Vyriausybė negali reguliuoti bažnyčios gyvenimo: eisiantiems į mišias – raginimai įvertinti riziką – Kas vyksta Kaune

Vyriausybė negali reguliuoti bažnyčios gyvenimo: eisiantiems į mišias – raginimai įvertinti riziką I. Šimonytė tikisi, kad vyskupai peržiūrės sprendimą

BNS 2021/01/06 13:11
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Į viešas mišias nuo kitos savaitės planuojantys eiti žmonės turėtų įvertinti riziką ir priimti pamatuotą sprendimą, sako prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad žmonės, einantys į tam tikras įstaigas – ar tai būtų bažnyčios, ar parduotuvės, visų pirma, turi įvertinti asmeninę riziką ir priimti pamatuotą sprendimą“, – žurnalistams trečiadienį po susitikimo su sveikatos ekspertais sakė patarėjas.

Jo teigimu, bažnyčiai atnaujinti viešas pamaldas leidžia Vyriausybės karantino reikalavimai.

„Šiuo atveju būtina laikytis nustatytų karantino reikalavimų ir tas planuojamas pokytis nuo kitos savaitės yra leidžiamas pagal Vyriausybės nustatytus karantino reikalavimus“, – teigė S. Krėpšta.

„Religinių apeigų tvarką nustato atskiras specialus punktas Vyriausybės galiojančiame karantino priemonių nutarime, jis numato rekomendaciją, kad mišios gali vykti nuotoliu arba taip, kaip jos, planuojama, vyks nuo kitos savaitės“, – sakė jis.

Lietuvos vyskupai antradienį priėmė sprendimą nuo sausio 11 dienos atnaujinti viešas pamaldas, tačiau žadama riboti tikinčiųjų bažnyčiose skaičių, įleisti į jas tik žmones su veido kaukėmis, išlaikyti saugius atstumus.

Viešos pamaldos Lietuvos Vyskupų konferencijos sprendimu šalyje buvo sustabdytos gruodžio viduryje.

BNS kalbintų teisininkų teigimu, Konstitucijoje numatyta, kad bažnyčios ir religinės organizacijos laisvai atlieka savo apeigas ir tvarkosi pagal savo kanonus. Katalikų bažnyčia turi ypatingą teisinį statusą dėl 2000-aisiais pasirašytos Lietuvos ir Šventojo Sosto sutarties.

Pagal tai, Vyriausybė negali reguliuoti bažnyčios gyvenimo, todėl karantino nutarime bažnyčioms ir religinėms bendruomenės palikta tik rekomendacijas mišias rengti nuotoliniu būdu.

Teisininkai sako, kad sprendimas atnaujinti viešas mišias yra formaliai leidžiamas, tačiau nežinia, ar jis yra teisingas, įvertinus epidemiologinę situaciją.

Papildyta 14.23 val.

I. Šimonytė tikisi, kad vyskupai peržiūrės sprendimą

Premjerė Ingrida Šimonytė tikisi, kad Lietuvos vyskupai persvarstys savo sprendimą nuo kitos savaitės atnaujinti viešas pamaldas.

Jos teigimu, pamaldų atnaujinti dar nereikėtų, įvertintus epidemiologinę situaciją dėl koronaviruso.

„Esamomis aplinkybėmis, kadangi dar neturime gerų žinių apie situacijos gerėjimą, aš tikėčiausi galbūt persvarstymo šito sprendimo, tai yra, laikotarpio pratęsimo, kad jis būtų panašesnis į Vyriausybės taikomų apribojimų laikotarpį“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė I. Šimonytė.

Ji sakė, kad pasaulietinė valdžia nesiekia nurodinėti Bažnyčiai, tačiau „solidarumas abiejų valdžių tokiomis aplinkybėmis kaip dabar yra be galo svarbus“.

Premjerė padėkojo Lietuvos vyskupų konferencijai, kad ji sugriežtinus karantiną priėmė sprendimą neorganizuoti pamaldų.

„Manau, kad tas sprendimas buvo labai vietoje ir labai laiku ir tikrai vertinome jį kaip tokį solidarumo su pasaulietine valdžia ženklą“, – sakė premjerė.

Lietuvoje iki sausio 31 dienos galioja įvestas sugriežtintas karantino režimas. Jo metu uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos, apribotas žmonių judėjimas ir susibūrimai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA