Gaisras, kurio dūmus matė visas miestas, iš arti: užsiliepsnojo stambi Kauno įmonė – Kas vyksta Kaune

Gaisras, kurio dūmus matė visas miestas, iš arti: užsiliepsnojo stambi Kauno įmonė

Petrašiūnų gaisras
Petrašiūnų gaisras / R. Tenio nuotr.

Penktadienio rytą kauniečius išgąsdino dangų uždengęs juodų dūmų debesis – Petrašiūnų mikrorajone įsiplieskęs gaisras buvo matomas net keliose Kauno vietose. Ugnis, talžiusi UAB „Baltic Metal“ įmonėje sukauptą metalą, jau lokalizuota, čia, pasak ugniagesių, įsiplieskia tik pavieniai liepsnos židiniai. Tuo metu Petrašiūnuose darbuojasi ir aplinkosaugininkai – bus atliekami kietųjų dalelių, anglies monoksido, azoto oksidų ir kitų galimai kenksmingų dujų elementų tyrimai.

Pasak Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, pranešimas apie gaisrą R. Kalantos gatvėje 49 buvo gautas penktadienį 11 valandą. Maždaug 40 kvadratinių metrų ploto metalo krūva degė atvira liepsna.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovės spaudai Džiugintos Vaitkevičienės teigimu, 12.20 val. buvo paskelbta gaisro lokalizacija.

„13.10 val. ugniagesiai pranešė, kad perkasta ir vandeniu perlieta pusė degusios metalo krūvos. Toliau perkasinėjama ir gesinama antroji dalis metalo krūvos, kurioje yra pavienių liepsnos židinių“, – teigė Dž. Vaitkevičienė ir pridūrė, kad nukentėjusių asmenų gaisro metu nėra.

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo Aplinkos apsaugos departamento Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Jurgita Jasiūnienė, gavę pranešimą, kad Kaune, R. Kalantos g. 49, atvira liepsna dega didelė metalo krūva, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iškart nuvyko į įvykio vietą.

„Į gaisro vietą Aplinkos apsaugos agentūra išsiuntė mobiliąją laboratoriją. Bus atliekami kietųjų dalelių, anglies monoksido, azoto oksidų ir kt. tyrimai“, – komentavo J. Jasiūnienė.

Aplinkosaugininkų duomenimis, teritorijoje, kur įvyko gaisras, yra įsikūrusi UAB „Baltic Metal“, užsiimanti metalo laužo supirkimo ir tvarkymo veikla. Turimais duomenimis, pastatams ir įmonės darbuotojams grėsmės nėra.

Aplinkos apsaugos departamentas šių metų sausį–kovą atliko neplaninį įmonės patikrinimą ir už nustatytus pažeidimus buvo pritaikytos sankcijos, pažeidimai pašalinti.

UAB „Baltic Metal“ veiklą pradėjo 2009 metais Kaune. Pagrindinė bendrovės veikla – metalo laužo supirkimas ir tvarkymas. Įmonė taip pat superka: naudotus švino akumuliatorius, eksploatuoti netinkamas transporto priemones, metalines pakuotes, elektros bei elektroninę įrangą. Metalas superkamas iš įmonių ir fizinių asmenų.

Portale rekvizitai.lt pateikiamais „Sodros“ duomenimis, įmonėje dirba 53 žmonės, o 2019 m. apyvarta siekė 20-30 mln. eurų. Su įmonės direktoriumi Audriumi Tatariūnu portalui „Kas vyksta Kaune“ susisiekti kol kas nepavyko.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.