Vyriausybei atnaujinus judėjimo tarp savivaldybių ribojimą „Kas vyksta Kaune“ redakciją užgulė skaitytojų klausimai, kur visgi galima keliauti, o kur ne. Tuo metu pareigūnai gyventojus ragina konsultuotis ir klausimus dėl kelionių teisėtumo verčiau pateikti pareigūnams, nei aklai pažeidinėti taisykles.
„Ar galiu su šeima autobusu išvykti į Birštoną iš Kauno balandžio 3 dieną vienai dienai?“, – naujienų portalo teiravosi skaitytoja.
Penktadienį Ministrų kabinetas keisdamas karantino dokumentą nurodė, kad nuo kovo 27-osios iki balandžio 6-osios bus leidžiamas judėjimas tik tarp žiedinių savivaldybių ir jų viduje.
Tai reiškia, kad asmuo, gyvenantis, pavyzdžiui, Kauno rajono savivaldybėje, gali vykti į Kauno miesto savivaldybę, tačiau negali vykti į Jonavos rajono savivaldybę.
„Judėjimas „žiedinėse“ savivaldybėse – kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Kauno miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių, jiems judėjimo apribojimai netaikomi. Jei asmuo nėra deklaravęs gyvenamosios vietos vienoje iš minėtų besiribojančių savivaldybių, rekomenduojama su savimi turėti dokumentus, kurie pagrindžia faktinę gyvenamąją vietą (pvz.: būsto nuomos sutartį)“, – seniau yra aiškinę pareigūnai.
Ragina konsultuotis
Vyriausybei nusprendus atnaujinti judėjimo tarp savivaldybių draudimą policijos generalinis komisaras Renatas Požėla siūlo prieš kelionę gyventojams pasikonsultuoti su pareigūnais.
„Kreipiuosi į visus gyventojus prašydamas sąmoningumo, ir jeigu kam nors labai reikia vykti, jeigu kyla klausimų dėl vykimo teisėtumo, tai policijos numeris paskelbtas viešai ir prašome pasiskambinti, pasikonsultuoti – sužinoti iškart, ar tai legalu, ar ne“, – žurnalistams penktadienį sakė R. Požėla.
„O jeigu žmonės vyks ir bus sustabdyti, tai tiesiog tie klausimai bus sprendžiami kontrolės postuose“, – pridūrė jis.
Policijos vadovas teigė, kad nieko naujo policijai užtikrinant judėjimo ribojimą nebus – šalyje veiks ir mobilūs, ir stacionarūs kontrolės postai.
„Labai nieko naujo mums nėra ir Lietuvos gyventojams kažko naujo nebus. Tiesiog atsižvelgiant į besiklostančią situaciją, vėl prie prieigų į savivaldybes grįžta kontrolės postai – tiek mobilūs, tiek stacionarūs“, – teigė policijos vadovas.
Daugiau šia tema
Dėmesys kurortams
Anot generalinio komisaro, prioritetas bus skiriamas kurortinėms vietoms, taip pat pareigūnai atkreips dėmesį ir į kitus galimus karantino pažeidimus.
„Prioritetas bus kurortams, kurortinėms vietovėms, lygiai taip pat būriavimasis viešose vietose, nes matome tendencijas, kad asmenys neatsakingai elgiasi besibūriuodami viešose vietoje, ypač kalbu apie jaunimą, tai prekybos centrų aikštelės ir kitos vietos“, – kalbėjo R. Požėla.
„Atskiras momentas yra dėl privačių erdvių – vėl kreipiuosi į visuomenę eilinį kartą prašydamas sąmoningumo ir informuoti mus apie vykstančius vakarėlius“, – sakė jis.
Pasak policijos vadovo, kitą savaitę policija ketina dirbti vien savo pajėgumais, tačiau ilgajam šv. Velykų savaitgaliui žada prašyti Lietuvos šaulių sąjungos, Karo policijos, kitų tarnybų pagalbos.
„Klausimus stengsimės spręsti geranoriškai, o jeigu bus piktybiškų situacijų, žmonių bandymai piktnaudžiauti, apgaudinėti, tokiu atveju, deja, teks taikyti administracinių nuobaudų politiką“, – tvirtino R. Požėla.
Vyriausybė penktadienį dėl COVID-19 plitimo grėsmės atnaujino judėjimo ribojimą tarp savivaldybių iki balandžio 6 dienos imtinai.
Lietuvoje judėjimo ribojimai įvesti gruodžio viduryje, o nuo kovo 16 dienos iki dabar jie galiojo tik savivaldybėse su blogiausia epidemiologine situacija.