Kinija įvedė sankcijas parlamentarei D. Šakalienei – Kas vyksta Kaune

Kinija įvedė sankcijas parlamentarei D. Šakalienei atnaujinta

BNS 2021/03/22 16:56
DELFI nuotr.

Kinijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį įtraukė Seimo narę Dovilę Šakalienę į sankcijų sąrašą. Pekinas sankcijas dešimčiai europiečių įvedė kaip atsaką į Europos Sąjungos sankcijas Kinijos pareigūnams dėl uigūrų mažumos persekiojimo.

Į juodąjį sąrašą taip pat įtraukti keli europarlamentarai, Belgijos, Olandijos parlamentų nariai, mokslininkai. Jiems uždrausta atvykti į Kiniją.

Socialdemokratė D. Šakalienė BNS sakė, šį Pekino žingsnį rodant, kad Kiniją veikia principinga ES pozicija. Politikė priklauso Tarpparlamentiniam aljansui dėl Kinijos, yra viena iš keturiasdešimties ko-pirmininkių.

„Paradoksalu, kad milijardinė valstybė renkasi bauginti mažytės šalies pilietę vietoje to, kad nustotų neteisėtai kalinti ir kankinti milijoną savo šalies piliečių. Ir visgi, tokia staigi Kinijos komunistų partijos reakcija į ES šiandien paskelbtas sankcijas aukštiems kinų pareigūnams, tiesiogiai susijusiems su masiniais sistemingais nusikaltimais žmogiškumui, liudija, kad Kiniją veikia mūsų principinga pozicija“, – sakė Seimo narė.

„Tiek ištrūkusių politinių kalinių liudijimai, tiek ilgametis sistemingas mokslininkų darbas bei surinkti įrodymai liudija, kad Kinijos vykdomas uigūrų genocidas nesiliaus, jei nebus griežtos tarptautinės reakcijos. Mano darbas Tarpparlamentiniame aljanse dėl Kinijos ar kritika dėl žmogaus teisių pažeidimų pagrįsta viešai prieinama tarptautinių patikimų šaltinių informacija“, – pridūrė D. Šakalienė.

Europos Sąjungos pareigūnai neseniai sutarė įvesti sankcijas keturiems Kinijos pareigūnams dėl uigūrų persekiojimo.

Žmogaus teisių gynėjai teigia, kad mažiausiai milijonas uigūrų ir kitų tiurkiškai kalbančių musulmonų yra kalinami vadinamosiose perauklėjimo stovyklose Kinijos šiaurės vakariniame Sindziango regione. Kinija taip pat kaltinama Sindziange naudojanti priverstinį darbą ir vykdanti prievartinę moterų sterilizaciją.

Kaune gimusi D. Šakalienė į Seimą 2016–2020 m. kadencijai išrinkta su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, o 2020-2024 m. į parlemantrą pateko su Lietuvos socialdemokratų partija.

Atnaujinta 20.02 val.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis patikslino, kad be D. Šakalienės į juodąjį Kinijos valdžios sąrašą pateko ir Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje dirbanti Aušra Semaškienė bei diplomatinėje tarnyboje dirbantys jų sutuoktiniai.

„Kadangi sankcijos yra įvestos ir sutuoktiniams, Lietuvos piliečių, pakliuvusių į sankcijas, iš tikrųjų yra daugiau. Turime keturis žmones iš viso, iš jų trys – Lietuvos diplomatai“, – teigė Briuselyje viešintis ministras.

Jis pridėjo, kad Užsienio reikalų ministerija nedelsdama kviesis Kinijos ambasadorių išreikšti protestą dėl tokio veiksmo.

„Išrinkti Lietuvos pareigūnai, Lietuvos valstybei dirbantys diplomatai neturėtų būti įtraukiami į sankcijas, priešingai negu žmonės, įrodomai prisidedantys prie priverstinio darbo Kinijoje“, – teigė G. Landsbergis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA