Vyriausybė nesutarė dėl karantino švelninimo Joninėms – Kas vyksta Kaune

Vyriausybė nesutarė dėl karantino švelninimo Joninėms

BNS 2021/06/21 16:09
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybė pirmadienį po diskusijų atidėjo sprendimą dėl laisvesnių reikalavimų Joninių šventei.

„Kol kas sprendimo nėra, sprendimas bus priimtas rytoj ryte“, – per spaudos konferenciją po posėdžio sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Pasak jos, sprendimas atidėtas, siekiant suredaguoti nutarimą ir jį iš anksto paskelbti.

„Pagrindinės problemos, kurios yra iškilusios renginių organizatoriams, yra elektroninė registracija į renginį ir sėdėjimas. Manau, kad šias išlygas toms dviem dienoms galėsime padaryti“, – sakė ji.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys posėdyje pristatė projektą, kuriuo siūlyta birželio 23–24 dienomis taip pat leisti prekiauti maistu ir gėrimais.

Tačiau I. Šimonytė suabejojo, kaip leidimas prekiauti maistu ir gėrimais derėtų su reikalavimu dėvėti kaukes.

Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė savo ruožtu teigė, jog taip būtų suvienodintos sąlygos su viešojo maitinimo įstaigomis. Ji teigė, kad konkrečios sąlygos, kurios būtų taikomos Joninių renginių metu, bus apibrėžtos operacijų vadovo sprendimais.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pasiūlė atlaisvinimus taikyti nuosekliai visiems ir ne tik per Jonines.

I. Šimonytė teigė, kad tokie pakeitimai visam sektoriui turėtų būti pirmiausia svarstomi Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijoje (VESK), tuomet Vyriausybė galėtų spręsti dėl vienodų sąlygų nuo liepos, nedarant skubotų pakeitimų.

Tam pritarė ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai.

„Turime žiūrėti į kalendorių ir yra tokių įvykių, kur turime daryti išimčių, ir dėl to siūlome tas išimtis, o dėl bendro epidemiologinio vertinimo, mes irgi būtume linkę siūlyti tada VESK apsvarstyti visas sąlygas ir tada suvienodinti visiems renginiams ir paslaugų teikimui jau svarstant ateities keitimus, kurie galėtų įsigalioti nuo liepos pirmos“, – sakė Ž. Simonaitytė.

Premjerė taip pat atkreipė dėmesį, kad siūlyme nėra detalizuota, jog atlaisvinimai galioja tik Joninių renginiams. Be to, nenumatoma saugiklių, kad bet kokie renginiai negalėtų pasivadinti Joninių ir taip pat pasinaudoti atlaisvinimais.

I. Šimonytė dėl to pasiūlė atsisakyti išimčių dėl maitinimo.

„Jeigu kalbame apie dvi dienas, tai turbūt yra būdų, kaip nedaryti dalykų, dėl kurių paskui turėsite ginčytis su kitų renginių organizatoriais, ar čia jiems buvo sumanytas tas nutarimas, ar ne jiems, vien todėl, kad jis vyksta tomis pačiomis dienomis“, – kalbėjo ji.

Ministrė pirmininkė taip pat įspėjo, kad svarbu nesukurti ir rizikos virusui plisti.

„Mes čia neturime matyti vien to, kas yra pozityvu ir gerai atrodo dabar, bet reikia matyti taip pat ir rizikas. Klausimas, kiek mes prie tų rizikų prisidėsime štai šitais sprendimais, nes tai bus renginiai, kuriuose bus daug žmonių, tikėtina. Ir kadangi nesame nulinio varianto situacijoje, turime jau ir žmonių, kurie yra atvykę iš kažkur ir atsivežę mutaciją, turime pusę žmonių, kurie neturi imuniteto, tai erdvės pasireikšti, gaila, bet yra pakankamai“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Ji taip pat svarstė, kad jeigu galima užtikrinti, jog maistu renginiuose būtų prekiaujama saugiai, kodėl šis atlaisvinimas įvedamas tik dviem dienoms.

A. Dulkys sutiko, kad Vyriausybė turėtų apsispręsti dėl tų apribojimų, dėl kurių yra sutarimas, kitus atidedant vėlesniam laikui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.