Pietų Afrikos koronaviruso atmaina nustatyta iš Kauno gautame mėginyje | Kas vyksta Kaune

Pietų Afrikos koronaviruso atmaina nustatyta iš Kauno gautame mėginyje svarbu sparčiau skiepytis

BNS 2021/03/23 11:36
Asociatyvi / LSMU nuotr.

COVID-19 Pietų Afrikos atmaina praėjusią savaitę nustatyta iš Vilniaus ir Kauno apskričių gautuose mėginiuose, antradienį pranešė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL).

Jos teigimu, abu atvejai nėra susiję, jie patvirtinti sostinės Santaros klinikų laboratorijoje, vykdant sekoskaitos tyrimus.

NVSPL duomenimis, mėginys Vilniaus apskrityje paimtas kovo 2 dieną, Kauno – kovo 8-ąją.

Laboratorija taip pat teigia, kad pirmas Pietų Afrikos atmainos atvejis pirmadienį užfiksuotas ir Latvijoje, tuo metu Suomijoje – gruodžio 19 dieną, Lenkijoje – vasario 10-ąją.

Epidemiologas Gytis Dudas sako, kad Pietų Afrikos atmaina yra viena iš „šiuo metu keliančių rūpestį“.

Anot specialisto, genetinė informacija rodo, kad didėja tikimybė užsikrėsti šia atmaina pakartotinai, jeigu buvo persirgta kitomis atmainomis arba pasiskiepijus šiuo metu registruotomis vakcinomis.

Ekspertas taip pat sako, kad kol kas nėra įrodytų, kad Pietų Afrikos atmaina plistų greičiau nei britiškoji ar sukeltų didesnį mirtingumą.

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį teigė, kad dėl rastų Pietų Afrikos atmainos atvejų gali tekti svarstyti tam tikrus karantino sugriežtinimus.

Papildyta 12.19 val.

Svarbu sparčiau skiepytis

Lietuvoje nustačius ir pavojingesnę Pietų Afrikos koronaviruso atmainą, ekspertai teigia, jog svarbu sparčiau skiepytis bei toliau saugotis.

„Mes neturime galvoti, kad ši atmaina dominuos, jeigu mes lokaliai likviduosime kontaktus: tai yra tik pavieniai atvejai ir daugelyje šalių tai yra tik pavieniai atvejai“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Kęstutis Petrikonis.

LSMU profesoriaus Mindaugo Stankūno teigimu, nerimą kelia informacija apie šios atmainos atsparumą vakcinoms, užkrečiamumą.

Vis dėlto K. Petrikonio teigimu, nors vakcinų efektyvumas prieš šią atmainą skiriasi, be to, tai priklauso nuo individualios kiekvieno žmogaus organizmo reakcijos, skiepai yra efektyvi ir viena svarbiausių šiuo metu turimų priemonių prieš šią bei kitas viruso atmainas.

„Mes turime sparčiau judėti su dabartinėmis priemonėmis, ką mes turime, nes jos yra efektyvios – gal tik efektyvumo laipsnis šiek tiek mažesnis. Skiepai bet kuriuo atveju saugo ir nuo šių atmainų, o svarbiausia – nuo tų, kurios dabar dominuoja“, – pabrėžė jis.

„Šiai minutei turime skiepytis ir turime saugotis – pagrindiniai yra principai“, – kalbėjo Sveikatos ekspertų tarybos narys.

Pietų Afrikoje identifikuotas naujojo koronaviruso variantas, anot kai kurių mokslininkų, gali būti ne toks jautrus COVID-19 vakcinoms.

Iki šiol Lietuvoje nustatyta, kad sparčiai plinta britiškoji koronaviruso atmaina, kuri yra labiau užkrečiama ir nuo jos dažniau mirštama.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA