Kaunas Naujuosius metus sutiks be fejerverkų Rotušės aikštėje, siūloma išjungti kalėdines egles - Kas vyksta Kaune

Kaunas Naujuosius metus sutiks be fejerverkų Rotušės aikštėje, siūloma išjungti kalėdines egles

BNS, „Kas vyksta Kaune“ inf. 2020/12/28 15:08
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Savivaldybėms bus siūloma atsisakyti naujamečių fejerverkų, išjungti Kalėdų egles, sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Kauno savivaldybės atstovai naujienų portalui dar anksčiau patvirtino, kad tradicinių fejerverkų mieste šiemet nebus.

„Mūsų tvirtu įsitikinimu, centralizuoto fejerverkų šaudymo neturėtų būti. Kitas pasiūlymas, kuris atgrasytų žmones rinktis prie eglučių, centrinių vietų – per tą Naujųjų metų sutikimą fiziškai eglutes užgesinti, kad jos nešviestų ir nekviestų rinktis“, – po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio pirmadienį žurnalistams sakė R. Požėla.

„Dar vienas dalykas – centrinių vietų eglučių aptvėrimas, eismo apribojimas“, – pridūrė pareigūnas. Kaip rašo naujienų agentūra BNS, tokie pasiūlymai bus svarstomi su savivaldybėmis, nes per kalėdinį laikotarpį pastebėta, jog daugiausia karantino pažeidimų nustatyta būtent dėl būriavimosi.

„Kas kėlė nerimą ir į ką tikrai atkreipsime dėmesį per naujametį laikotarpį, tai žmonių būriavimasis viešose vietos, kurios pritaikytos poilsiui, rekreacijai: parkai, paplūdimiai. Matydami, kad draudžiama išvykti į kitą savivaldybę, jie ieško aktyviam poilsiui viešųjų erdvių ir vienu metu ten suplūsta pakankamai nemažai žmonių. Tikrai matome, kad asmenys ir be kaukių būna, netaisyklingai kaukes dėvi, būriuojasi. Tai čia buvo ilgojo savaitgalio problema, viena iš jų“, – kalbėjo policijos vadovas.

Jis pabrėžė, kad parkų uždaryti nesiūloma, nes tai būtų radikalus sprendimas.

„Aš kalbu daugiau apie mūsų darbo organizavimą. (…) Ateinantį šeštadienį, sekmadienį planuoti daugiau mūsų pajėgumų, kurie fiziškai atvažiuotų ir būtų viešose erdvėse ir garsiakalbio pagalba, savo buvimu užkardytų galimus karantino pažeidimus“, – R. Požėlą cituoja BNS.

Vis dėlto generalinis komisaras atkreipė dėmesį, kad įvesti judėjimo ribojimai veikia.

„Vaizdo stebėjimo sistemos, kurios įrengtos pagrindiniuose šalies keliuose, (…) rodo, kad transporto srautai yra sumažėję 80 procentų. Tai rodo, kad draudimai pasiekė savo tikslą sumažinti gyventojų mobilumą“, – kalbėjo jis.

Kaip anksčiau BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, gruodžio 15–25 dienomis surinkti duomenys lyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai. Pasak R. Požėlos, per kalėdinį laikotarpį sulaikytas 151 neblaivus vairuotojas, pernai tokių buvo 230.

„Tikrai siejame ne todėl, kad mažiau sulaikėme, o todėl, kad tokių asmenų buvo mažiau viešajame eisme“, – komentavo pareigūnas.

Nuo Kūčių išvakarių sustiprinus judėjimo kontrolę tarp savivaldybių, patikros postuose nepraleista daugiau nei 16 tūkst. automobilių. Per šį laikotarpį taip pat surašyti 525 protokolai už karantino reikalavimų nesilaikymą.

Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė dar prieš Kalėdas „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė, kad šventinis renginys pasitinkant Naujuosius šių dienų sąlygomis vykti tikrai negali.

„Esant dabartinei situacijai vertiname įvairius galimus scenarijus, todėl neatmetame, kad gali prireikti imtis ir kraštutinių priemonių gruodžio 31-osios vakarą ribojant žmonių patekimą į vieną pagrindinių Kauno miesto erdvių – Rotušės aikštę. Gali būti, kad be to neapsieisime ir tam tikrose kitose labiau lankomose vietose“, – sakė A. Augonė, pridėjusi, kad naktiniai viešojo transporto maršrutai šiemet miesto gatvėmis irgi nekursuos.

„Kad ir kaip nesinorėtų visko piešti niūriomis spalvomis, tačiau ir tradicinių fejerverkų miestas atsisakys. Tegul tai bus simbolinis solidarumo ženklas su tais žmonėmis, šeimomis, kurios dėl pandemijos išgyveno artimųjų netektį ar kaip tik dabar kovoja su šia sunkia liga“, – teigė Kultūros skyriaus vedėja.

Anot A. Augonės, stengiamasi apeliuoti į žmonių sąmoningumą, miestiečių prašoma parodyti maksimalų atsakingumą ir šias švente sutikti namuose, atsisakyti viešnagių ne tik pas giminaičius ar draugus, bet ir susilaikyti nuo išvykų į įvairias viešas miesto erdves, kur paprastai Naujųjų naktį įpratę masiškai rinktis kauniečiai bei miesto svečiai.

Beje, pagrindinė kalėdinė eglė Rotušės aikštėje jau buvo išjungta gruodžio 23 d., nuo 19 iki 20 val. Nacionalinio savanorių pagalbos koordinavimo centro „Stiprūs kartu“ ir Lietuvos savivaldybių asociacijos inicijuota akcija pagerbtos tiesioginės ir netiesioginės COVID-19 aukos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA