Kaune apsigyvenusi stirna neramina gyventojus: gyvūnėlio laukia žiaurus likimas? – Kas vyksta Kaune

Kaune apsigyvenusi stirna neramina gyventojus: gyvūnėlio laukia žiaurus likimas?

Jau ne pirmas kartas, kai į Kauną užklysta laukiniai gyvūnai, o stirnos karantino metu panašu itin pamėgo aprimusį miestą ir dabar grįžta net ir gyvenimui grįžtant į aktyvesnį ritmą. „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai susisiekė su žurnalistais, nežinodami kur toliau kreiptis, nes tarnybos atrodo į nelaimėje esantį gyvūną žvelgia abejingai.

„Jau 2,5 savaitės pačiame centre prie Kauno geležinkelio laksto stirna – ji neturi kur pabėgti, nes visur tvoros ir gatvės – dienos metu dažniausiai pasislėpusi būna, o naktį vaikšto ant kalno. Pavyko nufilmuoti dienos metu“, – teigė gyvūnėliui padėti norintys kauniečiai.

Pagalbos ieškojo įvairiose tarnybose, tačiau gauti atsakymai netenkino, nes gyvūno gelbėti panašu nei gyvūno prieglaudos, nei aplinkosaugininkai nenusiteikę. Anot skaitytojų, eismas šioje vietovėje gan intensyvus, o vairuotojai laukinio gyvūno sutikti greičiausiai net nesitiki, todėl ir greičio stipriai nesumažina.

„Pranešame jums, nes buvo skambinta 112, siųsti keli el.paštai į gamtos apsaugą, tada „Nuarui“, nes šioje vietoje mašinos važiuoja greitai ir nieks nesitiki, kad stirna gali išbėgti ant kelio, tai kelia pavojų ne tik pačiai stirnai, bet ir aplinkiniams“, – nerimavo dėl gyvūno ir Kauno gyventojų į redakciją kreipęsis pilietis.

„Paskambinus į „Nuarą“ atsakymas buvo „Jei stirna nesužeista, neturime reikalo ją paimti. Tai jos sprendimas būti, kur ji nori būti“. Tai atrodė visiškai neprofesionalu, nes pasidalinus, kad tai gali kelti grėsmę ne tik gyvūnui, bet ir žmonėms – buvo atsakyta, kad „stirnos gali bet kada iš bet kur išbėgti“. Stirna atrodo maža, išsigandusi ir blaškosi kas kart pamačius žmones. Norime gauti pagalbą, bet nei viena institucija nekreipia dėmesio. Tikimės gauti pagalbą padedant stirnai grįžti į miškus, o ne būti prie tvorų ant kalno prie pat geležinkelio“, – vylėsi pilietiškas gyvnetojas.

Panaši situacija Kaune vyko praėjusią vasarą, kai tarp tvorų privačiame kieme įstrigęs stirninas negalėjo pasprukti į laisvę. Kauniečių kieme jis džiaugėsi ten esančiomis avietėmis ir kitomis gėrybėmis, tačiau kauniečiams pastebėjus, kad gyvūnas negali pabėgti buvo surengta jo gelbėjimo operacija ir gyvūnas buvo išgabentas.

Kaip anksčiau nurodė tą kartą gyvūną gelbėjusios organizacijos atstovė, jei privačioje teritorijoje apsigyvena laukinis gyvūnas, tai pirma taisyklė – stengtis leisti jiems judėti laisvai – išardyti tvoras, atverti vartus. Atstovų teigimu gyvūnai bėga iš miškų, pabaidyti medžiotojų ar dėl rujos, o kartais miesto žaliuosiuose plotuose ir apsigyvena.

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) viešųjų ryšių specialistė Ieva Krikštopaitytė anksčiau yra minėjusi, kad sužaloto ar nelaimėn papuolusio gyvūno likimą sprendžia pranešimą priėmęs aplinkosaugininkas.

Apie žvėris reikia informuoti Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyrių (telefonu 8 5 273 2995) arba pateikti informaciją Bendrajam pagalbos centrui numeriu 112. Tai padaryti galima bet kuriuo paros metu, teikiant informaciją reikia nurodyti kiek įmanoma tikslesnę vietą ir apibūdinti gyvūną.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.