Po raginimo grįžti į nuotolinį ugdymą, Kaunas dėl pradinukų nuspręs penktadienį – Kas vyksta Kaune

Po raginimo grįžti į nuotolinį ugdymą, Kaunas dėl pradinukų nuspręs penktadienį

BNS 2021/05/13 14:28
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Dėl tolesnio pradinukų ugdymo Kaune bus sprendžiama penktadienį, gavus naujausius kaupinių tyrimų rezultatus, BNS sakė savivaldybės atstovė po Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rekomendacijos grįžti į nuotolinį ugdymą.

„Ši savaitė mums yra trečioji atliekant kaupinius. Tai nuo rytojaus rezultatų priklausys mūsų sprendimai, nes jau bus visose mokyklose atlikti trečiojo karto kaupiniai, ir tada matysime, ar yra mažėjimas, ar yra stabili situacija, ar yra didėjimas“, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Pasak jos, NVSC rekomendacija savivaldybei nėra naujiena, nes dėl jos į centrą kreipėsi pati savivaldybė, matydama prastesnius ankstesnio tyrimo rezultatus.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgitos Šiugždinienė teigė, jog bus dedamos visos pastangos, kad pradinukai liktų mokyklose.

„Ministerija gavo signalų apie vaikų testavimo rezultatus. Nuolat bendraujame su savivaldybe, kuri valdo situaciją. Jei situacija neblogės, bus siekiama, kad vaikai toliau mokytųsi mokykloje“, – BNS perduotame komentare teigia ministrė.

„Tam ir vykdomas testavimas, kad situacija būtų valdoma, susirgę vaikai laikinai pereitų į nuotolinį ugdymą, tačiau mokyklos toliau dirbtų. Saugus sugrįžimas ir vaikai klasėse išlieka prioritetas“, – pabrėžė ji.

Savivaldybės atstovės teigimu, Kaunas yra vienintelis miestas, kur pradinukai mokomi klasėse tiek daug mokyklų, o tai lėmė ir nustatytų atvejų kaupiniuose kiekį.

Pirmojo testavimo metu iš 1,7 tūkst. kaupinių 52 buvo teigiami, antrąją, ištyrus per 1,9 tūkst. kaupinių, nustatyti 42 teigiami.

„Tai nuo šios savaitės rezultatų labai priklausys, kokie bus sprendimai“, – sakė E. Andriuškienė.

Pasak jos, pirminiai šios savaitės rezultatai kol kas nuteikia teigiamai, tačiau jie gauti dar ne iš visų mokyklų.

A. Andriuškienės teigimu, priklausomai nuo to, ar bus matomas ženklus pagerėjimas, ar kitos tendencijos, gali būti tiek pasilikta prie esamos tvarkos, tiek imamasi įvairių kitų išeičių.

Jos manymu, visiškas perėjimas į nuotolinį ugdymą yra mažai tikėtinas, nes Kaunas nėra blogiausioje padėtyje.

„Su mokyklomis esame aptarę kelis scenarijus – tiek dalinį nuotolinį, tiek visišką nuotolinį, tiek srautų išskirstymą, tiek tam tikrų klasių išleidimą į nuotolį – visokius variantus esame apkalbėję. Bendruomenė žino, kad turi kalbėtis su tėveliais, juos nuteikti, kad tokia situacija gali būti“, – kalbėjo viena iš savivaldybės administracijos vadovių.

Anot jos, paliekant moksleivius klasėse ir juos toliau testuojant, galima užtikrinti didesnę viruso plitimo kontrolę.

Savo sprendimus savivaldybė derina su NVSC, o jų rekomendacija dviem savaitėms stabdyti kontaktinį ugdymą būtų būtina, jeigu paaiškėtų, kad reikia tokių priemonių imtis.

NVSC duomenimis, šios savaitės pradžioje Kauno mieste 14-oje ugdymo įstaigų užfiksuoti aktyvūs protrūkiai. COVID-19 atvejai nustatyti dešimtyje pagrindinių ir keturiose pradinėse mokyklose.

Iš viso užregistruoti 68 COVID-19 ligos atvejai, susirgo 66 vaikai ir du pedagogai.

Kauno mieste 58-iose mokyklose iš 80-ties vyksta aktyvus pagal pradinio ugdymo programą ugdomų mokinių savanoriškas profilaktinis kaupinių tyrimo metodu testavimas tam, kad ugdymo procesą galima būtų vykdyti kontaktiniu būdu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA