Ties IX fortu sustabdyto vilkiko priekaboje rasti nelegalai – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Ties IX fortu sustabdyto vilkiko priekaboje rasti nelegalai VSAT pareigūnams perduoti penki žmonės

Ketvirtadienio pavakarę kauniečių dėmesį patraukė didžiulis specialiųjų tarnybų sujudimas A1 kelyje. Policijos duomenimis, sunkiasvorėje transporto priemonėje rasti nelegalūs migrantai, čia sugužėjo ir kelios greitosios pagalbos brigados.

Kaip pasakojo su „Kas vyksta Kaune“ susisiekęs skaitytojas, didelės policijos ir greitosios medicinos pagalbos pajėgos pastebėtos A1 magistralės atkarpoje tarp „Megos“ ir Giraitės, ties IX fortu.

Čia vyras teigė matęs daugybę policijos ir greitosios medikų ekipažų, taip pat stovėjo vilkikas, kuriame, skaitytojo žiniomis, galėjo būti rasti nelegalai.

Apie 17 val. įvykio vietoje dar dirbo gausios policijos ir medikų pajėgos / „Kas vyksta Kaune“ grupės nuotr.

Minėtoje magistralės vietoje esą zujo medikai su specialiomis apsauginėmis aprangomis, sutriko eismas.

Susisiekus su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) budėtoju, šis portalo žurnalistams patvirtino, kad 15.43 val. gautas pranešimas apie sunkiasvorėje transporto priemonėje galimai vežamus nelegalius migrantus.

Patikrinę nurodytą vilkiką, pareigūnai iš tiesų rado nelegalų iš kitos valstybės. Daugiau informacijos apie įvykį kol kas nepateikiama.

Papildyta 18.55 val.

„Kas vyksta Kaune“ fotografo nuotraukose matyti, kad vilkikas ir priekaba registruoti Latvijoje, priekaba pažymėta tarptautinės krovinių pervežimo bendrovės „RIX Logistics“ ženklais.

Tarp nelegalų, portalo žiniomis, buvo vaikų, į įvykio vietą apie 19 val. atvyko vertėjas, kuris užsieniečiams padėjo susišnekėti su policijos pareigūnais.

Į įvykio vietą atvyko vertėjas / R. Tenio nuotr.

Kauno apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė patikslino, kad vilkiko puspriekabėje aptikti penki asmenys, kurių amžius ir pilietybės šiuo metu nustatinėjami.

Įtariama, kad minėti asmenys yra ne iš Europos Sąjungos valstybės. Priekaboje rasti žmonės perduoti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams, kurie atliks tyrimą dėl neteisėto sienos kirtimo ir spręs dėl užsieniečių deportacijos.

Pirminiais duomenimis, puspriekabėje buvo penki vaikai. Rusiškai su žurnalistais bendravęs vairuotojas tvirtino važiavęs iš Bulgarijos ir apie gyvą „krovinį“ nežinojęs, esą vaikai galėjo prasprūsti į vilkiką nepastebėti.

Papildyta balandžio 2 dieną 08.15 val.

Policijos departamento duomenimis, balandžio 1 d. apie 15.43 val. Kaune, Vakariniame aplinkkelyje, sustabdytas vilkikas „Renault“, vairuojamas 1976 metais gimusio vyro.

Patikrinimo metu vilkiko priekaboje rasti 5 Afganistano piliečiai (g. 2005 m., 2003 m., 2006 m., 2004 m. ir 2009 m.), kurie perduoti VSAT prie VRM Vilniaus rinktinės pareigūnams.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA