Per parą – 3322 nauji koronaviruso atvejai (28 proc. teigiamų testų) ir 130 mirčių – Kas vyksta Kaune

Per parą – 3322 nauji koronaviruso atvejai (28 proc. teigiamų testų) ir 130 mirčių papildyta informacija apie mirčių skaičių

KAUNAS.KASVYKSTA.LT INF., BNS 2021/01/01 09:59
Asociatyvi / V. Balkūno nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 3322 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 1108 iš jų registruoti Vilniaus, 566 Kauno, 304 Klaipėdos, 303 Šiaulių, 276 Alytaus, 212 Utenos, 190 Panevėžio, 136 Marijampolės, 107 Telšių ir 69 Tauragės apskrityse. 51 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 146 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Rekordinis skaičius mirčių

Kaip pranešė Statistikos departamentas, per praėjusią parą registruota 130 (73 moterų ir 57 vyrų) mirtys nuo COVID-19: tai didžiausias iki šiol paros mirčių skaičius.

Daugiausia mirčių nuo koronaviruso registruota Šiaulių apskrityje (57), 28 mirtys – Vilniaus, 15 – Kauno. Kitose apskrityse registruotos 1-8 mirtys nuo COVID-19. Mirė vienas vyresnis nei 40 metų žmogus, dešimt vyresnių nei 50-ies, 14 mirusiųjų buvo vyresni nei 60 metų. Taip pat mirė 38 žmonės, kurie buvo vyresni nei 70 metų. Daugiausiai, 49 mirusieji, buvo per 80 metų, 18 mirusiųjų buvo vyresni nei 90-ies.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Per vakar parą 19 koronavirusinės infekcijos atvejų buvo patvirtinta protrūkyje, susijusiame su Zarasų socialinės globos namais. Atvejai patvirtinti šių namų gyventojams. 8 atvejai per vakar parą buvo patvirtinti Meškuičių socialinės globos namuose Šiaulių rajone. Atvejai patvirtini šių namų gyventojams.

Taip pat 8 atvejai buvo patvirtinti protrūkyje, susijusiame su Telšių r. senelių globos namais. Visi atvejai patvirtinti šių namų gyventojams. Su Druskininkų PSPC Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus protrūkiu siejami per vakar parą patvirtinti 5 nauji atvejai. Vienas atvejis patvirtintas darbuotojui, kiti pacientams. 5 atvejai buvo patvirtinti Dūseikių socialinės globos namuose Telšių rajone. Atvejai patvirtinti šių globos namų gyventojams. Po 2 atvejus buvo patvirtinta Kalvarijos socialinės globos namų ir Aknystos socialinės globos namų Utenos rajone protrūkiuose.

5 atvejai per vakar parą buvo patvirtinta Regioninės Telšių ligoninės protrūkyje. Iš patvirtintų 5 atvejų 2 yra antriniai. Taip pat 5 atvejai buvo patvirtinti Troškūnų ligoninės protrūkyje. Po 3 atvejus užfiksuota Pasvalio, Visagino ir Vilkaviškio ligoninių protrūkiuose, po 2 Anykščių, Druskininkų ir Radviliškio greitosios medicinos pagalbos centre.

4 atvejai per vakar parą buvo užfiksuoti Šakių vaikų globos namų protrūkyje. Po 2 atvejus patvirtinta Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariato ir Sintautų kultūros centro protrūkiuose.

3 atvejai per vakar parą buvo patvirtinti pieno produktus gaminančioje įmonėje Marijampolėje. Taip pat 3 atvejai, iš kurių 2 yra antriniai, patvirtinti mėsos ruošimu ir prekyba užsiimančios įmonės protrūkyje Utenoje. 3 atvejai, iš kurių 1 antrinis, per vakar parą buvo patvirtinti žuvies perdirbimo įmonės protrūkyje Raseinių rajone. Mažeikių rajone įsikūrusioje pieno produktų gamybą užsiimančioje įmonėje buvo patvirtinti 2 atvejai, iš jų 1 antrinis šeimoje. Taip pat po 2 atvejus buvo patvirtinta paukštienos mėsos gamyba užsiimančioje įmonėje Kaišiadorių rajone ir plastikų gamybos įmonėje Kaune.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 152.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Papildyta 11:08 val.: daugiau informacijos apie mirtis.

Tarp 130 mirčių nuo COVID-19, apie kurias pranešta penktadienį, pateko ir žmonės, kurie mirė anksčiau, tačiau apie kuriuos ligoninės nebuvo pranešusios, BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Tos mirtys 130 tikrai ne visos yra vakar paros. Tai vėluojančios mirtys, apie kurias gydymo įstaigos mūsų neinformavo nustatyta tvarka. Jos buvo paprašytos mūsų iniciatyva, kad atsiųstų tą informaciją mums“, – sakė NVSC atstovė Austina Vžesniauskaitė.

Pasak jos, sulaukęs kritikos dėl neapskaitytų mirčių nuo COVID-19, centras kreipėsi į ligonines, prašydamas pateikti informaciją apie mirtis. Tai gydymo įstaigos turi padaryti užpildydamos specialią formą.

Įstaigoms į šį prašymą sureagavus, ir buvo registruotas didžiulis mirčių šuolis per vieną parą.

A. Vžesniauskaitė akcentavo, kad ši informacija vėliau pateikta ne dėl centro kaltės.

„Mes negalime nuspėti, kiek kiekvienoje įstaigoje buvo mirčių, apie kurias mums nepranešta“, – sakė ji.

Statistikos departamentas BNS informavo, kad šiuo metu tikrina šiuos skaičius. Preliminariais duomenimis, realus paros mirčių skaičius gali siekti kelias dešimtis.

Departamentas ruošiasi artimiausiu metu pradėti mirtis skelbti ne pagal NVSC, o pagal pirminį šaltinį – e.sveikatą. Tikimasi, kad tai padės išvengti panašių netikslumų paros statistikoje.

Bendras užsikrėtimų COVID-19 skaičius siekia 143 tūkst. 903, iš jų 76 tūkst. 442 pasveiko, 65 tūkst. 47 – tebeserga.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 1589 žmonės, dar 825 sirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA