A. Tapino akibrokštas: atsisakė priimti apdovanojimą iš G. Nausėdos rankų – Kas vyksta Kaune

A. Tapino akibrokštas: atsisakė priimti apdovanojimą iš G. Nausėdos rankų

BNS 2021/06/22 20:46
R. Dačkaus, R. Tenio nuotr.

„Globalios Lietuvos“ apdovanojimų laureatai atsisako priimti šį apdovanojimą iš prezidento Gitano Nausėdos. Tarp atsisakiusiųjų – visuomenininko Andriaus Tapino įkurta „Laisvės TV“, pernai surengusi Baltarusijos opozicijos palaikymo akciją „Laisvės kelias“.

„Laisvės TV“ vardu noriu pasakyti, kad labai vertiname „Global Lithuanian Leaders“ nuveiktus darbus ir dėkojame už įvertinimą, bet atsisakome priimti šį apdovanojimą iš Gitano Nausėdos rankų“, – feisbuke antradienį pranešė A. Tapinas.

„Pasirinkusi bendrauti su nusikaltėliais ir remdama neteisėtus mitingus, kurių metu siūloma karti Seimo narius, Prezidentūra pamynė mums svarbias vertybes, prarado bet kokį pasitikėjimą ir tapo toksiška vieta, su kuria nenorėtume savęs sieti“, – teigė jis.

Anot jo, „dabartinis prezidentas ne tas žmogus, kuris gali kalbėti apie vienybę, liudyti pilietiškumą ir tėvynės meilę“, todėl „Laisvės TV“ renginyje nedalyvaus.

„Globalios Lietuvos“ apdovanojimo iš šalies vadovo rankų atsisako ir prestižinio sintetinės biologijos konkurso „iGEM“ laimėtojai – „Vilnius-Lithuania iGEM“ atstovai.

„Sprendimas aiškus ir argumentai bus gana paprasti, kadangi čia yra tarptautinis konkursas, kuris labai stipriai pabrėžia lygias teises ir mes be jų tikriausiai neįsivaizduojame dalyvavimo konkurse“, – BNS sakė šios komandos vadovė Ieva Lingytė.

Vėliau antradienį BNS perduotoje „Vilnius-Lithuania iGEM“ komandos pozicijoje, laureatai teigė, kad „pastarųjų Prezidentūros pozicijų ir veiksmų kontekste, saugodami savo vertybinį integralumą, atsisakome priimti apdovanojimą iš prezidento rankų“.

„iGEM konkurso, apjungiančio kelis šimtus komandų iš viso pasaulio, neįmanoma įsivaizduoti be pagarbos, lygių teisių ir galimybių principų laikymosi. Tik vadovaujantis šiomis idėjomis visos, tarp jų ir Lietuvos, komandos pasiekia aukštų mokslinių rezultatų ir reikšmingų atradimų. Be atvirumo, visapusiško supratingumo bei pagarbos žmogaus teisėms, puikūs Lietuvos pasiekimai konkurse nebūtų įmanomi“, – teigia laureatai.

„Mes, kaip biologijos mokslų bendruomenės atstovai, vertiname ir gerbiame gamtos įvairovę visame jos spektre. Laikomės nuomonės, kad natūrali biologinė žmogaus įvairovė – lyties, rasės ar seksualinės orientacijos – negali būti pagrindas diskriminacijai ir neapykantos kurstymui“, – priduria jie.

Jie taip pat sako pažįstantys „ ne vieną jauną lietuvį mokslininką, kuriam nėra užtikrintos elementarios teisės, pagarba ir saugus gyvenimas, todėl jis yra priverstas atsisakyti tęsti mokslinę karjerą Lietuvoje“.

„Manome, jog tai yra didžiulis nuostolis Lietuvos mokslininkų bendruomenei. Todėl, turėdami visą tai omenyje, dar sykį nuoširdžiai dėkojame „Global Lithuanian Leaders“ už įvertinimą, džiaugiamės apdovanojimu ir jų veikla telkiant pasaulio lietuvius, tačiau apdovanojimų ceremonijoje Prezidentūroje dalyvauti atsisakome“, – tvirtina „Vilnius-Lithuania iGEM“ komanda.

VU rektoriaus patarėjas Paulius Gritėnas teigė, kad Universitetas remia tokią studentų poziciją. „Mes remiame studentų teisę išsakyti savo pilietinę poziciją“, – BNS sakė P. Gritėnas.

„Global Lithuanian leaders“ vadovė Aušra Kukelkaitė BNS teigė kol kas nežinanti, ką ketina daryti, kai dalis laureatų atsisako priimti apdovanojimą iš prezidento rankų.

„Dar nežinau, ką darysime šioje situacijoje. Manau, kad rytoj bandysime šnekėtis su visais laureatais ir pasižiūrėti, kokia kitų laureatų nuomonė“, – sakė A. Kukelkaitė.

Jos teigimu, Prezidentūroje buvo suplanuota G. Nausėdos ir laureatų diskusija, turėjusi vykti liepos 16 dieną. Prezidentūra BNS nurodė, kad „laisvoje šalyje kiekvienas laisvas spręsti, kaip priimti jiems skirtus apdovanojimus“.

„Globalios Lietuvos“ apdovanojimais pagerbiami Lietuvai nusipelnę profesionalai, apdovanojimai vyksta nuo 2012 metų, juos organizuoja nevyriausybinė organizacija „Global Lithuanian Leaders“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.