Mirusiu laikytas sporto komentatorius jau Lietuvoje, bet dienas kaunietis priverstas leisti nakvynės namuose – Kas vyksta Kaune

Mirusiu laikytas sporto komentatorius jau Lietuvoje, bet dienas kaunietis priverstas leisti nakvynės namuose

Asmeninio albumo ir V. Mačiulio "Facebook" nuotr.

Į Rusiją 1995-aisiais išvykęs ir nuo 2001 metų mirusiu laikytas praeityje žinomas Lietuvos sporto komentatorius kaunietis Antanas Paulaitis jau Lietuvoje, penktadienį pranešė garsus šalies krepšinio metraštininkas Vidas Mačiulis. Buvęs televizijos žurnalistas į gimtinę grįžo gerų žmonių dėka, tačiau dabar priverstas gyventi nakvynės namuose ir laukti regėjimą gerinančios operacijos.

A. Paulaitis prieš daugiau nei ketvirtį amžiaus dingo be žinios, o 2001-aisias teismo sprendimu buvo pripažintas mirusiu. Pernai gruodžio pradžioje A. Paulaitis kreipėsi į Lietuvos ambasadą Maskvoje, prašydamas padėti grįžti atgal į Lietuvą. Kaip nurodo teismas, buvusį sporto komentatorių iš nuotraukų atpažino brolis ir sūnus.

Anot V. Mačiulio, Lietuvos sporto komentatorių gegužės 7 dieną į gimtinę automobiliu iš Maskvos parvežė Lietuvos respublikos ambasados Rusijos federacijoje vadovo Eitvydo Bajarūno žmona Giedrė Žickytė. Ji taip pat kuria dokumentinį filmą apie A. Paulaičio gyvenimo vingius.

„Nakvynės namai, Vilkpėdės g. 12, Vilnius. Čia jau penkiasdešimt dienų gyvena buvęs Lietuvos radijo ir televizijos sporto komentatorius Antanas Paulaitis. 1995-ųjų rudenį išvykęs Rusijos, prieš 20 metų teismo paskelbtas dingusiu be žinios, gegužės septintąją jis grįžo Lietuvon.

Antaną automobiliu iš Maskvos parvežė Lietuvos respublikos ambasados Rusijos federacijoje vadovo Eitvydo Bajarūno žmona Giedrė. Ji, žinoma kino režisierė G. Žickytė, todėl kuria dokumentinį filmą apie Antano „mirtį“ ir „prisikėlimą“…“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė V. Mačiulis.

„Jeigu ne prastas mano regėjimas, viskas būtų gerai… Laukiu, kai liepos 12-ąją vilniečiai medikai nuspręs, kur ir kada man bus atliekama akių operacija“, – su jaunatvišku entuziazmu 75 metų A. Paulaitis sakė V. Mačiuliui.

Pasak V. Mačiulio, buvęs sporto komentatorius labai dėkingas visiems, kurie rūpinosi jo sugrįžimu, aukojo pinigus, dabar padeda.

„Deja, buvęs žinomas sporto komentatorius visas dienas praleidžia Vilniaus nakvynės namuose. Ir liūdna, ir skaudu…“, – rašė V. Mačiulis.

1945 metais gimęs kaunietis A. Paulaitis mokėsi Kūno kultūros institute, vėliau persikėlė į sostinę, dirbo tuomečiame Lietuvos radijo ir televizijos komitete. Komentavo futbolo, tinklinio, žirgų bei kitų sporto šakų varžybas. Televiziją jis paliko 1993 metais, o dar po dviejų metų dingo be žinios. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.