Vyriausybė spręs dėl visų pradinukų grįžimo į mokyklas | Kas vyksta Kaune

Vyriausybė spręs dėl visų pradinukų grįžimo į mokyklas

BNS / Jūratė Skėrytė, Austėja Masiokaitė-Liubinienė 2021/03/15 17:30
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Sveikatos apsaugos bei švietimo, mokslo ir sporto ministrai rengia planą visiems pradinukams grįžti į mokyklas. Jį Vyriausybė ketina svarstyti trečiadienį.

Apie tai pirmadienį per Vyriausybės posėdį pranešė premjerė Ingrida Šimonytė.

„Šią savaitę vėliau, kai sveikatos ir švietimo ministrai sudėlios pasiūlymų normalų tekstą ar principus, svarstysime dėl sąlygų, kuriomis pradinukai galėtų grįžti į kontaktinį ugdymų“, – sakė ji.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad šie siūlymai bus pateikti kitam Vyriausybės posėdžiui.

Jis numatytas trečiadienį.

Premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė BNS taip pat sakė, kad sekmadienį susirinkę ekspertai svarstė scenarijus, kokiais etapais mokyklas atverti būtų galima ir kitiems moksleiviams.

„Blogesniam scenarijui esant – abiturientų ir pradinukų paleidimą į mokyklas, o geresniam scenarijui esant – visų moksleivių“, – sakė ji.

Pasak R. Jakilaitienės, dėl to Vyriausybė taip pat spręs trečiadienį.

Apie planus grįžti prie kontaktinio ugdymo anksčiau prakalbo ir kelios Kauno švietimo įstaigos.
Šiuo metu į klases leista grįžti tik tiems pradinukams, kai užtikrinamas moksleivių ir pedagogų testavimas kaupinių metodu. Tokiu būdu kontaktinis ugdymas atnaujintas keturiose sostinės mokyklose, o artimiausiu metu jis gali būti atnaujintas dar maždaug 60-yje šalies įstaigų.

Lietuvoje lapkričio 7-ąją paskelbus antrąjį karantiną, dauguma moksleivių perėjo į nuotolinį ar mišrų mokymąsi, nuo gruodžio vidurio pradinukai išleisti atostogų ir nuo sausio taip pat iki šiol mokosi iš namų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA