Karmėlavos oro uoste nusileido galingi JAV kariuomenės sraigtasparniai „Black Hawk“ – Kas vyksta Kaune

Karmėlavos oro uoste nusileido galingi JAV kariuomenės sraigtasparniai „Black Hawk“

R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienio pavakarę Kauno Karmėlavos oro uoste leidosi septyni JAV kariuomenės sraigtasparniai „Black Hawk“, tačiau netrukus jie ir vėl kilo į dangų – Kaunas tapo tik tarpine vykdyto perkėlimo skrydžio stotele.

Kaip praneša Lietuvos kariuomenė, sraigtasparniai yra perkeliami iš oro pajėgų bazės Rumunijoje į bazę Latvijoje, o dėl ilgos skrydžio trukmės Karmėlavos oro uoste vyko sraigtasparnių „Black Hawk“ eskadrilės kuro papildymas.

JAV ambasados Lietuvoje pranešime cituojamas gynybos atašė majoras Maiklas Jangas teigia, kad JAV kariuomenės sraigtasparniai „Black Hawk“, kuriuos matėme skrendančius per Lietuvos teritoriją, bus dislokuoti Latvijoje.

„Tai padės užmegzti tvirtesnius santykius ir sinchronizuoti strateginę partnerystę su NATO valstybėmis. Šis padalinys sukurs bendradarbiavimo grupes, kurios sustiprins NATO aljansą ir veiks kartu su Latvijos kariuomene, taip pat NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėmis grupėmis visose Baltijos šalyse“, – apibendrino majoras M. Jangas.

Informacija, kad orlaiviai skirs virš Lietuvos, buvo paskelbta gerokai anksčiau, tačiau kovo 14 d. planuotas skrydis nukeltas dėl prastų oro sąlygų, tą dieną padangėje vyravo stiprus vėjas.

Kaip anksčiau skelbė Lietuvos kariuomenė, „Black Hawk“ devynių mėnesių rotacijai atvyksta paremti Europoje vykdomos JAV operacijos „Atlanto ryžtas“.

„Sikorsky UH-60 Black Hawk“ yra keturių menčių, dviejų variklių bendrosios paskirties sraigtasparnis, gaminamas JAV „Sikorsky Aircraft“ kompanijos. Šis modelis laimėjo 1976 m. JAV karinių oro pajėgų bendrosios paskirties sraigtasparnių konkursą. Pirmą skrydį „UH-60 Black Hawk“ atliko 1974 m. spalio 17 d., o tarnyboje pradėtas naudoti 1979 m. ir daugelyje šalių eksploatuojamas iki šiol.

Vieno tokio sraigtasparnio kaina priklausomai nuo komplektacijos siekia 6-10 mln. JAV dolerių. Lietuva pernai lapkritį su JAV Vyriausybe sudarė 213 mln. JAV dolerių vertės sutartį, pagal kurią su papildoma įranga, atsarginėmis dalimis, mokymų, remonto bei logistiniu paketu įsigis keturis „UH-60M Black Hawk“.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.