Gaisras, kurio dūmus matė visas miestas, iš arti: užsiliepsnojo stambi Kauno įmonė | Kas vyksta Kaune

Gaisras, kurio dūmus matė visas miestas, iš arti: užsiliepsnojo stambi Kauno įmonė

Petrašiūnų gaisras / R. Tenio nuotr.

Penktadienio rytą kauniečius išgąsdino dangų uždengęs juodų dūmų debesis – Petrašiūnų mikrorajone įsiplieskęs gaisras buvo matomas net keliose Kauno vietose. Ugnis, talžiusi UAB „Baltic Metal“ įmonėje sukauptą metalą, jau lokalizuota, čia, pasak ugniagesių, įsiplieskia tik pavieniai liepsnos židiniai. Tuo metu Petrašiūnuose darbuojasi ir aplinkosaugininkai – bus atliekami kietųjų dalelių, anglies monoksido, azoto oksidų ir kitų galimai kenksmingų dujų elementų tyrimai.

Pasak Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, pranešimas apie gaisrą R. Kalantos gatvėje 49 buvo gautas penktadienį 11 valandą. Maždaug 40 kvadratinių metrų ploto metalo krūva degė atvira liepsna.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovės spaudai Džiugintos Vaitkevičienės teigimu, 12.20 val. buvo paskelbta gaisro lokalizacija.

„13.10 val. ugniagesiai pranešė, kad perkasta ir vandeniu perlieta pusė degusios metalo krūvos. Toliau perkasinėjama ir gesinama antroji dalis metalo krūvos, kurioje yra pavienių liepsnos židinių“, – teigė Dž. Vaitkevičienė ir pridūrė, kad nukentėjusių asmenų gaisro metu nėra.

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo Aplinkos apsaugos departamento Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Jurgita Jasiūnienė, gavę pranešimą, kad Kaune, R. Kalantos g. 49, atvira liepsna dega didelė metalo krūva, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iškart nuvyko į įvykio vietą.

„Į gaisro vietą Aplinkos apsaugos agentūra išsiuntė mobiliąją laboratoriją. Bus atliekami kietųjų dalelių, anglies monoksido, azoto oksidų ir kt. tyrimai“, – komentavo J. Jasiūnienė.

Aplinkosaugininkų duomenimis, teritorijoje, kur įvyko gaisras, yra įsikūrusi UAB „Baltic Metal“, užsiimanti metalo laužo supirkimo ir tvarkymo veikla. Turimais duomenimis, pastatams ir įmonės darbuotojams grėsmės nėra.

Aplinkos apsaugos departamentas šių metų sausį–kovą atliko neplaninį įmonės patikrinimą ir už nustatytus pažeidimus buvo pritaikytos sankcijos, pažeidimai pašalinti.

UAB „Baltic Metal“ veiklą pradėjo 2009 metais Kaune. Pagrindinė bendrovės veikla – metalo laužo supirkimas ir tvarkymas. Įmonė taip pat superka: naudotus švino akumuliatorius, eksploatuoti netinkamas transporto priemones, metalines pakuotes, elektros bei elektroninę įrangą. Metalas superkamas iš įmonių ir fizinių asmenų.

Portale rekvizitai.lt pateikiamais „Sodros“ duomenimis, įmonėje dirba 53 žmonės, o 2019 m. apyvarta siekė 20-30 mln. eurų. Su įmonės direktoriumi Audriumi Tatariūnu portalui „Kas vyksta Kaune“ susisiekti kol kas nepavyko.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA