Kaune ženkliai padidėjo sergamumas koronavirusu: rekomenduojama stabdyti kontaktinį ugdymą – Kas vyksta Kaune

Kaune ženkliai padidėjo sergamumas koronavirusu: rekomenduojama stabdyti kontaktinį ugdymą

Lauko kavinės Laisvės alėjoje ir Senamiestyje per karantiną
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) atkreipia dėmesį, kad nors skelbiama, jog Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičiaus augimas yra sustojęs ir pandemijos augimo pagreitis pirmą kartą po dviejų mėnesių pertraukos tapo neigiamas, turėtume ir toliau išlikti budrūs ir laisvėjančiomis karantino sąlygomis ir toliau laikytis nustatytų reikalavimų bei higienos taisyklių.

Juolab, kad kai kurių apskričių savivaldybėse, pavyzdžiui, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno, pastarąją savaitę sergamumo rodikliai šoktelėjo. Tad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir toliau imasi priemonių, padedančių valdyti sudėtingą epidemiologinę situaciją, rašoma NVSC pranešime žiniasklaidai.

Kaunui rekomenduota stabdyti kontaktinį ugdymą

Kauno apskričiai priklausančiose savivaldybėse matyti sergamumo COVID-19 liga padidėjimo tendencija. Praėjusią savaitę 14 dienų sergamumo rodiklis lyginant su ankstesne savaite stipriai išaugo. Gegužės 12 d. duomenimis, Kauno mieste šis rodiklis pasiekė 801 atv. 100 tūkst. gyventojų, tuo tarpu ankstesnės savaitės pradžioje – 644 atv. 100 tūkst. gyventojų. Šioje apskrityje protrūkiai daugiausiai fiksuojami įvairiose prekybos ir paslaugų įmonėse, organizacijose, visgi didžioji dalis protrūkių kyla šeimose.

Šios savaitės pradžioje Kauno mieste net 14-oje ugdymo įstaigų užfiksuoti aktyvūs protrūkiai. COVID-19 atvejai nustatyti 10-tyje pagrindinių ir 4-iose pradinėse mokyklose. Iš viso užregistruoti 68 COVID-19 ligos atvejai, susirgo 66 vaikai ir 2 pedagogai.

Kauno mieste net 58-iose mokyklose iš 80-ties, vyksta aktyvus pagal pradinio ugdymo programą ugdomų mokinių savanoriškas profilaktinis kaupinių tyrimo metodu testavimas tam, kad ugdymo procesą galima būtų vykdyti kontaktiniu būdu.

Kitose apskrities savivaldybėse savanoriškame mokinių testavime dalyvauja po keletą ugdymo įstaigų. Beveik visos savivaldybės yra atsisakiusios 5-11 klasių mokinių testavimo ir yra nusprendusios užbaigti šiuos mokslo metus nuotoliniu būdu.

Dėl tokios nepalankios epidemiologinės situacijos NVSC Kauno departamentas rekomendavo Kauno savivaldybei stabdyti pradinių klasių ugdymo procesą dviem savaitėms, sugrįžtant į nuotolinį mokymą.

Skaičiai didėja ir kitose savivaldybėse

Gegužės pradžioje daugelyje Klaipėdos apskrities savivaldybių 14 dienų sergamumo rodiklis viršijo 200 naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų ribą ir toliau sparčiai didėja. Didžiausias sergamumas Klaipėdos apskrityje fiksuojamas Skuodo r. savivaldybėje – gegužės 12 d. duomenimis, 14 dienų rodiklis siekė 280 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Sergamumas auga ir Kretingos rajone bei Palangos mieste.

Klaipėdos mieste per dvi savaites sergamumo rodiklis išaugo nuo 188 atvejų 100 tūkst. gyventojų (balandžio 26 d. duomenys) iki 247 atv. 100 tūkst. gyventojų (gegužės 12 d. duomenys). Pastarąją savaitę išaugo sergamumas ir Neringos, rodiklis siekia 247 atvejus 100 tūkst. gyventojų. Palankiausia situacija kol kas Klaipėdos rajone, kur sergamumas jau keletą savaičių mažėja.

Atliekami epidemiologiniai tyrimai atskleidžia, kad Klaipėdos regione padaugėjo protrūkių įmonėse, pagrindinio ugdymo įstaigose, fiksuojami protrūkiai ir kultūros įstaigose. Ugdymo įstaigose protrūkių skaičius Klaipėdos apskrityje nėra išaugęs (gegužės 12 d. duomenimis, apskrities ugdymo įstaigose registruoti 5 aktyvūs protrūkiai), tačiau daugėja atvejų, kai po kontakto su sergančiuoju ugdymo įstaigoje izoliuojama visa grupė ar klasė vaikų.

Taip pat pastaruoju metu padaugėjo atvejų, kurie susiję su neformaliojo ugdymo veikla, sporto būreliais. Nemažai nustatoma ir įvežtinių atvejų. Dažniausiai liga diagnozuota atvykusiems iš Egipto, Vokietijos, Norvegijos, Švedijos.

Šiaulių apskrityje Akmenės rajone sergamumas gegužės 12 d. duomenimis, išlieka aukščiausias visoje Šiaulių apskrityje ir, gegužės 12 d. duomenimis, siekia 588,5 atv. 100 tūkst. gyventojų. Šiaulių mieste sergamumo rodiklis išaugo nuo gegužės 4 d. užfiksuotų 352 iki 412 atv. 100 tūkst. gyventojų, Radviliškio rajone – nuo 336 iki 509 atv. 100 tūkst. gyventojų. Sergamumas didėja ir Kelmės bei Šiaulių rajonuose. Mažiausias sergamumo lygis, neviršijantis 200 atv. 100 tūkst. gyventojų, Šiaulių apskrityje išlieka Joniškio rajone.

Protrūkių skaičius apskrityje gegužės mėnesį išaugo dvigubai – šiuo metu užfiksuoti 42 aktyvūs (t. y. tebesitęsiantys) protrūkiai. Protrūkiai kilo įvairiose gamybos įmonėse, maisto pramonės, paslaugas teikiančiose įmonėse. Per pastarąją savaitę daugėja židinių ir protrūkių ugdymo įstaigose.

NVSC specialistai primena, kad visgi didelę reikšmę pandemijos suvaldymui turi žmonių sąmoningumas. Džiugu matyti didėjančius pasiskiepijusių asmenų skaičius, tačiau nederėtų pamiršti, kad kol pasieksime tikrai pakankamą skiepijimo apimties lygį, turime išlikti budrūs, atsargūs ir atsakingi – apsaugos priemonių naudojimas, atstumų laikymasis, tinkama rankų higiena vis dar turi išklikti kasdiene mūsų gyvenimo dalimi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.