Prieš didžiąsias žiemos šventes Kauno Kalėdų eglę apgaubė tamsa – Kas vyksta Kaune

Prieš didžiąsias žiemos šventes Kauno Kalėdų eglę apgaubė tamsa

Keliaujantys pro Rotušės aikštę 19 val. galėjo nustebti, jog visi eglės papuošimai staiga užgeso ir miesto Rotušės aikštė paniro į tamsą. Tokiu būdu, prieš didžiąsias metų šventes, buvo pagerbtos visos tiesioginės ir netiesioginės COVID-19 aukas.

Prieš pat didžiąsias žiemos šventes akciją inicijavę Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ ir Lietuvos savivaldybių asociacija gruodžio 23-ąją kvietė Lietuvos žmones simboliškai nuo 19 iki 20 val. užgesinti šventines puošmenas, išjungti kalėdinių eglučių šviesas ir pagerbti tiesiogines ir netiesiogines COVID-19 aukas.

Akcijos iniciatorių sutarimu, tuo pačiu metu, tarp 19-20 val. buvo nuspręsta užgesinti visų Lietuvos savivaldybių miestų centrinių kalėdinių eglių šviečiančios puošmenos ir savivaldybių iniciatyva sumontuotos šventinės gatvių šviesos.

Užgeso Kauno Kalėdų eglė / Kas vyksta Kaune nuotr.

Visi šalies gyventojai šią valandą kviečiami sustoti ir susimąstyti. Svarbus simbolinės tylos ir solidarumo valandos akcentas – pirmoji jos minutė tapo tylos minute, skirta pagerbti tiek nuo COVID-19 infekcijos mirusius žmones, tiek ir netiesiogines koronaviruso aukas – žmones, kurių didžiąja dalimi netekome todėl, kad dėl sveikatos sistemai kilusių iššūkių ar kitų pandemijos sukeltų aplinkybių jie laiku nesulaukė kokybiškos medicinos pagalbos arba ji buvo ribota.

Kartu su solidarumo išraiška akcija „Tylos ir solidarumo valanda“ turėtų paskatinti susimąstyti ir tuos, kurie nenori ar nepajėgia atsisakyti įprastinio gyvenimo tempo.

„Tikrai yra tokių, kurie vis dar turi planų bei iliuzijų tariamai saugiai nusižengti karantino tvarkai, per šventes palikti namus ir lankyti gimines, burtis, kaip įpratę, prie bendro stalo. Dabar netinkamas metas šitaip elgtis – esamomis aplinkybėmis, tai labiau primintų vaikščiojimą plonu ledu, drauge su savimi už rankų vedantis tuos, kurie mums brangūs.

Juk kai kuriose savivaldybėse mirtingumo rodikliai, kurių didžiąją dalį lėmė netiesioginės COVID-19 aukos, išaugo dvigubai. Dėl to neatsakinga elgsena, nestabdant savęs, panaši į saviapgaulę ar net prieš savo šalies žmones nukreiptą veiklą. Šia akcija kviečiame visus labai rimtai apie tai pagalvoti“, – sako Nacionalinio savanorių pagalbos koordinavimo centro „Stiprūs kartu“ iniciatorius, Šaulių sąjungos Pelėdų būrio vadas Edmundas Jakilaitis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA