Moksleivių grąžinimo į mokyklas klausimą spręs savivaldybės – Kas vyksta Kaune

Moksleivių grąžinimo į mokyklas klausimą spręs savivaldybės

BNS 2021/04/28 10:20
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Vyriausybė trečiadienį ketina priimti sprendimą dėl 5–11 klasių grąžinimo į mokyklas, tačiau jis bus rekomendacinis – galutinį sprendimą priims savivaldybės, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Mes sutarėm su savivaldybėmis, kad mes tas galimybes padarom, tačiau savivaldybės priima galutinį sprendimą, kaip jos ir nuo kada jos išleidžia 5–11 klases“, – trečiadienį per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį sakė ministrė.

Vyriausybės posėdžio išvakarėse J. Šiugždinienė teigė siūlysianti, kad šiuo metu nuotoliniu būdu besimokantys 5–8 klasių moksleiviai galėtų grįžti į mokyklas nuo pirmadienio, 10 ir 11 klasių moksleiviai – dar po savaitės, nuo gegužės 10-osios.

Kaip komiteto posėdyje teigė ministrė, tai būtų rekomendacijos, savivaldybės pačios spręstų tiek dėl moksleivių grąžinimo laiko, tiek tai, kurio amžiaus moksleivius grąžinti pirma – jaunesnius ar vyresnius.

„Mes teikiam rekomendacijas, tai yra mišrus būdas, taip pat rekomendacija išleisti dviem srautais, vykdyti ugdymą šachmatiniu principu, bet ar jie nuspręstų pirma leisti 9–11, po to 5–8, tai jau priklausytų nuo savivaldybių, taip pat laikas, kada jie tą sprendimą padarytų, yra savivaldybių rankose“, – pažymėjo ministrė.

J. Šiugždinienė taip pat informavo, kad šiuo metu paskiepyta apie apie 83 tūkst. švietimo srities darbuotojų, apie 70–75 proc. mokytojų.

Pasak ministerijos vadovės, sprendimo laisvė savivaldybėms palikta, nes ne visos bus pajėgios užtikrinti moksleivių testavimą, be kurio neįmanomas saugus grįžimas į mokyklas.

„Mes šitos didelės masės vaikų tikrai negalim paleisti tiesiog neužtikrinant saugaus grįžimo, t. y. testavimo. Per pastarąsias savaites mums pavyko priimti tam tikrus sprendimus, kurie palengvintų savivaldybių galimybes užtikrinti testavimą, nereikia namų ūkių testuoti, atras dalykas, pavirtintas dar vienas metodas, greitųjų antigenų testavimas, kuris gali vykti mokykloje, atliekant patiems mokiniams, prižiūrint administracijai“, – kalbėjo ministrė.

Grįžtantieji be dabar naudojamo kaupinių testavimo metodo galės būti tikrinami greitaisiais antigeno testais, juos atlikti galėtų ir patys moksleiviai prižiūrint mokyklos darbuotojui – taip būtų siekiama neapkrauti laboratorijų.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius antradienį jau pareiškė, kad dėl sudėtingos epidemiologinės padėties sostinėje 5-11 klasių moksleiviai į klases šiais mokslo metais greičiausiai negrįš.

Šiuo metu į mokyklas leidžiama eiti daliai šalies pradinukų, nuo pirmadienio – abiturientams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.