Kaune apsigyvenusi stirna neramina gyventojus: gyvūnėlio laukia žiaurus likimas? – Kas vyksta Kaune

Kaune apsigyvenusi stirna neramina gyventojus: gyvūnėlio laukia žiaurus likimas?

Jau ne pirmas kartas, kai į Kauną užklysta laukiniai gyvūnai, o stirnos karantino metu panašu itin pamėgo aprimusį miestą ir dabar grįžta net ir gyvenimui grįžtant į aktyvesnį ritmą. „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai susisiekė su žurnalistais, nežinodami kur toliau kreiptis, nes tarnybos atrodo į nelaimėje esantį gyvūną žvelgia abejingai.

„Jau 2,5 savaitės pačiame centre prie Kauno geležinkelio laksto stirna – ji neturi kur pabėgti, nes visur tvoros ir gatvės – dienos metu dažniausiai pasislėpusi būna, o naktį vaikšto ant kalno. Pavyko nufilmuoti dienos metu“, – teigė gyvūnėliui padėti norintys kauniečiai.

Pagalbos ieškojo įvairiose tarnybose, tačiau gauti atsakymai netenkino, nes gyvūno gelbėti panašu nei gyvūno prieglaudos, nei aplinkosaugininkai nenusiteikę. Anot skaitytojų, eismas šioje vietovėje gan intensyvus, o vairuotojai laukinio gyvūno sutikti greičiausiai net nesitiki, todėl ir greičio stipriai nesumažina.

„Pranešame jums, nes buvo skambinta 112, siųsti keli el.paštai į gamtos apsaugą, tada „Nuarui“, nes šioje vietoje mašinos važiuoja greitai ir nieks nesitiki, kad stirna gali išbėgti ant kelio, tai kelia pavojų ne tik pačiai stirnai, bet ir aplinkiniams“, – nerimavo dėl gyvūno ir Kauno gyventojų į redakciją kreipęsis pilietis.

„Paskambinus į „Nuarą“ atsakymas buvo „Jei stirna nesužeista, neturime reikalo ją paimti. Tai jos sprendimas būti, kur ji nori būti“. Tai atrodė visiškai neprofesionalu, nes pasidalinus, kad tai gali kelti grėsmę ne tik gyvūnui, bet ir žmonėms – buvo atsakyta, kad „stirnos gali bet kada iš bet kur išbėgti“. Stirna atrodo maža, išsigandusi ir blaškosi kas kart pamačius žmones. Norime gauti pagalbą, bet nei viena institucija nekreipia dėmesio. Tikimės gauti pagalbą padedant stirnai grįžti į miškus, o ne būti prie tvorų ant kalno prie pat geležinkelio“, – vylėsi pilietiškas gyvnetojas.

Panaši situacija Kaune vyko praėjusią vasarą, kai tarp tvorų privačiame kieme įstrigęs stirninas negalėjo pasprukti į laisvę. Kauniečių kieme jis džiaugėsi ten esančiomis avietėmis ir kitomis gėrybėmis, tačiau kauniečiams pastebėjus, kad gyvūnas negali pabėgti buvo surengta jo gelbėjimo operacija ir gyvūnas buvo išgabentas.

Kaip anksčiau nurodė tą kartą gyvūną gelbėjusios organizacijos atstovė, jei privačioje teritorijoje apsigyvena laukinis gyvūnas, tai pirma taisyklė – stengtis leisti jiems judėti laisvai – išardyti tvoras, atverti vartus. Atstovų teigimu gyvūnai bėga iš miškų, pabaidyti medžiotojų ar dėl rujos, o kartais miesto žaliuosiuose plotuose ir apsigyvena.

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) viešųjų ryšių specialistė Ieva Krikštopaitytė anksčiau yra minėjusi, kad sužaloto ar nelaimėn papuolusio gyvūno likimą sprendžia pranešimą priėmęs aplinkosaugininkas.

Apie žvėris reikia informuoti Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyrių (telefonu 8 5 273 2995) arba pateikti informaciją Bendrajam pagalbos centrui numeriu 112. Tai padaryti galima bet kuriuo paros metu, teikiant informaciją reikia nurodyti kiek įmanoma tikslesnę vietą ir apibūdinti gyvūną.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA