Lietuva nesvarsto stabdyti skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina - Kas vyksta Kaune

Lietuva nesvarsto stabdyti skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina

BNS 2021/03/16 09:43
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuvos Vyriausybė nesvarsto galimybės stabdyti skiepijimo nuo COVID-19 visuomenėje prieštaringai vertinama „AstraZeneca“ vakcina, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat neatsisako sumanymo skiepytis šia vakcina, teigia jo patarėja.

„Žinoma, kokios galėtų būtų abejonės“, – antradienį Žinių radijui sakė Asta Skaisgirytė.

G. Nausėda kovo pradžioje teigė esąs pasirengęs skiepytis „AstraZenecos“ vakcina, kai ateis jo eilė.

„Dėl „AstraZeneca“ informacija yra gana prieštaringa. Pasaulio sveikatos organizacija neigia tuos atvejus, juos neigia ir gamintojai. Lietuvoje apie fatalines komplikacijas irgi nėra pranešta“, – sakė ji.

Vyriausioji patarėja atkreipė dėmesį, kad „AstraZeneca“ vakcina paskiepyta apie 17 mln. žmonių pasaulyje, o „apie fatalines išeigas, kai susidarydavo kraujo krešuliai“, pranešta 37 kartus.

„Jeigu imtume proporcingai ir lygintume, tai tie skaičiai yra labai nedideli, turint minty bendrą pasiskiepijusių skaičių“, – teigė A. Skaisgirytė.

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį Lietuvos radijui taip pat sakė, kad „AstraZeneca“ vakcina registruota Europos Sąjungoje (ES), Europos vaistų agentūra kol kas nepatvirtino ryšio tarp krešulių susidarymo ir skiepų.

Vyriausybės vadovės teigimu, kitų ES valstybių sprendimai laikinai stabdyti skiepijimą šia vakcina yra prevenciniai.

„Aš tikrai apgailestauju dėl to, kas dabar turbūt vyks, kadangi visi šitie sprendimai jie skamba kaip prevenciniai, tačiau pačiai vakcinai turbūt ir jos reputacijai tai nėra labai geri sprendimai todėl, kad pagrindo tokiam sprendimui priimti, tarkime, mūsų kaimynai, savo pagrindo tikrai neturi, kalba apie prevenciją“, – tvirtino I. Šimonytė.

„Nėra jokių institucijų išvadų, kad šita vakcina būtų kokiu nors būdu netinkama ir keltų nepageidaujamų poveikių, kurie būtų tiesiogiai susiję su vakcinavimu. Kiekvieną dieną mes netenkame kelių ar keliolikos žmonių, kurie miršta nuo kovido, tai, sakyčiau, kad stabdyti vakcinavimą šiuo metu būtų didesnė žala negu kad nauda“, – sakė ji.

Premjerė teigė, kad „AstraZeneca“ vakcinos naudojimo nestabdo daugelis valstybių.

Pasak Vyriausybės vadovės, Lietuvoje sprendimas dėl stabdymo galėtų būti priimtas, jeigu būtų atitinkama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos rekomendacija.

„Bet tokios rekomendacijos šiuo metu nėra“, – teigė ji.

Kelios ES valstybės, tarp jų ir Latvija, pranešė laikinai stabdančios skiepijimą nuo COVID-19 „AstraZeneca“ vakcina dėl galimų krešulių susidarymo.

Europos vaistų agentūra ketvirtadienį dėl šios vakcinos rengia specialų posėdį.

Tuo metu Pasaulio sveikatos organizacija paragino šalis ir toliau naudoti šią vakciną. Ji nurodė, kad antradienį jos ekspertai įvertins „AstraZeneca“ produkto saugumą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA