį išdėlioti „Žalgirio“ arenoje. Ir susirinkti trečiame kėlinyje, nes laimingos pabaigos ši istorija neturėjo.

Pusę rungtynių abi komandos siautėjo puolime ir per du kėlinius kartu sumetė 104 taškus: rezultatas buvo lygus 52:52. Lietuviai sustojo trečio kėlino pabaigoje, kai praleido varžovų spurtą 0:14.

Kaip ir reikėjo tikėtis, šeimininkų ekipą pirmiausia skandino L. Dončičius. Slovėnijos ekipos žvaigždė surinko galingą trigubą dublį: 31 taškas, 11 atkovotų kamuolių, 13 rezultatyvių perdavimų.

Lietuva-Slovėnija

„Sveikinimai slovėnams, jie buvo geresni, ypač gynyboje. Taip pat pataikė daug sunkių metimų. Mus žudė gynyba, praleidome beveik šimtą taškų. O patys antroje pusėje nebepristatėme kamuolio į baudos aikštelę.

Žinojome, kad ten turime persvarą, bet slovėnai „sumažino“ savo penketą ir pradėjo daugiau gintis išeidami iš priekio. Kamuolys niekaip nebenueidavo po krepšiu, nors situacijos atrodydavo nesudėtingos. Yra kaip yra, mes liūdni, nusivylę“, – komentavo D. Maskoliūnas.

Rinktinei 50-metis jonavietis vadovavo kiek daugiau nei pusantrų metų. Jo treniruojama komanda patyrė didelių sunkumų Europos čempionato atrankoje, bet galiausiai pastarąją įveikė. Olimpinis kvalifikacijos barjeras pasirodė per aukštas.

Finale pirmą kartą „Žalgirio“ arena buvo užpildyta maksimaliai, kiek leidžiama pagal Vyriausybės patvirtintus teisės aktus – lemiamas rungtynes stebėjo 11,6 tūkst. žiūrovų, užėmusių 75 proc. visų vietų tribūnose. Tarp jų – prezidentas Gitanas Nausėda, buvęs ilgametis rinktinės gynėjas Rimantas Kaukėnas, po atostogų Maljorkoje grįžęs Kauno „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris, Slovėnijos krepšinio žvaigždės Goranas Dragičius ir Radoslavas Nesterovičius.

Olimpinėje atrankoje lietuviai su slovėnais buvo susitikę ir 1992 metais – tuomet 90:73 laimėję Vlado Garasto auklėtiniai vėliau pirmą kartą iškėlė trispalvę Barselonos olimpiadoje.

Apskritai po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos krepšininkai iki šiol nepraleido nė vienų olimpinių žaidynių, kuriose iš viso pasirodė septynis kartus iš eilės ir iškovojo tris bronzos medalių komplektus.

Savo ruožtu, slovėnams užlipti ant olimpinio parketo dar nebuvo pavykę.

Primename, kad Lietuvos rinktinė atrankos turnyro pusfinalyje 88:69 įveikė Lenkiją, prieš tai grupių etape susirinko pergales prieš Venesuelą (76:65) ir Pietų Korėją (96:57).

Slovėnija Kaune paeiliui nurungė Angolą (118:68), Lenkiją (112:77) ir Venesuelą (98:70).

Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis. Slovėnija jas pradės C grupėje su Ispanija, Argentina ir šeimininke Japonija.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.