A. Dulkys: karantinas bus pratęstas dar mažiausiai mėnesiui – Kas vyksta Kaune

A. Dulkys: karantinas bus pratęstas dar mažiausiai mėnesiui

DELFI, BNS inf. 2021/01/22 15:27
A. Dulkys / DELFI nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys „Verslo žinioms“ teigė, kad prognozuoja karantino pratęsimą dar bent mėnesiui. Ministras taip pat tvirtino, kad esminiai dabartinio režimo pokyčiai artimiausiu metu mažai tikėtini, galbūt tik vasario mėnesiui įsibėgėjus.

Kaip naujienų portalui „Verslo žinios“ sakė sveikatos apsaugos ministras, karantinas turėtų būti pratęstas bent iki kovo pradžios. Palaipsniui vykdomi ribojimų atlaisvinimai galimi, bet juos svarstyti ketinama tik vasariui įpusėjus.

„Tai priklauso nuo atvejų skaičiaus. Šiuo metu turime daugiau nei 500 naujų atvejų per dieną 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites. Kai atvejų skaičius ženkliai mažės ir išliks stabilus 14 dienų, tuomet galime tikėtis laipsniško ribojimų mažinimo“, – naujienų agentūrai BNS perduotame komentare teigė A. Dulkys.

Stebint kasdien mažėjančius sergamumo koronavirusu skaičius ir bendrą situaciją šalyje, per greitas karantino sąlygų atlaisvinimas gali pabloginti situaciją. Lapkričio pradžioje įvestas, o gruodžio viduryje itin sugriežtintas karantinas kol kas galioja iki sausio 31 dienos.

Vyriausybė trečiadienį ėmėsi mažų karantino sąlygų pakeitimų – į mokyklas toliau ugdymo nuotoliniu būdu tęsti leista grįžti sunkumus patiriantiems vaikams. Taip pat leistas socialinių palaikymo burbulų sukūrimas.

Vaikai eiti į mokyklą galės, kai tėvai privalo eiti į darbą ir negali užtikrinti vaikų, ugdomų pagal pradinio ugdymo programą, priežiūros namuose. Taip pat kai vaikai, ugdomi pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, neturi sąlygų mokytis namuose arba dėl kitų objektyvių priežasčių reikalinga kita pagalba mokantis nuotoliniu būdu mokyklos vaiko gerovės komisijos sprendimu.

Vyriausybė taip pat nusprendė leisti dviejų šeimų ar dviejų namų ūkio artimus kontaktus, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo ar jo nepilnamečiai vaikai arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

Siekiant sumažinti galimas užsikrėtimo COVID-19 rizikas, tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ir namų ūkio nariams būtų draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis darbo ir kitose vietose.

Taip pat tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ir namų ūkio nariams būtų leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA