Karantine, bet išradingai: Kauno mokyklose aidi Paskutinis skambutis – Kas vyksta Kaune

Karantine, bet išradingai: Kauno mokyklose aidi Paskutinis skambutis

Paskutinis skambutis
R. Tenio nuotr.

Nors šie mokslo metai buvo neįprasti, nes daug laiko mokytasi nuotoliniu būdu, gegužės 21 dieną, penktadienį, bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų abiturientams dalyje mokyklų rengiama simbolinė Paskutinio skambučio šventė, kitur jis aidės kitą savaitę.

Penktadienio rytą Kauno gatves užplūdo šmaikščiais užrašais išmarginti abiturientų automobiliai. Ilgą laiką nuotoliniu būdu besimokę dvyliktokai pripažįsta – „Golfą lengviau išlaikyti nei matkę“. Tradiciškai, su įjungtais automobilio įspėjamaisiais signalais, Kauno širdyje pasirodę abiturientai sugužėjo į mokyklas, kur jau švenčiamas Paskutinis skambutis.

Tuo metu švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sveikina abiturientus Paskutinio skambučio šventės proga ir prašo laikytis nustatytų saugumo reikalavimų, organizuojant šventę.

„Drįstu tarti, kad jau išlaikėte svarbų gyvenimo egzaminą. Pandemija ir karantinas neišmušė pagrindo jums iš po kojų, bet netgi suteikė naujų galimybių. Išmokote daug ir tikslingai dirbti savarankiškai, o tai bus labai svarbu ateityje studijuojant ar mokantis profesijos. Nors ir negalėdami bendrauti gyvai, drąsinote vienas kitą, ir galbūt draugystės ryšys dar labiau stiprėjo.

Per šiuos metus visi supratome, koks svarbus artimo žmogaus, draugo, mokytojo emocinis palaikymas ir nuoširdi pagalba. Už tai didžiulė padėka jūsų mokytojams ir tėvams. Mieli abiturientai, linkiu sėkmės per egzaminus ir renkantis tolesnį kelią. Visose gyvenimo situacijose įžvelgdami galimybes, išeisite iš jų kaip nugalėtojai“, – sakoma ministrės sveikinime.

Anot ministerijos, kaip Paskutinio skambučio šventę rengti mokykloje, sprendžia kiekvienos mokyklos vadovas, atsižvelgdamas į bendruomenės susitarimus, derindamasis su savivaldybe.

Jei šventė vyksta gyvai, privaloma laikytis visiems viešiems renginiams nustatytų saugumo sąlygų: atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai galimi tik tokiu atveju, jei juose dalyvauja ne daugiau kaip 150 dalyvių; būtina dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo; renginius uždarose erdvėse leidžiama organizuoti, kai užpildoma ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų ir kt. Tačiau galima laikytis ir tokių pačių sąlygų, kaip ir per ugdymo procesą, t. y. kai susitinka tik viena klasė, ir šventė rengiama tik su tos klasės mokiniais.

Šiemet bendrojo ugdymo mokyklas baigia per 22 tūkst. abiturientų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA