C karantino scenarijus: kas keičiasi nuo pirmadienio? – Kas vyksta Kaune

C karantino scenarijus: kas keičiasi nuo pirmadienio?

ELTA 2021/02/10 14:42
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybė trečiadienį leido atnaujinti veiklą atskirą įėjimą iš lauko pusės turinčioms parduotuvėms, grožio salonams, kirpykloms. Vyriausybės nutarimas įsigalios nuo vasario 15 dienos, pirmadienio.

Kaip rašoma Vyriausybės nutarimo projekte, leidžiama vykdyti veiklą parduotuvėms, kioskams ir paviljonams (išskyrus kioskus ir paviljonus, esančius turgavietėse), vykdantiems veiklą patalpose, kurių bendras prekybos plotas neviršija 300 kv. metrų ir turintiems tiesioginį įėjimą iš lauko arba atskirą įėjimą, kuriuo naudojasi tik tos parduotuvės klientai.

Atitinkamai nustatoma, kad turės būti užtikrinamas ne mažiau kaip 20 kv. metrų prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.
Taip pat leidžiama prekyba gėlėmis parduotuvėse, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose.

Atsižvelgiant į mažesnę viruso plitimo riziką atvirose vietose, leidžiama vykdyti ne maisto prekių prekybą lauko sąlygomis nuo laikinų prekybos įrenginių, taip pat išnešiojamąją prekybą – pagal ne prekybos patalpose sudaromas sutartis.

Atitinkamai nustatoma, kad turės būti užtikrinamas ne mažiau kaip 20 kv. metrų prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.

„Šie pakeitimai reiškia, kad dešimtys tūkstančių žmonių gali sugrįžti į darbą, tai ekonomikai labai gerai. Tai atsargus žingsnis, bet kad parduotuvės, (kurių plotas – ELTA) iki 300 kv. metrų, galės dirbti, yra reikšmingas sprendimas“, – Vyriausybės posėdyje sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Taip pat leidžiama teikti individualias paslaugas, kurių metu yra ilgesnis nei 15 minučių kontaktas tik tarp vieno paslaugos teikėjo ir vieno paslaugos gavėjo (grožio paslaugas).

Nuo pirmadienio įsigaliojantys karantino pakeitimai / LRV nuotr.

Teikiant paslaugas, kurių trukmė iki 15 minučių, paliekamas nustatytas paslaugų gavėjų srauto ribojimas, t. y. paslaugos gavėjui turi būti užtikrinimas 10 kv. metrų plotas, o paslaugų, kurios trunka ilgiau nei 15 minučių, atveju nustatomas 20 kv. metrų paslaugos teikimo plotas, arba jei patalpos plotas, kurioje teikiama paslauga konkrečiam paslaugos gavėjui, yra mažesnis nei 20 kv. metrų, vienu metu turi būti aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas paslaugos gavėjas.

Taip pat leidžiami individualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai lauke, teikiami fizinio aktyvumo ar sporto specialisto, instruktoriaus ar fizinio aktyvumo ar sporto specialisto paslaugų teikėjo, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad Vyriausybė trečiadienį patvirtino karantino atlaisvinimo planą. Plane išskirta D, C, B ir A arba juodasis, raudonasis, geltonasis ir žaliasis scenarijai pagal sergamumą, tačiau jie suskirstyti į dar smulkesnes grupes. Plane numatytos priemonės tiek nacionaliniu mastu, tiek jei rodiklius pasiekia atskiros savivaldybės.

Lietuvoje sergamumas 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 314 atvejo, tai atitinka pirmąją C scenarijaus fazę.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA