Kino teatrams veikti leido, bet duris greičiausiai atidarys tik po dviejų savaičių – Kas vyksta Kaune

Kino teatrams veikti leido, bet duris greičiausiai atidarys tik po dviejų savaičių

delfi.lt / Ernestas Naprys 2021/04/18 12:49
Asociatyvi / „Forum Cinemas“ nuotr.

Vyriausybė nuo pirmadienio leido atnaujinti kino teatrų paslaugas, tačiau bilietų dar galima neieškoti – ir „Multikino“, ir „Forum Cinemas“ durys liks užvertos bent kelias savaites. Valdytojai paaiškina, kad net ir atidarymas gegužės pradžioje būtų „kosminis fantastiškas greitis“, mat filmų licencijavimas ir įsigijimas nėra greitas procesas. Taip pat kyla abejonių ir dėl to, ar apsimokės veikti su esamais ribojimais.

Vyriausybė kino teatrų ir kino klubų paslaugas paslaugas leido atnaujinti nuo balandžio 19 dienos ir kartu nurodė, kad leidžiama kino salėje užimti ne daugiau kaip 30 proc. sėdimųjų vietų, galima įleisti ne daugiau kaip 150 žiūrovų.

„Mielai priimtume, bet negalime nuvažiuoti taip į sandėlį ir kaip burokėlių ar krapų nusipirkti filmų. Džiugi žinia, kad pagaliau esame išgirsti ir kad galime pradėti dirbti, na o pasiruošimui, programą sudaryti, užkurti savo fabrikėlius, mus paleisti vėl į darbą, dar poros savaičių prireiks. Filmų licencijavime ir kino teatrų veikloje yra visa susijusi grandinė. Per keletą savaičių tai čia bus kosminis fantastiškas greitis“, – sako „Forum Cinemas“ kino teatrus valdančios įmonės Lietuvoje vadovas Gintaras Plytnikas.

Gintaras Plytnikas / DELFI nuotr.

„Multikino“ rinkodaros vadovas Raimundas Bilinskas kalba apie atsidarymą balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje.

„Nuo pirmadienio tai tikrai nepradės veikti. Mes, kai kalbėjome apie atidarymus su Sveikatos apsaugos ministerija, tai sakėme, kad jei jūs ir rytoj mus atlaisvintumėte dirbti, mes vis tiek savo darbą pradėtume po dviejų-trijų savaičių. Nes kino teatrai neužsikuria kaip paprasta parduotuvė. Mums reikia ir pasiruošti, repertuarą susidėlioti, su platintojais susitarti. Tai labai ilgas procesas ir per keletą dienų ar savaitgalį šitie dalykai nepasidaro“, – sako R. Bilinskas.

Skaičiuoja, ar apsimokės

Abiejų kino teatrų atstovai atkreipė dėmesį, kad penktadienio popietę vis dar nebuvo oficialios informacijos, kokiomis gi sąlygomis verslas atlaisvinamas – oficialaus Vyriausybės nutarimas ar kitoks teisės aktas dar nebuvo įkeltas į teisės aktų sistemą.

Jie baiminosi, ar nebus daugiau kokių ribojimų, be jau nustatyto 30 proc. sėdimų vietų.

„Multikino“ atstovas paaiškino, kad gavus tikslias sąlygas, tik tuomet kino teatrai galės įvertinti, kaip jie galės dirbti.

„Mes galime parduoti, bet čia vėlgi, o kokios bus sąlygos su nuomotojais – ar jie norės, kai mes atsidarysime, pilnos sumos už nuomą? Daug diskusijų ir daug klausimų, į kuriuos kol kas atsakyti negalime. (…) Turime viską įvertinti, ar mums iš tiesų eisis tomis nustatytomis sąlygomis dirbti“, – sako R. Bilinskas.

Raimundas Bilinskas / DELFI nuotr.

Jis paaiškina, kad iki šiol kino teatrai nėra gavę paramos, kuri padengtų nuomos sąnaudas.

„Viskas likę taip pat. Iki naujųjų metų mes turėjome šiokias tokias subsidijas patalpų nuomai, o dabar tokių nebelikę. Mes karantine jau sėdime 5 mėnesius su trupučiu, beveik 6 mėnesius. Be subsidijų darbuotojams mes daugiau jokios paramos negavome. Ta gyventojų pajamų mokesčio kompensacija, na nelabai čia parama kol kas laikoma“, – atsiduso R. Bilinskas.

Kiek optimistiškesnis „Forum cinemas“ vadovas.

„Mes tą situaciją vertiname – kad reikia nuo kažko pradėti. Tai pradėkime. Mes visiškai pasirengę daryti, kokie tie apribojimai bebūtų. Rentabilumo klausimai, ekonominiai – čia yra kitas dalykas. Bet iš principo tai, kad mes galime pradėti, tai mums, liaudiškai kalbant, pavasaris“, – sako G. Plytnikas.

Pasigenda aiškumo

Tačiau ir „Forum Cinemas“ vadovas pripažino, kad veiklą apsunkina esamas neapibrėžtumas.

„Mums galbūt labiau patiko tas pirminis buvęs planas, prie kurio buvome pritaikę savo vizijas – vadinamasis šviesoforo principas, kada esant žaliai, geltonai ar raudonai spalvai tu žinai, kaip elgtis ir kokie apribojimai tavęs laukia. Kas dabar buvo nuspręsta, dar oficialiai nepublikuota“, – sako G. Plytnikas.

Jis atkreipė dėmesį, kad jau metus verslas gyvena laukimu.

„Šie metai, kuriuos gyvename, vadinasi laukimas, kai tu kažko lauki, lauki kiekvieną savaitę. Tai norėtųsi, kad tas laukimas pavirstų žinojimu ir grįžtų vėl gyvenimas. Tai čia toks filosofinis pamandravojimas. Norisi sprendimų iš tų, kurie juos priima, aiškių, tikslių, ir kuo daugiau į ateitį suprojektuotų. Toks būtų pageidavimas ir palinkėjimas“, – dalijasi G. Plytinkas.

Pirminiame Vyriausybės nutarimo projekte buvo numatyta 50-ies maksimalus žiūrovų skaičius, tačiau posėdžio metu sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys siūlė alternatyvą leisti kine, teatre ar pan. renginiuose lankytis didesniam asmenų skaičiui – 150 žiūrovų. Galiausiai Vyriausybė patvirtino didesnę ribą.

Kino teatrai privalės bilietus platinti ir žiūrovus registruoti elektroniniu būdu. Kino teatre vyresni nei 6 metų žiūrovai privalės dėvėti kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais bei teikti kitas paslaugas kino teatrų ir kino klubų paslaugų teikimo vietose draudžiama.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.