Kaunietis: gelbėkit mus nuo šios „bendruomenės“ – Kas vyksta Kaune

Kaunietis: gelbėkit mus nuo šios „bendruomenės“

Protesto akcija Žemuosiuose Šančiuose 2019-ųjų vasarą / R. Tenio nuotr.

Artėjant Nemuno krantinės gatvės rekonstrukcijos viešam svarstymui, Žemųjų Šančių bendruomenė vėl mobilizuojasi, garsiai skamba prieštaravimai savivaldybės planams ir raginimai įsiklausyti į gyventojų prašymus. Tik panašu, kad ne visiems vietiniams naujos gatvės idėja yra atstumianti – „Kas vyksta Kaune“ vienas šančiškis teigia, jog bendruomenė viešojoje erdvėje atstovauja tik vienai pusei.

„Stebint, kas šiomis dienomis vyksta Šančiuose, darosi baugu. Esu jaunas, Šančiuose gimęs ir augęs gyventojas. Tai, ką daro taip vadinama mūsų rajono „bendruomenė“, yra visiškai nesuprantama. Kodėl kelių asmenų grupė atstovaudama tik savo interesams dengiasi visu rajonu? Kodėl nėra atstovaujama žmonių, kurie palaiko naujojo kelio projektą, pozicijai?

Viešoje erdvėje vyksta labai daug diskusijų dėl šio projekto, tačiau mūsų „bendruomenė“ atstovauja tik vienai pozicijai, visi kiti, kas tam projektui neprieštarauja lieka troliais ir panašiai.

Taip pat kyla klausimas, kodėl taip susireikšminusios mūsų seniūnaitės rūpinasi tik gerove po savo langais, nors galbūt kaimynas už sienos palaiko šį projektą? Labai nesmagu, kai kitokią nuomonę turinčių žmonių komentarai yra trinami, nes gi jie troliai.

Šančiams reikia pokyčių, bet su tokia „bendruomene“ šis rajonas tik merdės. Kelios susireikšminusios moteriškės, kurios garsiai rėkia ir galvoja, kad reprezentuoja visą bendruomenę, daro didelę gėdą ir žalą visam rajonui.

Kodėl juridinis asmuo „Žemųjų Šančių bendruomenė“ atstovauja tik projekto nepalaikantiems asmenims? Argumentas, kad jie turi surinkę kelis tūkstančius ir atstovauja visiems, smarkiai nublanksta palyginus, kiek mūsų miestas turi gyventojų“, – mintimis redakcijai adresuotame laiške dalijosi vyras.

Kitas „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas taip pat priekaištavo, kad Žemųjų Šančių bendruomenės „Facebook“ grupėje esą yra šalinami alternatyvią nuomonę išsakantys komentarai, o patys nariai išmetami iš grupės.

Kauno savivaldybės atstovai sutinka, kad užpernai pristatytas Nemuno krantinės gatvės atnaujinimo projektas sukėlė daug diskusijų, iš gyventojų pusės pažiro pastabos ir komentarai. Į juos atsižvelgus, valdžia su projektuotojais miestui siūlo naujus teritorijos tvarkymo sprendinius.

Gatvė iš esmės sutrumpinta, pagal atnaujintą planą ją numatyta tiesti nuo A. Juozapavičiaus prospekto iki Kranto 11-osios gatvės. Ketinama įrengti iškiliąsias sankryžas ir pėsčiųjų perėjas, kelio ženklus, geresnį apšvietimą. Dviejų eismo juostų, 5,5 m pločio gatve nebus leidžiama važiuoti sunkiasvorėms transporto priemonėms.

Tuo metu šančiškiai nuogąstauja, kad projektuojama gatvė su tvora ir aukštu dirbtiniu šlaitu atkirs gyventojus nuo Nemuno, didins taršą ir suardys menkai paliestą pakrantės ekosistemą.

Kovo 20 d., 10 val., Žemųjų Šančių bendruomenė tarp Kranto 11-osios ir Darbėnų gatvių rengia protesto akciją „Išvyniok Kauno valdžios dovaną Šančiams“. Viešas projekto svarstymas nuotoliniu būdu vyks kovo 23 d., 17 val.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.