Šilainių šlaite nupjauti krūmai slėpė gėdingą paslaptį: o pakviesti į talką nereikėjo? – Kas vyksta Kaune

Šilainių šlaite nupjauti krūmai slėpė gėdingą paslaptį: o pakviesti į talką nereikėjo?

Skaitytojos nuotr.

Šylant orams suaktyvėja ir pavasariniai darbai, to neišvengė ir krūmingi Šilainių šlaitai, kuriuos nupjovus pasimatė užkauptas čia klajojančių praeivių turtas. Kaunietė kreipėsi į redakciją su nuostaba, kodėl krūmai išgenėti, o šiukšlės nesurinktos. Moterį papiktino ir tai, kad vykusi „Darom“ akcija neatkeliavo iki jos namų.

„Prieš savaitę Šilainių mikrorajono Rasytės gatvės daugiabučių gyventojai išgirdo dūzgiant pjūklus ir buvo maloniai nustebinti sulaukę didelės brigados darbininkų, kurie stropiai pjovė krūmus, brūzgynus, genėjo medžius Baltų pr. šlaituose, bei šalia Rasytės dviračių tako.

Tuose brūzgynuose buriuodavosi, šiukšlindavo ir net apsigyvendavo asocialūs asmenys. Ne kartą norėjosi kvieti policiją, bet buvo aišku, kad policininkai nebudės prie kiekvieno krūmo, o jiems nuvykus, tie girtuokliai sėkmingai sugrįš. Todėl brūzgynų panaikinimas buvo labai lauktas“, – džiaugėsi skaitytoja Dalia.

Nors moteris jautėsi dėkinga krūmus nugenėjusiems darbininkams, ji atkreipė dėmesį ir į tai, kad po atliktų darbų atsirado naujų problemų, kurios iš karto išspręstos nebuvo.

„Tačiau pašalinus krūmus atsidengė daugelį metų slėpti šiukšlynai. Tikėjomės, kad juos sutvarkys tie kam priklauso viešųjų plotų tvarkymas, arba bent būsim pakviesti į akciją „Darom“, nes tokio masto sąvartynai – ne pavienių entuziastų jėgoms… Bet akcija „Darom“ šiemet „vyko“ taip, kad neįvyktų… Ji praėjo, o Baltų pr. šlaitai ir toliau daro gėdą miestui ir Šilainių seniūnijai“, – sielvartą dėl negauto pakvietimo į tvarkymosi akciją liejo kaunietė.

„Gal laukiama, kad krūmai greit atžels ir vėl paslėps tai, kas atsidengė… Gaila, kad mieste daug gražiai pradėtų darbų užsitęsia arba iš viso nepasibaigia, galima būtų pateikti begalę pavyzdžių. Vis tik norėtųsi tikėti, kad šį kartą pavyks pasidžiaugti malonia išimtimi ir šis pradėtas darbas bus kokybiškai užbaigtas“, – viltingai tikėjosi Dalia.

Susisiekus su „Kauno švaros“ viešųjų ryšių specialistu Jonu Tumpa, šis patikino, kad Šilainių šlaitai neliks nusėti šiukšlintojų paliktoms atliekomis. Anot jo, darbininkai ilgai nelaukė ir ėmėsi darbų šioje Kauno vietovėje.

„Baltų pr. kalne buvo tvarkoma aplinka: panaikinti/apgenėti krūmai, dėl ko pasimatė daugybė šiukšlių. Vos tik buvo atlikti šie aplinkos tvarkymo darbai, „Kauno švara“ gavo Kauno savivaldybės užsakymą sutvarkyti šią teritoriją – surinkti ir išvežti čia besimėtančias atliekas.
Šią Baltų pr. kalno atkarpą šiandien pradėjo tvarkyti mūsų darbuotojai. Planuojame, kad tvarkymo darbus šioje vietoje pabaigsime per kelias dienas“, – patikino jis.

Specialistas J. Tumpa patvirtino, jog šią teritoriją prižiūri ir jos tvarka rūpinasi Šilainių seniūnija. Baltų pr. kalnų šlaitus tvarko seniūnijos darbuotojai arba gyventojai (įvairių talkų ir iniciatyvų metu).

Anot jo, „Kauno švara“ per pastaruosius metus nebuvo gavusi jokių užsakymų sutvarkyti Baltų pr. kalno šlaitų, čia bus pirmasis toks kartas.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.