Kol vieno kino teatrai planuoja atsidaryti jau mėnesio gale, kiti išlieka atsargūs – Kas vyksta Kaune

Kol vieno kino teatrai planuoja atsidaryti jau mėnesio gale, kiti išlieka atsargūs statistikos departamentas: kino teatrų pajamos smuko perpus

BNS / Paulius Viluckas 2021/04/24 15:43
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybei leidus veiklą atnaujinti kino teatrams, vieni jų ruošiasi priimti pirmuosius žiūrovus ir jau pradėjo prekybą bilietais, tačiau kiti į situaciją žiūri atsargiau ir atsiverti per daug neskuba.

Valdžia sprendimą priėmė praėjusią savaitę, o atnaujinti veiklą kino teatrams leido nuo šios savaitės pradžios, tačiau jie taip greitai atsidaryti nespėjo – „Forum Cinemas“ bilietais pradėjo prekiauti tik šį penktadienį, o pirmieji seansai numatomi balandžio 30 dieną.

Atidarymas užtrunka

Lietuvos „Forum Cinemas“ vadovas Gintaras Plytnikas sako, kad kino teatrų atidarymas užtrunka dėl kelių priežasčių.

„Nesame tokie greitučiai – atsidarant yra daug reikalų, pradedant nuo to, kad reikia atgaivinti namus, užkurti sales ir aparatūrą, įsitikinti, kad viskas veikia. Kita pusė – filmus juk ne iš interneto imame. Reikėjo prasukti ratą su platintojais, pasižiūrėti, kas palikta, kur teisės gali būti kino teatrams suteiktos, kas išėjo“, – BNS sakė G. Plytnikas.

„Trečia, kad kai jau buvo suteikta teisė atsidaryti, dar nebuvo paskelbtos taisyklės iki galo, nežinojome visų apribojimų ir tik pirmadienį ryte jas pamatėme, išsianalizavome ir supratome, kad sunkiai, bet galime pradėti“, – pasakojo vadovas.

Tuo metu Vilniaus prekybos centre „Ozas“ veikiantis kino teatras „Multikino“ atsidaryti neskuba. Jo rinkodaros vadovas Raimundas Bilinskas sako, kad nors sprendimas atsidaryti jau yra priimtas, konkreti data dar neaiški, todėl ir bilietais dar neprekiaujama.

„Dar konkrečios atidarymo datos neturime. Tikimės, galbūt suspėti su visais kino teatrais atsidaryti kitą savaitgalį, balandžio 30 dieną, tačiau turime įvairių organizacinių klausimų, ir kas susiję su IT. Gali būti, kad truputėlį ir pavėlinsime savo atsidarymą“, – BNS sakė R. Bilinskas.

Pasak jo, Vyriausybės nustatytos sąlygos, griežtai ribojančios žmonių skaičių salėse ir neleidžiančios prekiauti maistu ir gėrimais, yra pakankamai skaudžios.

„Atliekame tam tikrus skaičiavimus, ar mums iš tiesų yra vertinga dirbti, todėl taip labai ir neskubame, kaip galbūt mažesni kino teatrai. Mums visas veikimas yra ant ribos – galime patirti ir reikšmingų nuostolių“, – teigė „Multikino“ atstovas.

„Galime neskubėdami galvoti apie atsidarymą, nes tas ankstesnis atsidarymas kol kas nieko nekeičia. Dabar esame ant tos ribos – dirbti ar nedirbti, praktiškai jokio skirtumo“, – pridūrė jis.

Pagal Vyriausybės sprendimą kino salėje turėtų būti ne daugiau 150 lankytojų, jie negalės užimti daugiau kaip 30 proc. vietų.

Filmų bus

Kino teatrų atstovai sako, kad nepaisant virš metų trunkančios pandemijos sukeltų kliūčių kino industrijai, atsivėrus teatrams žiūrėti bus ką.

„Iš tiesų, yra ką rodyti. Platintojai pasaugojo kai kuriuos filmus ir iš didžiųjų Holivudo kompanijų, tiek nepriklausomų studijų atstovai mums paliko 4-5 Oskarui nominuotus filmus“, – sakė R. Bilinskas.

„Pasižiūrėti bent jau 10 pavadinimų, kurių dar pats nesu matęs, nors jie yra jau ir „nupiratauti“, aš ir pats noriu ir tikrai žiūrovams bus ką žiūrėti“, – pabrėžė jis.

„Forum Cinemas“ vadovas G. Plytnikas sako, kad skirtingai nei pernai birželį, kuomet kino teatrai atsivėrė po pirmojo karantino, filmų trūkumo nebus.

„Pernai turėjome šitą problemą, šiemet neturime. Kas įvyko pernai – gamintojai, platintojai, prodiuseriai nežinojo, ko laukti ir galvojo, kad viskas pasibaigs greitai, todėl išstumdė premjeras. Iš kovo mėnesio viskas iškeliavo į rudenį, o rudenį viskas iškeliavo į 2021 metus“, – sakė G. Plytnikas.

Pasak jo, „Forum Cinemas“ turi ir filmų, kurie sukurti anksčiau, bet kino teatruose dar nerodyti.

„Atsidarymas nebus alkanas kaip pernai birželį“, – sakė jis.

Pajamos krito perpus

Statistikos departamento duomenys rodo, kad jau pernai, kai kino teatrai buvo uždaryti trumpiau, jų pajamos krito daugiau nei perpus.

Už parduotus bilietus į filmus pernai buvo gauta 8,6 mln. eurų pajamų, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas.

Kino teatrų pajamos už bilietus sumažėjo, palyginti su 2019 metais, 13 mln. eurų. 2018 metais teatrai už parduotus bilietus į filmus gavo 22,6 mln. eurų pajamų.

Vilniaus regione pernai už bilietus pavyko surinkti 3,6 mln., Kauno apskrityje – 2,3 mln., Klaipėdos – 1,1 mln., Panevėžio apskrityje – 574 tūkst. eurų.

Dar labiau nei pajamos už parduotus bilietus į filmus pernai mažėjo pačių žiūrovų skaičius.

Statistikos departamento duomenimis, pernai kino teatrai sulaukė 1,6 mln. žiūrovų. 2019 metais buvo pasiektas 4 milijonų skaičius. 2018 metais kino teatruose filmus žiūrėjo 4,3 mln. žiūrovų.

Į kino teatrų sales sugrįžę žiūrovai turės ir mažesnį bent jau lietuviškų filmų pasirinkimą. Lietuvos kino centro duomenimis, naujų filmų praėjusiais metais Lietuvoje buvo sukurta 34, o užpernai – 52.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.