Kaune keičiama viešojo transporto bilietų įgijimo tvarka: kelionės gali ir atpigti – Kas vyksta Kaune

Kaune keičiama viešojo transporto bilietų įgijimo tvarka: kelionės gali ir atpigti

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nuo rugpjūčio Kaune naudotis viešojo transporto paslaugomis bus kur kas paprasčiau ir patogiau. Naujoji elektroninių bilietų sistema veiks mobiliosios programėlės „Žiogas“ kainodarą pritaikant ir pinigais pildomoms elektroninėms kortelėms. Keleiviai už keliones sumokės tik tiek, kiek keliaus, o sukaupę mėnesinio terminuoto bilieto sumą, likusiomis kalendorinio mėnesio dienomis važiuos nemokamai. Ir tai tik viena iš laukiančių naujovių miesto autobusuose bei troleibusuose.

Nauda važiuojantiems daugiau

„Pokyčiai labai reikalingi siekiant ir toliau skatinti gyventojus naudotis viešuoju transportu. Nemažai žmonių vengia mėginti šią susisiekimo rūšį dėl nepatogios bei sudėtingos tarifų ir bilietų sistemų. Be to, galvojant apie integruotą transporto sistemą, ją buvo būtina supaprastinti“, – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Šiuo metu miesto viešajame transporte bilietų rūšių netrūksta – galima įsigyti vienkartinius, mėnesinius ir terminuotus. Tačiau Kaune ypač populiari mobilioji programėlė „Žiogas“. Ją parsisiuntė jau daugiau kaip 100 tūkstančių žmonių, o pažymėta virš 8 milijonų bilietų, rašoma Kauno miesto pranešime žiniasklaidai.

Pinigais papildytos programėlės sąskaita žymimi vienkartiniai bilietai už 70, 35 arba 14 centų, priklausomai nuo to, kokia iš galimų nuolaidų pasirinkta. Kaupiamasis mėnesinis bilietas įgyjamas automatiškai, vos pasiekus mėnesinio bilieto sumą – 28 (pilną), 14 (su 50 proc. nuolaida) arba 5,6 (su 80 proc. nuolaida) eurų.

Nuspręsta palikti tik trijų mėnesių ir metinius terminuotuosius bilietus, kuriuos lojaliausi keleiviai galės įsigyti klientų aptarnavimo centre arba interneto savitarnoje.

„Didžiajai daliai kauniečių ši atsiskaitymo sistema gerai pažįstama. Tokį patį principą numatyta pritaikyti elektroninėse Kauno viešojo transporto kortelėse. Platinimo vietose, kurių skaičių ruošiamasi didinti, korteles keleiviai lengvai pasipildys bet kokia norima suma.

Tai buvo ypač aktualu per pandemijos įkarštį, kai, pavyzdžiui, sumokėjus visą sumą ir įsigijus terminuotąjį bilietą, keleiviui prireikė izoliuotis ir dėl to jis negalėjo naudotis autobusų bei troleibusų paslaugomis. Nuo liepos vidurio terminuotų mėnesinių bilietų išvis nebeliks – jie nebereikalingi, nes, kad ir kiek keleiviai važiuotų, jie vis tiek neišleis daugiau negu kainuoja mėnesinis bilietas“, – teigė Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Senosios kortelės – galios

Visos senos veikiančios ir galiojančios kortelės, juose esantys pinigai ir aktyvuoti terminuotieji bilietai galios ir toliau. Keleiviams reikėtų įsitikinti, kad nėra nusitrynęs brūkšninis kodas, kuris bus naudojamas pildant kortelę platinimo punkte.

„Jei kortelės galiojimo laikas nepasibaigęs, o brūkšninis kodas nusidėvėjęs, keleivis gali kreiptis į klientų aptarnavimo centrą, kur nemokamai bus pakeista susidėvėjusi kortelė į naują. Kitas būdas – išnaudoti turimas lėšas senoje kortelėje ir įsigyti naująją bet kuriame bilietų platinimo punkte.

Žymint vienkartinį ar terminuotąjį bilietus, svarbu visada be išimties priglausti kortelę prie komposterio. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad neaktyvuoti terminuotieji bilietai nebus perkeliami. Norint juos perkelti į naują sistemą, keleivis tai galės atlikti tik atvykęs į miestiečių aptarnavimo centrą „Mano Kaunas“, – pridėjo „Kauno autobusų“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

Svarbu žinoti ir tai, kad lengvatos tipą platinimo punkte bus galima pasirinkti tik įsigyjant kortelę, o vėliau pakeisti taikomos nuolaidos dydį – naujoje interneto savitarnoje arba klientų aptarnavimo centre. Savitarnos svetainėje klientai bet kuriuo metu galės peržiūrėti atliktus papildymus bei žymėjimus, užblokuoti kortelę ją praradus, o taip pat matyti mėnesinio bilieto kaupimą.

Kortelės papildymas internete bus toks pat paprastas kaip ir „Žiogo“ programėlėje.

Patogesni modernūs komposteriai

Kartu su naujovėmis Kauno viešajame transporte pradės veikti ir nauji komposteriai dideliais spalvotais ekranais, kurie pakeis senuosius. Kartu su jais užmarštyje liks ir sudėtingas elektroninių kortelių aktyvavimas, daugeliui painiavos sukeldavę mygtukai bei bilietų žymėjimas.

Naujuosiuose prietaisuose informacija bus pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis. Apie sėkmingai atžymėtą bilietą informuos ne tik garsinis signalas, bet ir žaliai nusidažęs ekranas. Geltona spalva pažymėtas likutis įspės apie atėjusį laiką pasirūpinti kortelės papildymu – pasiektą 2 eurų ribą, o raudonos spalvos ekranas praneš, kad bilietas nepažymėtas arba kortelė neatpažinta. Tuo pačiu greta spalvinių ekrano signalų kiekvienu atveju pasigirs ir skirtingi garsiniai signalai.

„Viliamės, kad aiški ir patogi sistema bei per pastaruosius penkerius metus pastebimai atnaujintas „Kauno autobusų“ parkas augins važiuojančiųjų viešuoju transportu skaičių, leis vežėjams uždirbti papildomų pajamų ir išlaikyti nepadidintas kelionių kainas, kurios keleiviams Kaune nesikeitė jau ketverius metus“, – sakė P. Keras.

Nuo rugpjūčio 1 d. įsigaliosiančioms naujovėms miesto autobusuose ir troleibusuose pritarė antradienį posėdžiavusi Kauno miesto taryba.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.