Karmėlavos oro uoste nusileido galingi JAV kariuomenės sraigtasparniai „Black Hawk“ - Kas vyksta Kaune

Karmėlavos oro uoste nusileido galingi JAV kariuomenės sraigtasparniai „Black Hawk“

R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienio pavakarę Kauno Karmėlavos oro uoste leidosi septyni JAV kariuomenės sraigtasparniai „Black Hawk“, tačiau netrukus jie ir vėl kilo į dangų – Kaunas tapo tik tarpine vykdyto perkėlimo skrydžio stotele.

Kaip praneša Lietuvos kariuomenė, sraigtasparniai yra perkeliami iš oro pajėgų bazės Rumunijoje į bazę Latvijoje, o dėl ilgos skrydžio trukmės Karmėlavos oro uoste vyko sraigtasparnių „Black Hawk“ eskadrilės kuro papildymas.

JAV ambasados Lietuvoje pranešime cituojamas gynybos atašė majoras Maiklas Jangas teigia, kad JAV kariuomenės sraigtasparniai „Black Hawk“, kuriuos matėme skrendančius per Lietuvos teritoriją, bus dislokuoti Latvijoje.

„Tai padės užmegzti tvirtesnius santykius ir sinchronizuoti strateginę partnerystę su NATO valstybėmis. Šis padalinys sukurs bendradarbiavimo grupes, kurios sustiprins NATO aljansą ir veiks kartu su Latvijos kariuomene, taip pat NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėmis grupėmis visose Baltijos šalyse“, – apibendrino majoras M. Jangas.

Informacija, kad orlaiviai skirs virš Lietuvos, buvo paskelbta gerokai anksčiau, tačiau kovo 14 d. planuotas skrydis nukeltas dėl prastų oro sąlygų, tą dieną padangėje vyravo stiprus vėjas.

Kaip anksčiau skelbė Lietuvos kariuomenė, „Black Hawk“ devynių mėnesių rotacijai atvyksta paremti Europoje vykdomos JAV operacijos „Atlanto ryžtas“.

„Sikorsky UH-60 Black Hawk“ yra keturių menčių, dviejų variklių bendrosios paskirties sraigtasparnis, gaminamas JAV „Sikorsky Aircraft“ kompanijos. Šis modelis laimėjo 1976 m. JAV karinių oro pajėgų bendrosios paskirties sraigtasparnių konkursą. Pirmą skrydį „UH-60 Black Hawk“ atliko 1974 m. spalio 17 d., o tarnyboje pradėtas naudoti 1979 m. ir daugelyje šalių eksploatuojamas iki šiol.

Vieno tokio sraigtasparnio kaina priklausomai nuo komplektacijos siekia 6-10 mln. JAV dolerių. Lietuva pernai lapkritį su JAV Vyriausybe sudarė 213 mln. JAV dolerių vertės sutartį, pagal kurią su papildoma įranga, atsarginėmis dalimis, mokymų, remonto bei logistiniu paketu įsigis keturis „UH-60M Black Hawk“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA