Pakeistos taisyklės: judėjimo ribojimai tarp savivaldybių galios ir lankant vienišus artimuosius – Kas vyksta Kaune

Pakeistos taisyklės: judėjimo ribojimai tarp savivaldybių galios ir lankant vienišus artimuosius

delfi.lt / Simona Voveriūnaitė 2021/03/29 09:29
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nuo šeštadienio visoje Lietuvoje vėl pradėjo galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių. Penktadienį rašyta, kad viena iš išimčių, kuomet galima keliauti į kitą savivaldybę – socialinio palaikymo burbulo sudarymas. Tačiau ši karantino taisyklės jau pakeista – socialinius burbulus gali sudaryti tik toje pačioje arba žiedinėje savivaldybėje esantys asmenys.

Nuo 2021 m. kovo 27 d. 00.00 val. iki 2021 m. balandžio 6 d. 24.00 val. ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių.

Išskyrus kai vykstama: į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, į savo gyvenamosios vietos savivaldybę ar dėl artimųjų giminaičių mirties.

Taip pat galima vykti atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje. Į kitą savivaldybę galima vykti dėl sveikatos priežiūros paslaugų bei dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę neišvengiamai būtina.

„Socialinis burbulas“ gali būti taikomas tik tos pačios savivaldybės arba žiedinės savivaldybės ribose.

Šis ribojimas netaikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

Toliau galima judėti tarp žiedinių savivaldybių: besiribojančių Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybių.

Informacija dėl to, kad „burbulas gali būti taikomas tik tos pačios savivaldybės arba žiedinės savivaldybės ribose“, atnaujinta buvo penktadienį, kovo 26 dieną.

Iki tol buvo teigiama, kad „palaikymo burbulo nariams leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse“.

Palaikymo burbulą sudaryti gali du namų ūkiai arba šeimos, jeigu vienoje iš jų yra: ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo, vienas asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai ar neįgalus nepilnametis arba nuolatinis priežiūros dėl negalios reikalaujantis suaugęs žmogus.

Abu palaikymo burbulą sudarantys namų ūkiai įsipareigoja daugiau neturėti jokių artimų kontaktų už burbulo ribų.

Jeigu palaikymo burbulas sudaromas su žmogumi, kuris priskiriamas rizikos grupei, rekomenduojama dėvėti apsaugines veido kaukes, išlaikyti 2 metrų atstumą, vėdinti patalpas bent kartą per valandą.

Informaciją tikslino ir policija. Prie svarbiausios informacijos dėl judėjimo ribojimų nurodoma, kad važiuoti į kitą savivaldybę galima, kai vykstama pasirūpinti asmenimis, kurie serga ar negali pasirūpinti savimi patys.

Nurodoma, kad tai yra leidžiama, tačiau, atsižvelgiant į itin didelę tokių atvejų įvairovę, tokius atvejus pareigūnai vertins individualiai.

Vykstantiems asmenims rekomenduojama turėti pagrindžiančius dokumentus (pvz. apie prižiūrimo asmens sveikatos būklę), kai tokia galimybė yra.

Primename, kad penktadienį Vyriausybė karantiną pratęsė iki balandžio mėnesio pabaigos.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA