Ateinančią savaitę atnaujinamos viešos pamaldos bažnyčiose – Kas vyksta Kaune

Ateinančią savaitę atnaujinamos viešos pamaldos bažnyčiose „žmonės labai prašo“

BNS / Margiris Meilutis 2021/01/05 19:06
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuvos vyskupų konferencija nusprendė nuo kito pirmadienio, sausio 11 dienos, atnaujinti viešas pamaldas su žmonėmis, ribojant tikinčiųjų skaičių.

Tai antradienį BNS patvirtino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

„Taip, yra priimtas tas nutarimas, kadangi vis tiek žmonės labai prašo, labai reikalauja. Manau, kad reikia to dvasinio peno žmonėms, jie labai ištroškę“, – sakė E. Bartulis.

Jo teigimu, į bažnyčią susirenka mažai žmonių, laikomasi didelių atstumų, visur pasirūpinama dezinfekcijos priemonėmis.

„Aš tai visai nematau grėsmės, kadangi labai trumpą laiką pabūna, o atstumai didžiausi. Jeigu kaime, tai išvis ateina trys-keturi žmonės. Dabar žmonės patys neina, labai įsigąsdinę, įsibauginę“, – sakė vyskupas.

Pasak jo, nuo kito pirmadienio bus laikomasi tų pačių saugumo reikalavimų, kurie buvo taikomi iki mišių sustabdymo – mišių dalyviai bus įleidžiami su veido kaukėmis, bažnyčiose bus laikomasi 10 kv. metrų ploto vienam žmogui, išlaikant dviejų metrų atstumą tarp asmenų ar asmenų grupių, kurias sudaro ne daugiau nei penki asmenys arba šeimos nariai.

Gruodžio viduryje Lietuvos vyskupų konferencija nusprendė sustabdyti viešas pamaldas, Naujųjų metų išvakarėse šis ribojimas pratęstas iki sausio 10 dienos.

„Dėkojame Lietuvos bažnyčios vadovams, kad šventiniu, tikintiesiems svarbiu laikotarpiu, mišios buvo laikomos nuotoliniu būdu. Tikimės, kad atnaujinus viešas pamaldas žmonės bus atidūs savo ir kitų sveikatai, bei laikysis visų saugos reikalavimų“, – BNS sakė premjerės Ingridos Šimonytės atstovė Rasa Jakilaitienė.

Lapkričio pradžioje Lietuvoje įvestas karantino režimas gruodžio viduryje buvo sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31 dienos. Jo metu uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos, apribotas žmonių judėjimas ir susirinkimai.

Apie tai, kad Lietuvos vyskupai kunigams išsiuntė laišką, kuriuo informavo apie sprendimą atnaujinti viešas pamaldas, antradienį pirmasis pranešė portalas bernardinai.lt.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA