Dėl M.A.M.A. renginio veiksmų imasi policija, kauniečiai kelia rimtus klausimus – Kas vyksta Kaune

Dėl M.A.M.A. renginio veiksmų imasi policija, kauniečiai kelia rimtus klausimus

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Kauno „Žalgirio“ arenoje šeštadienio vakarą įvyko renginys, kurio, kaip teigė organizatoriai, daugiau nei metus laukė į karantiną panirusio mūsų šalies pramogų verslo atstovai – Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A. Dešimtą kartą vykstanti ceremonija šiemet buvo visiškai kitokia, tačiau televizinę transliaciją stebėję žiūrovai liko nustebinti, kad renginyje nėra laikomasi elementarių saugumo reikalavimų, tokių kaip susibūrimai, apsaugos priemonių nedevėjimas.

Nors organizatoriai teigė, jog šiemet vienas didžiausių metų muzikos renginių vyko pagal visus saugumo reikalavimus – tiek organizatoriai, tiek svečiai, o taip pat ir žiniasklaidos atstovai prieš apdovanojimus turėjo atlikti koronaviruso testus, taisyklės taip pat numatė laikytis socialinio atstumo bei dėvėti kaukes.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, šeštadienio vakarą į policiją kreipėsi ne vienas pilietiškas kaunietis, pranešęs apie galimus pažeidimus „Žalgirio“ arenoje.

M.A.M.A. apdovanojimai

Tyrimo ėmėsi policija

Policijos departamentas, sulaukęs nemažai pranešimų teigia pradėję aplinkybių tikslinimą.

„Dėl vakar Kaune, Žalgirio arenoje vykusio MAMA apdovanojimų renginio, Kauno policija pradėjo aplinkybių tikslinimą, visa surinkta medžiaga bus įvertinta ir priimti sprendimai. Ačiū visiems už pilietiškumą“, – viešoje erdvėje paskelbė policijos atstovai.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis BNS teigė, jo Kauno policija šeštadienį sulaukė apie 30 pranešimų dėl galimų pažeidimų renginyje.

„Bus patikrintos visos aplinkybės ir nustatyta, kokie ten buvo pažeidimai, kas pažeidė, o tada bus kitokie sprendimai“, – BNS sakė R. Matonis.

Skaitytojai kelia rimtus klausimus organizatoriams ir policijai

Iš karto po vykusio renginio su portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija susisiekę kauniečiai pastebi, kad tokio mąsto renginiai negali vykti karantino laikotarpiu ir kelia aktualius klausimus, į kuriuos laukia organizatorių ir kontroliuojančių institucijų atsakymų.

1. Kaip gali vykti toks renginys karantino metu?
2. Kas išduoda leidimus tokiems renginiams?
3 Kokie yra reikalavimai tokiems renginiams?
4. Kodėl renginyje, kuris vyksta viešoje vietoje „Žalgirio“ arenoje ir vidaus patalpose, niekas iš ten dalyvavusių nedevėjo kaukių ir nesilaikė saugaus atstumo?
5. Kaip į Kauną sugebėjo įvažiuoti ten dalyvavę žmonės, kuomet yra ribojamas judėjimas tarp savivaldybių visoje Lietuvoje? Juk akivaizdu, kad Vidas Bareikis ar Naglis Bierancas ir begalė kitų, ten dalyvavusių žmonių nėra kauniečiai.
6. Kaip gali tiek skirtingų „ūkių“ dalyvauti viešame renginyje ir nesilaikyti saugaus atstumo reikalavimų bei nedėvėti kaukių? Ir visai nesvarbu, kad jie turi neigiamus Covid – 19 testo atsakymus, juk šie testų atsakymai man nesuteikia teisės vykti į kitą savivaldybę ar eiti į parduotuvę be kaukės.
7. Prizą atsiimti užlipa grupė, kurią sudaro 9 asmenys, jie visi glėbiasčiuojasi, nors yra iš skirtingų „ūkių“. Tikrai taip galima? Nuotraukų net nepriseginėju, nes pilna viešoje erdvėje ir patys viską puikiai matote.
8. Visi, kurie eina atsiimti laimėto apdovanojimo kalba į vieną ir tą patį mikrofoną? Dalintis seilėmis saugu ir virusas nepavojingas?
9. Jeigu gali vykti toks renginys, tuomet gal ir aš galiu surengti savo draugės gimtadienio vakarėlį su mums brangiausiais žmonėmis? Jų būtų apie 40-50. Mes visi pasidarysime Covid – 19 testus ir dalyvaus, žinoma, tik tie, kurie bus su neigiamais atsakymais. Šventę norime organizuoti privačioje teritorijoje, į ją niekas kitas negalėtų patekti. Tik noriu pabrėžti, kad šioje vietoje man tikrai netinka toks atsakymas, kad M.A.M.A. apdovanojimai nebuvo viešas renginys, nes jie nepardavinėjo bilietų ir tai buvo tiesioginė TV transliacija, kuri yra leidžiama pagal įstatymus. Privati šventė taip pat nepardavinėja bilietų visiems norintiems, o kviečia tik sau artimus žmones. Jeigu privilegiją, tokiems renginiams, suteikia tiesioginė transliacija viešoje erdvėje, tuomet mes irgi sutinkame transliuoti savo šventę per Facebook ar Youtube platformas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA