Kaunas apkasuose: pradeda daug darbų, bet nebaigę jau griebiasi kitų – Kas vyksta Kaune

Kaunas apkasuose: pradeda daug darbų, bet nebaigę jau griebiasi kitų

Uždarytas pilies žiedas
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

„Vieno darbo nepabaigęs, kito nepradėk“, – byloja lietuvių liaudies patarė, bet ji Kauno tvarkytojams greičiausiai – negirdėta. Kaune daugybė neužbaigtų darbų, o miesto savivaldybės užmojai tokie dideli, kad nepabaigus vienų – jau griebiamasi kitų. Tad miestiečiams tenka ir toliau vaikščioti apkasuose, kuriuose dar ir niekas nevyksta.

Pelėdų kalnas – apkasuose

Labiausiai Kaune miesto gyventojams akis bado vidury neužbaigtų darbų be darbininkų likusi Taikos prospekto rekonstrukcija, P. Kalpoko gatvės ir viaduko per ją tvarkyba bei perkastos Pelėdų kalno rajono gatvės ir gatvelės, kurios nebaigiamos remontuoti jau trečią sezoną. Kaip sako čia gyvenantys žmonės, vienur duobes iškasa, pakeičia vamzdžius, užlygina, išasfaltuoja ir vėl toje vietoje kasa iš naujo. „Toks įspūdis, kad darbų jie niekada nepabaigs“, – sako žmonės.

Vieną tokių konkrečių pavyzdžių gyventojai nurodo prie VDU Teologijos fakulteto. „Einu vieną dieną, pasidžiaugiu, kad va pagaliau jau užbaigė darbus, po savaitės einu – vėl toje pačioje vietoje tik ką paklotas asfaltas išraustas ir vėl duobė kasama. Matyt, kažkokį broką padarė, tik kas už visa tai sumoka, ar tik ne mes, eiliniai kauniečiai?“ – spėlioja pagyvenusi žaliakalnietė.

Dar didesnį nerimą šios Žaliakalnio vietos gyventojams įvarė ir Pilies žiedo uždarymas. „Kai sužinojom, kad ir toje vietoje bus keičiami vandentiekio vamzdynai, jau nebesistebim, kad mus čia dar penkmečiui apkasuose paliks“, – sako jie.

Kadangi A. Mackevičiaus ir kitų Pelėdų kalno aplinkinėse gatvelėse keičiami vandentiekio vamzdynai, darbus, kaip ir Pilies žiede vykdo savivaldybės įmonės „Kauno vandenys“ rangovai. O jų pajėgumai, panašu, labai riboti, jei darbų negeba pabaigti jau kelerius metus.

Pilies žiedo rekonstrukcija

Užuot planavę, prašo pakentėti

Panaši situacija ir rekonstruojamoje P. Kalpoko gatvėje, kuri uždaryta dar pernai metų rudenį. Jei gatvė būtų buvusi jau sutvarkyta, uždarius Pilies žiedą, būtų labai pasitarnavusi didesniam transporto srautų pralaidumui. Tačiau, panašu, miesto vadovams tai mažai rūpi ir, pasak jų – „dėl ateities reikia šiek tiek pakentėti“.

„Manau, mums tiesiog labai nepasisekė, kad Kauno meras per šitą pusę nevažinėja – iš Vičiūnų į centrą kelias pro Žaliakalnį neveda“, – redakcijai rašo kita skaitytoja.

Pasak jos, jei meras nors kartą pabandytų po darbo valandų iš centro nuvažiuoti į Šilainius, gal geriau suprastų, kad jo valdomame mieste kelių tvarkytojai elgiasi lyg nuosavoje smėlio dėžėje.

„Jokio darbų koordinavimo, jokio planavimo. Tik uždarė Pilies žiedą, tai iškart už Varnių tilto iš abiejų pusių pastatė po ekskavatorių, kurie kasa šaligatvį dviračių takui. Tad pravažiavimas dar labiau susiaurėja, dėl ko formuojasi dar didesnės automobilių spūstys. Negi negalima buvo spėti išardyti tų šaligatvių, kol dar nebuvo uždarytas Senamiesčio tiltas per Nerį?“ – retoriškai klausia moteris.

Tiesą sakant, kauniečiams kyla klausimas, ar išvis verta buvo pradėti dviračių tako įrengimo darbus už Varnių tilto, kai rekonstruojamame Taikos prospekte beveik metus laiko dirba vos keli darbininkai.

Išardyti šaligatviai, nuolatinis purvas, smėlis, dulkės – taip šiuo metu gyvena Taikos prospekto gyventojai ir čia veikiančios įmonės.

„Aš suprantu, kad reikia pakentėti, bet kokia prasmė kentėjimo, kai išardė ir viską paliko? Atvažiuoja dėl akių porą kartų per savaitę viena brigada, pakrapšto kažką, o mes ir nespėjam dulkių nuo staliukų lauke valyti“, – komentuoja Taikos pr. įsikūrusios kavinės padavėjas.

Į senamiestį važiavo ilgiau, nei iš Vilniaus

Iš atostogų šiltuose kraštuose į Kauną sugrįžęs kitas kaunietis dėl nežinojimo situacijos bandė Jonavos gatve prasmukti į senamiestį.

„Netikėjau, kad Pilies žiedas visiškai uždarytas, tai ką – teko važiuoti aplink, nes Kalpoko gatvė irgi uždaryta, tai belieka vienintelis kelias į senamiestį – Tvirtovės alėja ir Savanorių prospektu. Tai žinokit, važiavom per spūstis beveik tiek laiko, kiek prireikė iš Vilniaus oro uosto Kauną pasiekti. Nemanau, kad tai normalu ir nemanau, kad sprendimas – palikti viską savieigai. Visgi, darbai mieste turėtų būti planuojami, vykti laipsniškai, kad gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų“, – tvarkybos sprendimus kritikavo kaunietis.

Žaliakalnio viaduko rekonstrukcijos darbai

Situaciją apie pradedamus ir laiku nepabaigiamus darbus paprašėme pakomentuoti Kauno miesto savivaldybę. Pasak Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, P. Kalpoko gatvės remontą planuojama baigtį šių metų rudenį.

P. Kalpoko gatvės viadukas pradėtas atnaujinti 2020 m. rugpjūtį, o daugiau kaip 1 mln. eurų vertės viaduko kapitalinio atnaujinimo darbus vykdo bendrovė „Kauno tiltai“. Darbus A. Mackevičiaus gatvėje vykdo „Kauno vandenų“ rangovai.

„Tad daugiau informacijos apie planuojamus užbaigimo terminus turėtų suteikti minėtos bendrovės“, – sakė A. Pakalniškis. Panašu, kad Miesto tvarkymo skyrius ir pats nelabai žino, kada kas pradeda ir baigia mieste darbus, tad kažką planuoti tokioje situacijoje vargu ar įmanoma, nebent eilinį kartą palinkėti ir toliau „pakentėti“.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA